Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az bunkó magyar...

Miért van az bunkó magyar szokás, hogy mikor autópályán kamiont vagy más lassabban haladót előzöl mögötted a semmiből 220-al érkező levillog az útról?

Figyelt kérdés
sokat megyek pályán itthon és külföldön is,de ezt csak itthon figyeltem meg,hogy előzöl,még benne vagy az előzésbe(tehát nem elbambultál és azert mész 110-el a belső sávban)és a mögötted jövő legyen az bmw m5 vagy anyu 1.3-as switjével keménykedő fiatal levillog ledudál az utról..........nem tudom mire számítanak?hogy ettől jobban fog menni a kocsim és hamarabb befejezem az előzest??????vagy arra számítanak hogy belehúzom a szalagkorlátba vagy abba akit előzök a kocsim hogy ő el tudjon menni mellettem?!és csak a magyarok csinálják.az osztrák vagy német rendszámos autók soha!
2012. febr. 10. 14:02
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 A kérdező kommentje:
én amikor így rámjönnek bal lábbal óvatosan rálépek a fékre úgy hogy a fék éppen ne fogjon csak a féklámpa világitson..........egyből lemarad mindenki.....persze utána csak még jobban villog mert rájönnek hogy szivatom őket.....de hát erre mondják hogy 1-1........teged zavar hogy en nem olyan gyorsan megyek mint ahogy szeretned,engem meg zavar hogy villogsz......
2012. febr. 10. 15:10
 12/69 anonim ***** válasza:
100%
de, kedves kerdezo, elmondanad h ilyenkor mennyivel tolod neki?
2012. febr. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 A kérdező kommentje:
valaki irta az elobb hogy a hirtelen a kulsobol kielozo 100-110 kozlekedo papak mamak a hibasak......ezt a mentalitast nem tudom felfogni......azert mert valakinek regebbi kocsia van es nem birja a 130-as tempot,vagy nem erzi biztonsagosna,vagy mondjuk 110nel fogyaszt a legjobban a kocsija az akkor fel se menjen a palyara ha ilyen "mazsola"?!?!!??.........
2012. febr. 10. 15:18
 14/69 A kérdező kommentje:
elmondol olyankor mennyivel szoktam tolni.......mivel en se szoktam szarakodni a palyan,hiszen azert megyek ott hogy haladjak,raadasul az automban is van erő(punto hgt-m van,ha ez igy nem mond semmit 1.7 132LE)tartom a 130-at mert gyorshajtasert nincs kedvem fizetni........es csak azert mert elozok nem fogok gyorsabban menni.....
2012. febr. 10. 15:22
 15/69 anonim ***** válasza:
80%
oke, ha 130-al tolod az rendben van, bar en ilyenkor ha latok mogottem vkit aki nagyon siet, szoktam gyorsitani, de ez az en maganugyem.
2012. febr. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
63%

"valaki irta az elobb hogy a hirtelen a kulsobol kielozo 100-110 kozlekedo papak mamak a hibasak......ezt a mentalitast nem tudom felfogni......azert mert valakinek regebbi kocsia van es nem birja a 130-as tempot,vagy nem erzi biztonsagosna,vagy mondjuk 110nel fogyaszt a legjobban a kocsija az akkor fel se menjen a palyara ha ilyen "mazsola"?!?!!??......"


en irtam, es latszik h nem ertetted meg. nem azt mondtam, hogy aki nem bir vagy nem akar 130-al menni, az ne menjen fel a palyara, hanem azt, hogy csak akkor kezdjen elozesbe, ha latja h nem fog senkit feltartani, de az ilyen gyokerek az utolso elotti pillanatban szoktak kivagodni a belsobe, hogy jo erosen kelljen fekezni miattuk, mert az alapveto autopalyas kozlekedes szabalyait nem ismerik.

2012. febr. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 anonim ***** válasza:
45%
es az ilyen nem villogast erdemel, hanem ket pofont, egyet jobbrol, egyet balrol, meg jogsi bevonast.
2012. febr. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 anonim ***** válasza:
81%

Én már többször is láttam pályán olyan kocsit, ami lenyomta a többieket, és pár km múlva összetőrve állt az út közepén.

Ilyenkor valahogy örülök...még akkor is, amikor az ilyen buzernyékok miatt kialakuk a több km-es sor.

2012. febr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
74%

15:31 Ennek nincs köze a pályához.

Tilos a zavarás, az akadályozás és a veszélyezetés.

Míg az első kettő általában tilos, utóbbi mindig.

Ha valaki úgy megy be a belsőbe, hogy a sávváltást szabályosan kezdi meg, de már előre lehet sejteni, hogy mást akadályozni fog, parasztság lehet. De az sem feltétlenül. Egyszerűen van, aki – bár értelmes és rendes ember –, nem gondol erre. Én gyalogosként pl. zebránál egy-két autót elengedek, mások nem. Nem bunkóságból, csak nem gondol rá, hogy ő semmit nem veszit, az autósnak meg segít. Persze biztosan vannak olyanok, akik szivatásból mennek át a belsőbe, nem mondom, hogy nincs ilyen.

2012. febr. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
100%

Velem is fordult már elő ilyen.

Tényleg nincs közlekedéskultúra Magyarországon.

2012. febr. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!