Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális az ha valaki egy...

Normális az ha valaki egy Daewoo Matizzal száguldozik autóúton?

Figyelt kérdés

Tegnap a 4-es főúton egy nő egy kis retek 13-14 éves Matizzal száguldozott, előzött mindenkit. Apám nem szokott tökölni, de nem is megy úgy mint egy állat, jó néha a türelme neki is elfogy ha tökölnek, de nem száguld. Minket is beelőzött azzal a kis sz@r Daewooval.

Az autónk kb 2* akkora mint az övé, a motor is majdnem 2* akkora, a gumik is hatalmasak ahhoz képest, normális az olyan, aki ilyen sokkal nagyobb autókat is előzget egy Matizzal?


Egyébként mi kb 100-al biztos mentünk, ha beelőzött, akkor biztos padlógázzal ment, mert az a kis f.s biztos nem megy 130-tól többel...



2012. máj. 5. 06:13
1 2 3 4 5 6
 11/52 A kérdező kommentje:

utolsó előtti:

Na ja jó lenne ha az ilyen nők az ilyen városi pici autókkal nem száguldoznának, mert az ilyen kocsik igen csak városba valók, nem egy kamionokkal teli autóúton való száguldásra... Aztán meg ha balesetet okoz, és tegyük fel pont egy Mercissel balesetezik, tuti a Merciset hibáztatná mindenki...

Milyen autód van amúgy? Az már nem erőlködik egy előzésnél igaz?


Egyébként nem kell itt arra gondolni h valami 10 milliós autónk van, és ezért lenézem a kis Daewookat, apámnak egy 85LE-s 1.4-es kocsija van, azzal még nem próbáltam előzni, de az is elég gyengének tűnik egy előzéshez, szóval csak épp ésszel gondolkoztam, és úgy számítottam ki hogy egy ilyen kis pici gyenge kocsival nem kellene száguldozni, de úgy tűnik sokak kiforgatták a szavam, és egyből támadtak...

2012. máj. 5. 08:02
 12/52 Napkiraly ***** válasza:
nekem pl méglenézettebb daewoo ticom volt régebben. Vehettem volna 2x olyan drága és kétszer akkora kocsit,de spórolni akartam az üzemanyaggal, mert sokat mentem. Mivel sokat mentem,így a hozzátok hasonló tötymörgőseket is kielőztem a francba, mert simán volt 120 az utazója és 100 felett is érdemben gyorsult,mindezt 5 literből filléres alkatrészekből. Kicsi volt,naés,a beltér nagy. Rossz a töréstesztje? Hát itt vagyok,mint látod, pedig törtem meg. Nincs galvanizálva. Naés, attól még látod hogy ki tud előzni.
2012. máj. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 A kérdező kommentje:

Utolsó:


Tudom hogy max a karosszériája ami gyenge a Swiftnek, a motorja kiváló. Meg ha megnézed, sokszor egy 1.3-as motorból 90LE-ket kihoztak, szóval még annyira nem is gyenge.


Egyébként nekem semmi bajom a Swifttel, szerintem szebb is mint egy Matiz, de ha megnézed egyből sokan ha Swiftről van szó, fikáznak hogy ilyen sz@r olyan sz@r.

Szóval akik kiforgatták a szavaim, azok figyelmébe ajánlom hogy az a fikázás, amikor egy Swiftet keményen lefikáznak, és nem az, amikor valaki olyat ír, hogy egy elmebeteg aki egy Matizzal száguldozik, meg előz mint az állat...

2012. máj. 5. 08:06
 14/52 Napkiraly ***** válasza:
ja, 85 le az nem valami sok,a matizok 50 körüli lóerővel bírnak és sokkal kisebb súlyt kell mozgatni. Szóvalteljesen normálishogy kielőzött
2012. máj. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 A kérdező kommentje:

Napkirály:


Szerinted az tötymörgés ha valaki egy autóúton nem megy 100tól többel? Attól hogy egy Matizhoz képest egy nagy dög az autónk, még nem jelenti azt h száguldozni meg odaverni kellene a gyengébb rosszabb kocsikat, játszva az észt...

Az ilyenek csinálják a balesetet, akik gyenge pici kocsival száguldoznak, és utána ha megjelenik egy hír, egyből a sajnálat hogy jajj szegényt megölték, aztán arra nem is gondolnak, hogy történetesen pont ő lehetett a hibás...

2012. máj. 5. 08:09
 16/52 anonim ***** válasza:
Egy 2005-ös Passatom van 2.0 dízel motorral.Az első B6-osok közül mivel ezt 2005-ben kezdték gyártani.A 140-et nem érzem vele tehát olyan mintha 50-el mennék , előzésnél elég egy kicsit megnyomni a gázt és szinte "kilő" de nem fogok vele 200-al száguldozni még ott sem ahol tudnék.
2012. máj. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 A kérdező kommentje:

Napkirály:


778kg egy matiz, a mi autónk majdnem 1100kg, ez olyan 300 kg különbség, szóval lehet h kisebb súlyt kell annak az 50LE-nek mozgatni, de ebben a kocsiban meg 85-86LE-s a motor, és ennek sem 1,5tonnát kell mozgatnia. Plusz egy 2008-as VW motor sokkal korszerűbb és nyomatékosabb mint egy 98-99 körüli 800ccm-s Daewoo motor...


Nem a kocsival van a baj mint mondtam, hanem a hozzáállásával az ilyeneknek. Na ezek okozzák a balesetet...

2012. máj. 5. 08:24
 18/52 Napkiraly ***** válasza:
autóút az kresz szerint 110, nálam 130. Főút a 90, az barátok között is 108
2012. máj. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 A kérdező kommentje:
bocs főút, csak elírtam. Ott 90 a megengedett, ő meg 130 körül ment, szóval igencsak gyorshajtás...
2012. máj. 5. 08:33
 20/52 anonim ***** válasza:
66%
Nem értem, most ha én elkezdek előzni az ezres Suzukimmal valakit akkor már én is f*sz leszek? Azt megértem h azon kivagy akadva h száguldozik és h nem tartja be a sebesség korlátozást, de ilyenek mindig lesznek... Lehet az is h részeg volt vagy be volt lőve, ha meg a sebesség határon belül előzök úgy ahogy a KRESZ azt megengedi akkor nincs min felháborodni.
2012. máj. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!