Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő autó egy 17 éves friss...

Kezdő autó egy 17 éves friss jogsisnak?

Figyelt kérdés

Édesapámék "megígérték", hogy sikeres jogsinál kaphatok egy autót max. 700.000 forintig, kérlek ne szidjatok meg piszkálódjatok nem azért jöttem ide hogy szidjanak cserébe én se tettem meg.

Egyből ugye használt autó jutott eszembe mivel ennyi pénzért nehéz találni újonnan.

Nézegettem az autókat a használtautó(pont)hu-n és láttam, hogy ami szóba jöhet így elsőre az a régi Mercedes,Honda Civic 1.4,Volkswagen Passat,Audi A3,Volkswagen Golf IV ezeket lehet találni jó állapotban 700 ezer forintig.Na most első "körben" nálam kiesett a Civic...tudom megbízható erős bírja a tuningot de én minnél újabb autót szeretnék nem pedig totózni a széthajtott csodák közt.Néztem-néztem eddig a 4-es Golf tetszik, 1.6 motorral.

Nos a kérdéseim:

Ti milyen autót ajánlanátok egy kezdő (de tapasztalt) sofőrnek?

Mennyit fogyaszt a Golf IV 1.6 Comfortline és 1.6 Ocean és az 1.6 SR?

Mi a különbség az SR,Comfortline és Ocean között?

Mennyire megbízható a 4-es Golf?

Kategóriájában van hasonló "versenytársa"?

Köszönöm előre is a válaszokat!:)

(Autók kizárva: Suzuki,Trabant,Wartburg,Lada,"félbefűrészelt mini autók")



2013. jan. 15. 18:00
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
2%

Ha most 16 vagy akkor hogy lesz nyáron jogsid? 17,5 éves korodtól kaphatod meg a kártyát.


Amúgy egy új autó 3M-tól kezdődik. 7 kilóért 10-15 éves bontószökevényeket kapsz csak.

2013. jan. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 A kérdező kommentje:
# 31/31 Ki akart autót venni 7.000 forintért?:D
2013. jan. 15. 19:54
 33/50 anonim ***** válasza:
22%

7 kiló utcanyelven 700 e forintot jelöl.. ahogy a rongy az ezret és a lepedő a milliót.


Látod, ma is tanultál valamit :)

2013. jan. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
100%
Nincs megkötve a kártyaátvétel időpontja. 17 évet be kell tölteni, hogy forgalmi vizsgát tehess, egyéb megkötés nincs. Tehát a 17. szülinap után pár héttel már kezedben lehet a jogsi, mivel már nincs külön járműkezelési vizsga (ha jól tudom).
2013. jan. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 A kérdező kommentje:

# 33/34

A kiló (kilógrammból eredően) ezret jelent akkor, hogy kerül ide a százszoros szorzat? De oké,elfogadom.

# 34/34

Én is úgy tudom, be kell töltsem a 17 életévemet a Rutin és a Forgalmi vizsgához, és slussz.

2013. jan. 15. 20:19
 36/50 anonim ***** válasza:

19:33

Ebbe már van klíma...

[link]

2013. jan. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
Ez a Corolla elég szép, új a rendszáma, tehát valószínű külföldről lett behozva, még ha 60-70 ezret vissza is tekertek belőle, akkor is jó vétel lehet.
2013. jan. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:

Egyébként olvasgass itt. Sok minden kiderül, hogy mit várhatsz az adott konstrukciótól..

[link]


A fölső 10%-ot meg az alsó 10%-ot ne vedd nagyon figyelembe, aki nagyon istenít egy autót lehet előtte Trabantja volt és ahhoz próbálja hasonlítani, vagy az alsó 10% pedig valamiért pikkel az autóra (vagy tényleg nagyon szart fogott ki), ezek a statisztikai hibák.

A többi (80%) értékelésből nagyjából reális képet kapsz /típushibák,stb/

2013. jan. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 szántóvető ***** válasza:
:)
2013. jan. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:

A rendszámról ne következtess se az autó korára, se arra, hogy külföldről lett behozva, mer' nagyon új a rendszám.


Egyszer eltört a rendszámtáblatartóm és elhagytam a rendszámomat. Nekem nem ért annyit az "eredeti" rendszám, hogy legyártassam pár tízezerért, inkább kértem egy újat, az sokkal olcsóbb volt (még úgy is, hogy kellett miatta új forgalmi).


A kiló pedig 1000-et jelöl, akármivel is akarod meggyőzni a kérdezőt. A váltószámokat nem tudod átb*szni. Ennyi erővel mondhatnám azt is, hogy a nano az bizony milliárd utcanyelven. Nem, nem az.

És 700.000 Ft-ért pedig már igen tisztességes autókat lehet találni. Nagyon gazdag országban élünk, hogy egyeseknek ez nem tétel, csak a 3 millió.

2013. jan. 16. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!