Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A robogó karbiján ha állítgato...

A robogó karbiján ha állítgatom az alapjárati csavart, lehet valami baja? Mi az optimális beállítás?

Figyelt kérdés
50 ccm, suzuki sepia zz, Mikuni karburátor.

2012. júl. 1. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
elállítod az alapjáratot, vagy lefullad, vagy jobban pörög mint kéne. járó motornál ajánlatos rendesen beállítani.
2012. júl. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az optimális beállítás:

Bemelegedett, járó motornál és felkapcsolt világítás mellett kezdj el alapjáratot állítani. Ezt fülre kell megcsinálni, olyan alacsony legyen, hogy szinte számolni tudd a robbanásokat, de még ne álljon le a motor. Felrakod sztenderre, miközben jár a motor, majd fogsz egy csavarhúzót és elkezded kifelé tekerni (vagy amerre kell. Kifelé csökken az alapjárat, befelé növekszik)

2012. júl. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 methuw válasza:

helló nekem is ilyen robogóm van és nem tudom beállítani az alapjáratot csak alapjárati csavar van rajta levegő nincs

tudnátok segíteni

2012. szept. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Levegőcsavar azért nincs, mert ezeknél a karburátoroknál a szívótorok átmérője maga a "levegőcsavar". Tehát azt az egy csavart állítgasd szépen, amíg fent említett állapot létrejön:)
2012. szept. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Ha állítgatom a robogó karburátorán azt a csavart (nem jut eszembe a neve) lehet valami baja a gépnek?

50 ccm, Suzuki Sepia ZZ. Ha feltekerem a csavart, jobban pörög, ha le, lassabban.

A simsonomra 60ccm es hengert raktam a karburátort hogy kell hozzá beállítani?

és vadonat új a henger ilyen sutykoló hang jön a hengerből azért mert most kopnak ösze benne az alkatrészek a henger. Győrű, dugatyú?

Simson S 51-es váltó problémám van.3 seb. a váltó, de csak 2. -seb van fixen, a többi nagy ritkán (szinte soha) működik. Ez beállítás hiba, vagy a már inkább kopás?

Vettem egy "leharcolt" 3 sebességes Simson S51-est, amin a vásárláskor csak az 1-es, és 2-es fokozatok működtek, a 3. nem. Majd gondolt egyet, és eltünt az 1-es is, de nagyon nagyon ritkán előjött a 3. seb. Most ott tart, hogy 2-es az állandóan van, de az 1-es, csak...

Van egy 4-ütemű kismotorom (linea qt6-os) mi lehet a baj?

olyan problémám van, hogy meleg motornál beállítom szépen az alapjáratot szépen jár de ha oda húzom neki a gázt és vissza engedem akkor nem áll vissza alapjáratra hanem magasabb fordulatszámon marad, a gáz vissza engedése után. Mi lehet a probláma?

Gyújtás beállítás hogyan?

Amerigo bolivar (2006) tipusú robogónál, hogyan kell a gyújtást beállítani?




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!