Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő autó egy 17 éves friss...

Kezdő autó egy 17 éves friss jogsisnak?

Figyelt kérdés

Édesapámék "megígérték", hogy sikeres jogsinál kaphatok egy autót max. 700.000 forintig, kérlek ne szidjatok meg piszkálódjatok nem azért jöttem ide hogy szidjanak cserébe én se tettem meg.

Egyből ugye használt autó jutott eszembe mivel ennyi pénzért nehéz találni újonnan.

Nézegettem az autókat a használtautó(pont)hu-n és láttam, hogy ami szóba jöhet így elsőre az a régi Mercedes,Honda Civic 1.4,Volkswagen Passat,Audi A3,Volkswagen Golf IV ezeket lehet találni jó állapotban 700 ezer forintig.Na most első "körben" nálam kiesett a Civic...tudom megbízható erős bírja a tuningot de én minnél újabb autót szeretnék nem pedig totózni a széthajtott csodák közt.Néztem-néztem eddig a 4-es Golf tetszik, 1.6 motorral.

Nos a kérdéseim:

Ti milyen autót ajánlanátok egy kezdő (de tapasztalt) sofőrnek?

Mennyit fogyaszt a Golf IV 1.6 Comfortline és 1.6 Ocean és az 1.6 SR?

Mi a különbség az SR,Comfortline és Ocean között?

Mennyire megbízható a 4-es Golf?

Kategóriájában van hasonló "versenytársa"?

Köszönöm előre is a válaszokat!:)

(Autók kizárva: Suzuki,Trabant,Wartburg,Lada,"félbefűrészelt mini autók")



2013. jan. 15. 18:00
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
72%

amúgy abban maximálisan egyetértek hogy a suzukit kizárod


fiatal vagy még, előtted az élet :D

2013. jan. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 A kérdező kommentje:
# 8/10 Diesel is jöhet,bár én mindig is benzin "hívő" voltam. Ott annyi a "feltételem", hogy ne nagyon egyen 8-9 liternél többet és 90 lóerő körül legyen
2013. jan. 15. 18:29
 13/50 A kérdező kommentje:

#9/12

Keleti autóknak nem sok a fenntartása(szervíz/alkatrész)?(Nissan,Mitsubishi,Mazda)

-A Citroentől tartok,bocsánat.

-Seat ha motorikusan nem is, belülről gyenge minőségűnek tűnik

-A volvót megnézem, annak a belseje mindig is vonzott.+Biztonság

2013. jan. 15. 18:32
 14/50 anonim ***** válasza:

Jó választás lehet a golf 4. Én inkább a TDI Golfokat nézném, mert ha nem hajtod akkor nagyon nagyon keveset esznek, de ha taposod se megy 8-9 liter fölé. Ja és könnyen fel lehet húzni a motorját. :D

Szerencsére olasz autókat nem nézegettél, jobb is.

A japánok viszont megbízhatóak, tudom ajánlani őket.

2013. jan. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 szántóvető ***** válasza:
75%
Kezdő autó neked?Én suzukit javasoltam volna.Mert egyszerű,igénytelen autó viszont megbízható és jól fogyaszt.De a golf is jó választás.(máris a tuningoláson jár az eszed?Akkor benzines turbós auto pl.Golf GTI.csak ha fűbe harapsz ne engem hibáztass!)
2013. jan. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 A kérdező kommentje:

# 5/13

Sajnos elég furcsa környéken lakunk(nem úgy utcáról utcára megy a taposás csak a közterületek elég veszélyesek)

Az autóra meg "szükségem" lenne rengetegszer,mivel Budapesttől 20 kilóméterre lakok ezért rengetegszer Apukám visz mindenhova.(Tudom van tömegközlekedés de sajnos mindenhova az se jó+az előbb említett környék)

Vidékre (vidékebbre) is rengeteget járunk (Balaton), oda meg nem lehet menni a jelenlegi robogómmal.

Nap mint napi használatban lenne az autó.

2013. jan. 15. 18:37
 17/50 anonim ***** válasza:
Inkább valami japán. A 4-es Golf rossz autó, azzal az 1.6-os motorral főleg. Bármelyik korabeli Corollával vagy Almerával jobban jársz, nem mellékesen másfél-két literrel kevesebbet fogyasztanak.
2013. jan. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 A kérdező kommentje:
# 15/16 Szó nincs tuningról, volt egy időszakom persze 10-12 éves koromba mikor felnéztem az ilyen parkolóvagányokra de már most (szerencsére) ízléstelennek tartom a tuningot (SUFNI SZINTEN!) komolyan meg nem lenne rá pénzem.A Civicet is a sok tuning miatt zártam ki.Ha erősebb autóra lenne szükségem akkor olyat kaparok össze nem pedig otthon egy új kínai légszűrővel váltanám meg a világot.
2013. jan. 15. 18:40
 19/50 A kérdező kommentje:
# 17/18 15-20 éves autót nem szeretnék,de megnézem. Diesel jobb lenne?
2013. jan. 15. 18:41
 20/50 anonim ***** válasza:

Keleti autóktól nem kell nagyon tartani ár miatt.

Csak egy példa: Skoda Octavia 90-es szervíz 80 ezer

Toyota Corolla: 54 ezer (igaz ezek mind új autók, és márkaszervíz árak, ennél jóval olcsóbban ki lehet jönni márkafüggetlen szervízeknél)

De ami fontos, lehet, hogy kevesebbszer kell hozzányúlni egy japán kocsihoz mint egy némethez. Persze a kötelező cseréket nem árt betartani, 12 éves autónál meg már lehet utángyártott vagy gyári beszállító saját márkás termékét is venni olcsóbban.

Seat is 10 éve már a VW csoport tagja volt. Belül is jól összerakták, és VW alkatrészt használ.

A Volvo meg jó választás (kicsit ki lehet emelkedni a Golf-os, Astra-s, Focus-os tömegből... azzal már "illik viselkedni" közúton. Nekem az elődje volt a 460-as pár százezer km-t beleraktam egy különösebb problémája volt, amit néhány hónapos hibakeresés után amikor már nagyon előjött, meg is találta az autóvillamosságis. Persze a hozzávaló alkatrészt próbáltak rámsózni, 80ezerért, meg 60ezerért különböző autósboltok, de a márkaszervíz 5 nap alatt meghozatta Svédországból 27ezerért. Tehát ha nyitva tartod a szemed és nem hagyod bepalizni magad, annak sem vészes az alkatrésze.

2013. jan. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!