Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő autó egy 17 éves friss...

Kezdő autó egy 17 éves friss jogsisnak?

Figyelt kérdés

Édesapámék "megígérték", hogy sikeres jogsinál kaphatok egy autót max. 700.000 forintig, kérlek ne szidjatok meg piszkálódjatok nem azért jöttem ide hogy szidjanak cserébe én se tettem meg.

Egyből ugye használt autó jutott eszembe mivel ennyi pénzért nehéz találni újonnan.

Nézegettem az autókat a használtautó(pont)hu-n és láttam, hogy ami szóba jöhet így elsőre az a régi Mercedes,Honda Civic 1.4,Volkswagen Passat,Audi A3,Volkswagen Golf IV ezeket lehet találni jó állapotban 700 ezer forintig.Na most első "körben" nálam kiesett a Civic...tudom megbízható erős bírja a tuningot de én minnél újabb autót szeretnék nem pedig totózni a széthajtott csodák közt.Néztem-néztem eddig a 4-es Golf tetszik, 1.6 motorral.

Nos a kérdéseim:

Ti milyen autót ajánlanátok egy kezdő (de tapasztalt) sofőrnek?

Mennyit fogyaszt a Golf IV 1.6 Comfortline és 1.6 Ocean és az 1.6 SR?

Mi a különbség az SR,Comfortline és Ocean között?

Mennyire megbízható a 4-es Golf?

Kategóriájában van hasonló "versenytársa"?

Köszönöm előre is a válaszokat!:)

(Autók kizárva: Suzuki,Trabant,Wartburg,Lada,"félbefűrészelt mini autók")



2013. jan. 15. 18:00
1 2 3 4 5
 1/50 A kérdező kommentje:
Utólag bocsánatot kérek, hogy ennyit írtam.Amit kihagytam, hogy 16 éves fiú vagyok jelenleg és nyáron lesz meg a jogsi.
2013. jan. 15. 18:02
 2/50 anonim ***** válasza:
Nem rossz választás a Golf, esetleg szóba jöhet az Astra, Focus, Volvo V40. Egy 1.6-os Golf elvan 7 literrel átlagban, országúton akár kevesebbel is.
2013. jan. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
59%
Kezdő de tapasztalt sofőr? Ezt hogy hoztad össze öcsém?
2013. jan. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:

Nincs jogsim, de tudok higgadtan normálisan és odafigyelve vezetni...inkább arra próbáltam célozni, hogy nem aza a bunkó kapucnis fitymafej vagyok a csatornacső méretű kipufogós autóba aminek az ablakja sötét és tele van fos kínai dísszel.:)

Első Válaszoló: Köszönöm!:) ezeket is megnézem:D

2013. jan. 15. 18:16
 5/50 anonim ***** válasza:
34%

"kezdő,de rutinos" lool xD


Szeretem,amikor 17 éves rutin róka"anyázza" a szuzukit a borzasztóan nagy élettapasztalatával...xddd


Majd pár év múlva ismét tedd fel a kérdést,amikor már nem a menőzés lesz az elsődleges szempont a haverok előtt,"figyu egynyócas öcsém megy mintálat"...

A leglényegesebb szempontot pedig le sem írtad,hogy mire kell neked az autó.

A 6 km-rel arrébb lévő iskola előtt jampizni?


Apádat kérdezd meg elsősorban,úgyis ő fogja fenntartani..

2013. jan. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
17%

Egyből ugye használt autó jutott eszembe mivel ennyi pénzért nehéz találni újonnan.


nehéz találni? akkor nem lehetetlen? :D ha sikerül, akkor kibővítem neked 1 millára a vételárat :D

2013. jan. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:
Nem szidtam a suzukit,csupán nem szeretnék szörnyethalni ha hátulról belémjön egy robogós.
2013. jan. 15. 18:23
 8/50 anonim ***** válasza:

Jól tetted, hogy a hondát elfelejtetted, a szervízelése picit sokba van. A golfok túl vannak árazva, de ha neked az tetszik, akkor vegyél azt. A passatról a véleményem ugyanaz, mint amit előbb írtam a golfról. Audi A3 szép autó, bár a 700000 forint kicsit karcsú rá. Ha annyiért kapsz, ott valami gubanc van, ami a vásárlás után ki fog derülni. A régi mercédes halmazt még egy kicsit szűkíthetnéd.

A 4-es golfnak van versenytársa, annyira nem top autó, hogy ne lehessen más típust is nézegetni.

Csak benzines jön szóba, vagy diesel is?

2013. jan. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
100%

700e Ft-ig elég sok 12-10 éves autót lehet összehozni.

Toyota Corolla(megbízható darabok)

Seat Ibiza

Citroen Xara (ismerősöm vett ilyet 650e-ért lassan egy éve, és meg van vele elégedve)

Nissan Primera

Mitsubishi Carisma

Mazda 323

Volvo s40 (ha egy kicsit vagányabb autót akarsz mint a tucat Golf, Astra és társai...)

2013. jan. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:
# 6/7, azért írtam, hogy nehéz találni mert nagyon nem nézem mennyiért jönnek ki újonnan az autók,és inkább nem mondok hülyeséget ilyen téren.
2013. jan. 15. 18:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!