Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata sebváltó? Vagy nem?...

Beatrix555 kérdése:

Automata sebváltó? Vagy nem? Kinek mi jön be és miért? Ki miért szereti?

Figyelt kérdés
Szívesen venném a véleményeteket arról, hogy kézi sebváltós vagy automata sebváltós kocsit vezettek-e, szeretnétek.-e kipróbálni automatát, illetve ha az van nektek akkor szeretitek-e vagy valami miatt nem jött be? Mik a tapasztalataitok? Mi a véleményetek?

2012. jún. 4. 21:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%
Az automatát a részleges műszaki analfabétáknak találták ki.
2012. jún. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ez változó, szerintem az automata az egy kényelmes liuzinba illik, esetleg grandturismo-ba max, de sportkocsikba mindenképp legalább félautomata ,de legjobban a manuális illik.

Lehet mások szeretik az automatát mert kényelmes, de én szeretem pakolgatni a fokozatokat

2012. jún. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%

Automata.

Persze nem 100 lovas csotoxban.

300 paci felett a kuplungot nyomogatni fölöslegesen nehéz és fárasztó mutatvány,nem beszélve a dugókban való araszolásról.

Persze erősen korfüggő a dolog,ifjú titánként mindenki kézit akar.

48F (730PS - épített RS 8 )

:o))

2012. jún. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Kamionozok, ott van 18 sebesség elére + 2hátra és kréziváltó. Már baromira unom a váltogatást.

A saját autóm egy 272 lovas Volvo S80, az automata. Kényelmes. Ha lenne valami játszós autóm, az nyilván szintén kézisváltós lenne.

2012. jún. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Napkiraly ***** válasza:
100%
annyira hozzászoktam, elaludnék automatásban
2012. jún. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit olyanok vagytok, mint a kollégám. Ő ugyan nem vezet automatát. Kérdem miért? Mert sz@r! Vezettél már autómatát? Nem...


Van benne egy gáz, egy fék, marha kényelmes és nem kell a váltással töketlenkedni. Aztán ha akarom akkor akár válthatok is benne triptroniccal (bár nem akarok....), max nincs kuplung, na bumm.

2012. jún. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
62%
Én még nem vezettem automata váltóval szerelt autót, de ha választanom kellene akkor is manuálisat választanék. Kevesebb vele a baj, ráadásul olyan fokozatban és úgy pörgetem a motort, ahogy én akarom. Nekem az automata váltós autók unalmasnak tűnnek. Olyan mint egy játék a gyerekeknek. Beleülsz, és nyomod a gáz/fék pedált és itt ki is merül a vezetés élménye. Persze ízlések és pofonok.
2012. jún. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Én még életemben nem ettem narancsot csak almát, de ha választanom kellene az almát választanám. Kevesebb vele a baj, mert nem kell leszedni a héját és úgy harapom ahogyan csak akarom. Nekem a narancsok unalmasnak tűnnek, olyan gyerekjátéknak. Megpucolod aztán elveszik a harapás élménye, mert gerezdekre esik szét az egész.


Remélem érzed az iróniát. Az ilyen "unalmas az autómata", meg "nem én vezetem az autót" jellegű kommentek 95%-a olyanoktól jön, akik 1 km-t nem vezettek még automatát.

2012. jún. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
És tulajdonképpen valaki kifejthetné már nekem ,hogy miért sok a baj az automatákkal? Mert van az enyémben 300.000 km és még soha hozzá sem kellett nyúlni? Mert a komputer tökéletesen kezeli a kuplungot és nem kopik el idő előtt még városban sem? Vagy miért?
2012. jún. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal vagyok, és autómatám van. Szerintem nagyon jó buli, ameddig manuális autóim voltak, én is úgy gondolkodtam hogy az az igazi. Aztán rájöttem hogy jó szórakozás a lábammal eldönteni hogy 1400-nál váltson az autó, vagy 6500-nál vagy a kettő között bárhol :)


Persze ahogy előttem is írták, az autómata "élvezhetőségének" feltétele az erős nyomatékos motor, amivel jól össze tud dolgozni.

2012. jún. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!