Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az bunkó magyar...

Miért van az bunkó magyar szokás, hogy mikor autópályán kamiont vagy más lassabban haladót előzöl mögötted a semmiből 220-al érkező levillog az útról?

Figyelt kérdés
sokat megyek pályán itthon és külföldön is,de ezt csak itthon figyeltem meg,hogy előzöl,még benne vagy az előzésbe(tehát nem elbambultál és azert mész 110-el a belső sávban)és a mögötted jövő legyen az bmw m5 vagy anyu 1.3-as switjével keménykedő fiatal levillog ledudál az utról..........nem tudom mire számítanak?hogy ettől jobban fog menni a kocsim és hamarabb befejezem az előzest??????vagy arra számítanak hogy belehúzom a szalagkorlátba vagy abba akit előzök a kocsim hogy ő el tudjon menni mellettem?!és csak a magyarok csinálják.az osztrák vagy német rendszámos autók soha!
2012. febr. 10. 14:02
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
48%

Tessék csak nem lehagyni azt a részt, amiről szó van:

…ha pedig a forgalom olyan sűrű, hogy a külső forgalmi sávba visszatérni nem lehet, a belső forgalmi sávban folyamatosan is haladhat.”


Ez ügye nem szándékosan maradt le! ;-)

2012. febr. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 anonim ***** válasza:
Van még egy gyakori probléma.. Mivel a kamionok nappal nem előzhetnek,sokszor összetorlódnak akár tizen is. 75 méterre kell(lene) egymás mögött haladniuk. Van,hogy a másik se.ggébe haladnak,egy utánfutóval nem férnél be közéjük. Persze itt is mint mindig,tisztelet a kivételnek. Autós mit csinál? Elkezd előzni. Nem fogja magát bepréselni két kamion közé,és ha kicsi a sebességkülönbség,mondjuk a kamcsik 90 mennek,az előző meg 105 el,mennyi ideig tart az előzés? Lehet az előzés megkezdésekor még senki nem jött mögötte. Magyarul az elsőbbséget megadta a senkinek,akit nem látott. Beelőz 3 kamiont,vagy négyet,közben megérkezik mögé a 200 közlekedő,és már villogtat. Be meg nem férni sehova. Akkor mi van? Hát xarni le,had villogjon. Majd ha tud,visszatér a külső sávba.
2012. febr. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:

Nem kell ehhez 200, 130 is elég.

Egy fórumon nekem azt bizonygatták egyesek, személykocsival a 30 m követési táv is bőven elég két kamion között, de még kevesebb is.

2012. febr. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:

Bár nem a kérdésre válasz, de hát már jó ideje nem vagyunk itt szabályosak:

Egy korábbi felvetésre: a teherautók előzési tilalma nem is azért lett elsősorban bevezetve, mert lassúak. Sokkal inkább azért, mert egymást előzgetik. Ha néha néha egy gyorsabb kamion utolér lassúbbakat, nem lenne nagy gond, hogy megelőzi azt vagy azokat.

A komolyabb akadályt az jelenti, hogy a csapat tagjai egymást váltogatják az oszlopban. Nem szakad szét a sor, csak az elől menők cserélődnek. Azt mondják, fárasztó lenne tartani az állandó pozíciót, amit meg is értek.

2012. febr. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 anonim ***** válasza:
Ezt én is megértem. De a szabály az szabály. Oké,lehet a 75 métert nehéz tartani állandóan,meg helyezkedniük kell,de könyörgöm,ne egymás v.alagába menjenek. Legalább annyi,hogy be lehessen állni közéjük. Félreértés ne essék,nem szidalmazom a kamionosokat.
2012. febr. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 anonim ***** válasza:
11%

"Tessék csak nem lehagyni azt a részt, amiről szó van:

…ha pedig a forgalom olyan sűrű, hogy a külső forgalmi sávba visszatérni nem lehet, a belső forgalmi sávban folyamatosan is haladhat.”


Ez ügye nem szándékosan maradt le! ;-)"


De szándékosan maradt le, mivel senki nem írt olyat, hogy egy 1 kilométeres kamionsort előzünk. A kérdező is ezt írta: hogy mikor autópályán kamiont vagy más lassabban haladót előzöl ..


Az inkább vicces, hogy csak ennyibe tudtál belekötni a hozzászólásból ;-)


#62: Igen, ez tényleg probléma. Az előzéseken kívül a rendkívül kis követési távolságot tartó kamionoktól elég nehéz felmenni az M0-ra ( de autópályán is lehet probléma forrása ) és ha az elsőnek vészfékeznie kell, akkor hamar "összeszedik" egymást. Szokott is állni ráfutásos baleset miatt gyakran a nullás. Szerintem ezt is jobban kellene büntetni. Németországban erre nagyon harapnak, jogosan.

2012. febr. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 anonim ***** válasza:

De szándékosan maradt le, mivel senki nem írt olyat, hogy egy 1 kilométeres kamionsort előzünk. A kérdező is ezt írta: hogy mikor autópályán kamiont vagy más lassabban haladót előzöl…


De bizony, hogy írt. Pl. 21: …hosszú kamionsor…; 38: elkezdi előzni a 10 kamionból álló sort.

2012. febr. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim ***** válasza:
56%

És a #21-est értelmezed is vagy csak a két szót másolod? Javaslom olvasd el mégegyszer:


"Mindenesetre nem értem miért ennyire nehéz tekintettel lenni másokra. Ha sietek, de utolérek valakit, akiről látom hogy mondjuk szabályosan 130-al előz egy hosszú kamionsort, hát megvárom, és belassítok mögé, akkor is ha előtte utána kilóhetvennel haladok tovább, vagy mint ahogy korábban írtam, ha én előzök 130-al, és látom h vki nagyon menne, odalépek egy kicsit, hogy neki is egyszerűbb legyen. "


A #38: "A sztrádán a leges leg veszélyesebb dolog az a fajta barom, aki cammog 110-el a külsőben, mert ott fogyaszt jól a gép, majd mikor utolér egy 90-el menő tempomatos kamiont akkor úgy dönt, hogy ő most megeleőz - természetesen továbbra is 110-el, mert nehogymár mások miatt ő gyorsítson, még a végén 3 ft-nyi benzint elpazarolna. Ilyenkor természetesen se tükörbe nézés, se semmi egyéb, paff ki a balsőbe 110-el és elkezdi előzni a 10 kamionból álló sort egy örökkévalóság alatt."


Ha megy a szövegértés jelentkezz :)

2012. febr. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim ***** válasza:
Az autópályán miért mész 110-el? Csodálkozól, hogy rád dudálnak? Ne tedd!!! Igen is idegesítő az ha egy személyautó 100-110km/h-val előzget.(nem a te esetedről beszélek,mert ha 220-al jött egy kocsi,az nem normális),de sajnos sok olyan hülye van aki látja,hogy jössz 130-al, ő meg 95-100-al döcög, és elkezd egy kamion sort előzni 5 perc 40 másodpercen keresztül. És összegyűjt jó 1,5 km autó sort! Ês utána meglepődik ha megelőzik és ráfékezenk az autójára(még ha ez balesetveszélyes is). Én megértem ha nem mer menni 130-al, de akkor van sima út is ahol 90-el zúzhat bárki, és nem teremt balesetveszélyt azzal, hogy nem érzi az autót és ezért fél(hozzá teszem,hogy szerintem el kellene tíltani őket a vezetéstől,és járjanak tömegközlekedéssel).
2015. aug. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!