Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata sebváltó? Vagy nem?...

Beatrix555 kérdése:

Automata sebváltó? Vagy nem? Kinek mi jön be és miért? Ki miért szereti?

Figyelt kérdés
Szívesen venném a véleményeteket arról, hogy kézi sebváltós vagy automata sebváltós kocsit vezettek-e, szeretnétek.-e kipróbálni automatát, illetve ha az van nektek akkor szeretitek-e vagy valami miatt nem jött be? Mik a tapasztalataitok? Mi a véleményetek?

2012. jún. 4. 21:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs kultúrája az automata váltónak.Amerikában szinte csak automata váltós gk. lehet értékesíteni.

Itt félnek tőle sokan,mert drága mulatság,ha elromlik,többlet fogyasztással jár és nehéz eladni az autót,mert szűkebb réteg vásárolja,mint a manuális váltósat.

2012. jún. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az ősrégi tévhitet ideje lenne már eloszlatni:


Az elmúlt 10 évben gyártott automata váltók KEVESEBBET fogyasztanak, mint a manuális társaik egy átlag sofőr lába alatt. Ez TÉNY. MINDEN autógyártó egyetért ebben. Ennek az a rettentő egyszerű oka, hogy a váltókompjuter olyan hatékonysággal vált, mint Schumacher. Ergo akinek nincs olyan lába, mint Suminak, az rosszabbul teljesít, mint egy automata...

2012. jún. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Napkiraly ***** válasza:
50%
válthat ahogy akar, nem akarok 5 év után ilyen meg olyan szenzort cseréltetni a váltóban kétszázezerért
2012. jún. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kell - ezek is olyan alaptalan hülyeségek, amit olyanok terjesztenek, akik beragadtak a zsiguliba és életükben nem vezettek automatát.


Autoalkatrész kereskedésünk van, elenyészően kevés automata váltóalkatrészt adunk el a manuális alkatrészekhez képest. Mienkben is van 300.000 és hozzá sem nyúltunk még.

2012. jún. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
en 1 x vezettem automatat de mondtam h köszönöm nem ah szar nyomtam volna a kuplungot ami nincs :D szal maradok a valtosnal az automatik nagyon kenyelmes embereknek valo.... aki nem szeret valtani stb elvezni az autovezetest
2012. jún. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Tegnap 12:30:


Hát azért a két dolog nem éppen ugyanaz, de értem mire akartál célozni. De mint írtam, ízlések és pofonok.

2012. jún. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Értem én, hogy ízlések és pofonok - csak elég nehéz ízekről beszélni, ha még nem is kóstoltad....
2012. jún. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

Bárcsak automata váltóst autót vezethetnék !!!!!!!!!

Tanulok vezetni és megszenvedek a kuplung csúsztatásával, + kezelni a sebváltót, ami nem könnyű + a forgalom, a bicikliutak stb.

2012. jún. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Olyan mint egy játék a gyerekeknek. Beleülsz, és nyomod a gáz/fék pedált és itt ki is merül a vezetés élménye..."

Azért nem árt tudni kezelni azt a gázt és a féket sem nem igaz?? A kormányról nem is beszélve!

Annyira bírom az ilyeneket is, hogy "csak az akar automatát aki nem tud vezetni!"...vagy..."nem vezettem még automatát, de tök szar!!"...

Úgy beszéltek mintha az automata kocsi magától menne és a sofőrnek csak ücsörögnie kéne benne. Lefogadom, hogy a sok motor pörgetős fast and furious-on nevelkedett gyökér legtöbbje közel sem vezet olyan jól mint ahogy hiszik csak mert manuális váltójuk van. Egyáltalán nem attól függ a vezetési tudás hogy nyomkorászod a kuplungot vagy sem hanem attól hogy nem mászol fel az első fára csak mert Vin Dieselt játszol és csak ez a lényeg, nem az hogy kinek milyen váltó van a kocsijában, mert nem fog jobban bevenni egy kanyart egyikkel sem ha nem tud vezetni!!

2012. júl. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Gy.Ata válasza:
Régebben manuális váltós autóim voltak, azt hittem az automata nem megbízható, és nem élvezet autózni vele.Aztán a legközelebbi autócserekor, találtam egy jó áru japán automata Suzuki Liana kombit.Bíztam a márkában és megvetem, gondoltam kipróbálom.Nem csalódtam szuper a váltó, nagyon jó vele autózni. Én szabályzom a gázzal mikor és, hogy vált, lehet finom, vagy sportos. Igazán élvezetes az autózás, soha nincs félre váltás és igen gyors a váltás.Sokat utánfutóztam is vele, és soha nem volt semmi műszaki gond közel 200.000Km alatt. Olajcsere 160.000 kilométerenként van csak a váltóban.(Gyári előírásban) Utánfutózásnál más manuális váltós autóimnál azért nem volt ritka a kuplung csere. Na itt nincs ilyesmi soha.Azóta is használom és vettem közben más automatás autót is.Már nem is veszek többet manuális váltós kocsit.Legközelebb villanyverdát veszek, ha lehet valamilyen Teslát használtan.
2015. dec. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!