Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha látok egy balesetet,...

Ha látok egy balesetet, például motoros éppen elesik és láthatóan nagyon súlyosan megsérül, akkor megbüntetnek ha csak a mentőket hívom és semmi mást nem csinálok?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk én lennék egyedül a helyszínen. De tökmindegy, autós balesetnél is, én pl. biztos h nem akarnék hozzá nyúlni a sérülthöz, mert fingom nincs semmiről, nem vagyok orvos. 3 éve van jogsim, az elsősegélyt annak idején könyvből megtanultam, vizsgán elmondtam, de sztem az semmit nem ér. Ott lenne előttem egy súlyosa sérült ember, vagy emberek, biztos h nem tudnék meg nem is akarnék semmit se csinálni. Csak hívnám a mentőket és kész. Ez gáz?

2013. júl. 14. 22:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
80%

"Csak hívnám a mentőket és kész"

Már ez is valami! Szerintem vannak olyan emberek akik erre sem képesek.()


Égő autónál meg biztos nem játszanék hőst h kimentsek egy vadidegent

Akkor hagynád benn égni a szemed láttán?


Egyik ismerősömmel felvetődött hasonló kérdés hogy mi lenne ha balesethez elsőként jutna

A válasza csak ez volt hogy mentőket hívna de azért nem segítene rajta mert ha abból lesz károsodása mert hozzányúlt akkor utána meg a túlélő pereskedhet.

2013. júl. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
91%

Ez a "nem nyúlok hozzá, mert utána még nekem lesz bajom" csak egy ideológia, hogy miért ne segítsünk a másiknak.

Jóérzésű embert élete végéig kísértene a látvány és a tudat, hogy hagyott bennégni az autóban egy másik embert.


Szóval Kérdező és a többiek, akikre vonatkozik: igen, gázok vagytok.

Mert lehet, hogy ha nem csak a mentőt hívod, hanem esetleg odamész akkor ki tudnád deríteni, hogy jéééé, nem lélegzik, és el tudnád kezdeni az újraélesztést. Tök mindegy, inkább törd el 3 bordáját újraélesztés közben, hiszen nagyobb bajt a halálnál nem tudsz okozni!! Ezt mentősök mondták nekem.


Egyszer olvastam itt egy olyat, hogy a válaszoló szomszédja epilepsziás görcsöt kapott, és lenyelte közben a nyelvét szóval nem kapott levegőt. A szájzár pedig ilyenkor annyira erős, hogy a válaszoló csak a szomszéd 3 fogának a kitörése árán tudta szétfeszíteni a száját. De sikerült neki, kiszedte a nyelvét a torkából, és megmentette az életét. Nem megérte cselekedni, és még némi károkozás árán is megmenteni a másik ember életét, mint tétlenül végignézni ahogy megfullad?

Hogyan számolnál el a lelkiismereteddel?

2013. júl. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Bármilyen baleset történik, mindenkinek kutya kötelessége segíteni. Most azt hagyjuk, hogy törvény, szabály, meg ki tudja, még mi írja ezt elő nekünk, nem ez számít. Egyszerűen kötelességünk. Pont. Az nem kifogás, ha valaki nem bírja a vért – hacsak nem szeretne egyszer ő is azért elvérezni, mert valaki más ugyanilyen indokkal lesöpri magáról a felelősséget. Azonban fontos, hogy segítségünkkel se magunkat, se mást ne sodorjunk veszélybe.
2013. júl. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Állj meg, kapd elő a telefonod és azonnal hívd a mentőket. Aztán közben nézd meg a sérültet. Az operátor meg mondja hogy mit és hogy csinálj.


Így biztos nem fognak megbüntetni érte. És nem számít az se hogy nem értesz hozzá. Az operátor utasításait csak tudod követni.

2013. júl. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Az elsősegély nyújtása mindenkinek kötelessége. Ez nem vita tárgya. Nem véletlenül kötelező a láda a kocsidban. Nem kell sokat tenned és nem nem is várja senki, hogy erődön felül teljesíts. Mindenkinek szakmai tudásának legjavát kell nyújtania ilyen helyzetben. (Egy jogsis laikusnak ebben az esetben) Be kell tudnod kötni egy vérzést, tudnod kell rögzíteni egy törést, ha balesetes és eszméletén van akkor hívnod a mentőt plusz bekötözni, egy eszméletlent bekötözni, ha életveszélyben van akkor kiszedni a kocsiból. Ha "csak" ájult akkor stabil oldalba rakni. Plusz ha valaki összeesik melletted és meghal akkor tudnod kell újraéleszteni. Nem nagy cucc mégis életmentő és megkönnyíted a mentők munkáját is. Plusz adsz egy sanszot annak aki melletted halna meg. Megéri néha átnyálazni azt a könyvet.
2013. júl. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!