Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az bunkó magyar...

Miért van az bunkó magyar szokás, hogy mikor autópályán kamiont vagy más lassabban haladót előzöl mögötted a semmiből 220-al érkező levillog az útról?

Figyelt kérdés
sokat megyek pályán itthon és külföldön is,de ezt csak itthon figyeltem meg,hogy előzöl,még benne vagy az előzésbe(tehát nem elbambultál és azert mész 110-el a belső sávban)és a mögötted jövő legyen az bmw m5 vagy anyu 1.3-as switjével keménykedő fiatal levillog ledudál az utról..........nem tudom mire számítanak?hogy ettől jobban fog menni a kocsim és hamarabb befejezem az előzest??????vagy arra számítanak hogy belehúzom a szalagkorlátba vagy abba akit előzök a kocsim hogy ő el tudjon menni mellettem?!és csak a magyarok csinálják.az osztrák vagy német rendszámos autók soha!
2012. febr. 10. 14:02
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
100%

Van köze a pályázáshoz, mert ott van a legnagyobb veszély ezekből, hiszen itt fordulhatnak elő a legnagyobb sebességkülönbségek.


Mindenesetre nem értem miért ennyire nehéz tekintettel lenni másokra. Ha sietek, de utolérek valakit, akiről látom hogy mondjuk szabályosan 130-al előz egy hosszú kamionsort, hát megvárom, és belassítok mögé, akkor is ha előtte utána kilóhetvennel haladok tovább, vagy mint ahogy korábban írtam, ha én előzök 130-al, és látom h vki nagyon menne, odalépek egy kicsit, hogy neki is egyszerűbb legyen.


Amit meg a zebráról írtál maximálisan igaz, ha nincs más aki miatt megállnának, és nem sietek nagyon, mindig elengedem az autósokat, nekem 1-2 kalória megállni és újra elindulni, nekik viszont sok nafta megmaradhat így.

2012. febr. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
89%

Már a kérdés is sántít:

"sokat megyek pályán itthon és külföldön is" akkor tudnád, hogy mondjuk Németországban mi van. Ott is tolnak, még két kilónál is..

"és csak a magyarok csinálják.az osztrák vagy német rendszámos autók soha!" én már láttam osztrákot, németet, románt, bulgárt, szerbet, horvátot, szlovákot, ukránt is ..


És, hogy a kérdésre is reagáljak, ha nagyon nem sietek, vagy épp időre kell mennem és baromi korán van, akkor én is szoktam poroszkálni 110-zel a pályán, a külső sávban ( pedig a kocsiban 250-es határoló van :) ). Úgy, hogy nincs előttem senki a belsőben, tehát csak én előzök, egyszer nem fordult még elő velem, hogy villogtak volna, hogy takaroggyak. Tudom használni a tükröt, és nagyjából azért fel tudom mérni a mögöttem haladó sebességét. A semmiből nem jön autó 220km/h-val. ( ilyenkor ugye 90km/h a sebességkülönbség, tehát olyan, mintha országútra ráhajtásnál megállsz és nem veszed észre a balról 90km/h-val jövőt. Naugye, azt is látod.. )


Ebből következhetne akár, hogy amikor sietek ( előfordult már ) akkor nagyjából ugyanezt elvárnám, de inkább csak számítok rá, hogy a többi közlekedő is így áll hozzá. Sajnos nem.

Ha látom, hogy sort előznek 130-cal, akkor nem parasztkodok,nem mászok rá 5 méterre, befejezi az előzést, kimegy én meg megyek a dolgomra. De amikor valaki ilyen csakazért is kimegyek 130-cal, mert annyi a megengedett, úgy hogy mögöttem sehol senki(tehát ha utánam jön ki a belsőbe, akkor akár másnap estig is autózhatna ott), és nem engedne el, na az megb***ná az an**át.


A legnagyobb igazság az 1. válaszban van. Nálunk nincs közlekedési kultúra, ha lenne, akkor nem lennének a gyik-en ilyen kérdések.

2012. febr. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom mennyit jársz külföldön. De mikor megyek a német autópályán akár kamionnal akár autóval mindig előfordul,hogy a középső sávban mikor én előzők hátulról villogtat a barom németje,mert ő ott akar menni és nem a legbelső sávban. Szóval azért vannak németek is nem csak magyarok.
2012. febr. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:
90%
Kérdezem: szabályosan mégy a középső sávban?
2012. febr. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:
100%
16.53. Szabalyosan.Mar ott,ahol lehet. A nemeteknel elofordul, hogy tenyleg nem megy be a harmadik savba.
2012. febr. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:
62%

igaz nem sokszor megyek autópályán, évente 2x, de akkor huzamosabb utat.

autópályán csak ritkán használom ki az autót, általában 110 körüli tempó bőven elég, de amikor kimegyek előzni akkor felnyomom 130-ra, és ha olyankor utolérnek akkor is ugyan annyival megyek, nem gyorsítok más miatt hogy esetleg mérjenek be, ha villogtat, akkor viszont én is hülye tudok lenni, hátsó ködszóró be, és megmosom a hátsó ablakot, hogy jobban lássak hátrafele...

de van egy fasza kis történetem is, fehér fabia, 19 tdi, nem az enyém, csak utas voltam, a ködlámpánál ott alul van egy piros-kék stroboszkóp, felváltva villigós...

autósort előztünk kb. 170-180 as tempónál, sürgősen közeledett egy x5-ös bömi, és mikor közeltért nekiállt villogni, haver lehuzódott, elengedte, majd beálltmögé és stobi bekapcsol...

az x5-ös húzódott le egyből, majd mikor visszaelőztük egy olyan orcokat láttunk, olyan félelmet hogy öröm volt nézni, mi pedig egy gúnyosat intettünk neki és elmentünk...

2012. febr. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
84%

Grat! Jól megleckéztettétek!


Csak azt nem tudom, ki volt a nagyobb idióta, a bmw-s, vagy ti...

2012. febr. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
79%

Én Ausztriában találkoztam legtöbbet ilyen levillogós emberekkel. Alagútban nem lehetett 130-cal menni, én mentem kb. 110-zel. Annak ellenére villogott egy SUV-os, hogy a külső sávban mentem, és minden irányban szabad volt az út körülöttem. Nem tudom hogy csak az eszét játszotta, vagy nem fért el a terepjárója egy sávban?


A legjobb amelyik még idegbeteg is. Aki nem tud higgadtan közlekedni, az inkább ne üljön volán mögé, mert tönkreteszi a saját idegrendszerét is, meg másokét is.

2012. febr. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
69%

„Akinek nincs olyan személyautója, ami 130-at tud menni az menjen a főutakon, ne erőlködjön a sztrádán.”


Ez meg úgy hülyeség, ahogy van. Szerinted akkor sem busz, sem teherautó, sem vontatmány nem közlekedhetne a pályán?



Mondd neked a szövegértelmezéssel problémád vagy nem tudod mi az a SZEMÉLYAUTÓ?!


Mellesleg utánajárhatnál mikor van előzési tilalom kamionnak meg busznak egy sztrádán.

2012. febr. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
56%
Kedves 29. Nekem úgy tűnik, neked van inkább szükséget szövegértelmezési gyakorlatra, megfejelve egy logikafejlesztő kúrára.
2012. febr. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!