Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorosok! Kérdésem?

Motorosok! Kérdésem?

Figyelt kérdés

Már írtam korábban is, hogy majd most készülök letenni A2-re jogsit.

De gondoltam mivel semmilyen motoros tapasztalatom sincs ezért valamelyest felkészülök.

2-3 napja robogózok kisebb távolságokban.

Az egyensúllyal és a kellő magabiztossággal nincs is gond(rosszabbra számítottam).

Az utak olyan szinten szörnyűek, hogy még robogón sem mertem meghúzni tövig a gázkart, mert féltem megdob.

Igazából nem tudom melyik a jobb ha nem vagyok hülye gyerek és nem nyomom tövig rögtön a gázt, és mondhatni kissé "félek" még így az elején a nagy sebességtől...avagy legyek merészebb.


Nullgázos kanyaroknál érthetően lábbal kell kombinálni, ami robogónál nem nehéz, de egy sport motornál gondolom neccesebb.

Mondhatni hamar távoli jövőbe burkolózott egy 300-as Ninja, inkább egy 125-ös Aprilia..:(


Szóval más, hogy volt ezekkel az elején?

Jó úton járok?



2013. jún. 19. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Az elején én is bénáztam. Sajnos az oktatáson nem igazán tanítottak meg.

Sok gyakorlás és menni fog. Én az elején elmentem Safety Hungaryhoz két napos oktatásra, elég sokat segitett.

2013. jún. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
sajnos arra nincs pénzem, így is elég szegény vagyok.
2013. jún. 19. 21:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Inkább félj, főleg, ha nincs pénzed... Azaz NE félj, és légy óvatos! Én úgy 100 km után húztam mint a hülye, aztán 70 körül elcsúsztam egy kanyarba... Most van egy rész, ahol már nem kell borotválkozni, és focista pályát se javasolják ilyen térddel. Szóval amíg nem vagy magabiztos ne menj gyorsan... De ha az vagy akkor se, mert rutintalan vagy. Hamar elbízod magad, tapasztalat! Óvatosan vezess, széles utat, szélén szép hölgyeket kívánok Neked!:)
2013. jún. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bizony, legyél óvatos.


"Nullgázos kanyar" - na az milyen? Én váltós motorokkal kínlódok kb. 10 éve (50-essel kezdetem, most is "csak" 250-es van), de még nem láttam olyan kanyart amiben visszaengedtem volna alapjáratra. Még városon belül se. :D :D :D

2013. jún. 20. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elengeded a gázt és ugye váltó nincsen, visszamegy alapjáratra, mintha behúznád kanyarba a kuplungot :D
2013. jún. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kezdem érteni, miért nem vonzottak soha a robogók. :)
2013. jún. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát sztem a motorozás és a robogózás 2 külön dolog.

De ha egy 50-es robinak sem mered húzni....hát nem tudom. Miért is szeretnél levizsgázni?

Amúgy biztosan belejössz majd, csak lassabban!

És nem a gázzal szokott a baj lenni, hanem inkább a fékkel!Inkább arra figyelj, a gázt meg egy robin húzhatod nyugodtan! :)

Amúgy tényleg jobb ha félsz mint ha nem, de bizonytalan ne legyél! Senki sem születik tapasztalt motorosként!

2013. jún. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!