Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segítség, mit csináljak? El...

Segítség, mit csináljak? El merjek indulni kocsival?

Figyelt kérdés
Fél éve vezetek, igaz napi szinten, de csak városban (autópályán igen-igen ritkán voltam kint). Külföldön élek (Németországban), most haza kell jutnom a hétvégén mindenképp (és hát autóval, mert a tömegközlekedés óriási időveszteség lenne az átszállások miatt). Az autónak "ura vagyok" olyan szempontból, hogy szándékaimnak megfelelően cselekszik, városban semmi gond nincs. Nem felelőtlenség, ha nekivágok a 600km-nek egyedül ennyi gyakorlattal? Nem akarom a családomat terhelni azzal, hogy kijönnek hozzám, és együtt mennénk vissza kocsival... Csak félek is... Szóval ha nagyon odafigyelek, és nem előzök meg mindenkit az autópályán, akkor nem felelőtlenség bevállalni a hazautat egyedül?
2013. júl. 18. 22:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Nem, hajrá.
2013. júl. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Nyugodtan hazajöhetsz, csak pár dolgot vegyél figyelembe.


Indulj el idöben és hagyj idöt magadnak az útra. Ha fáradtnak érzed magad, állj ki 15-20 percre és kicsit mozogj. Ha bizonytalan vagy, akkor inkább ne elözz, ha 120-130 körüli sebességgel mégy, akkor nem tartod fel a forgalmat és ez még nem annyira gyors, hogy ne tudnád figyelni közben a forgalmat. Mindenképpen nézz elöre, ne csak a közvetken elötted lévöre figyelj.


De ne idegeskedj, ha már van valamennyi gyakorlatod, akkor sikerülni fog.

2013. júl. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Elindulhatsz, mindössze érdemes 150-200km-enként legalább megállni pihenni.
2013. júl. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Autopalyan nekem meg egyszerubb is a vezetes mint egy zsufolt varosban,siman megindulnek a helyedben.De ahogy mondtak indulj meg idoben hogy ne kelljen sietned,alj meg pihenni ha ugy erzed stb.
2013. júl. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Indulj hajrá városba amúgy is nehezebb vezetni.

Ne menj túl lassan se túl gyorsan. vedd fel a forgalom ritmusát. Németbe vigyázz mert sok a stau oktalan udvarisság vagy tolakodás miatt. Figyelj oda mert útjavításokkor is azt veszed észre hogy áll a kocsisor a pályán.Figyelj oda. Na meg a táblákra... Mert megfordulni elég nehéz...

2013. júl. 19. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Beviz Elek ***** válasza:
93%

Te érzed, hogy mibe mersz belevágni. Bár néha jobb beleugrani a mélyvízbe, mint lassacskán beletanulni.


Én friss jogsival kevésbé kókadoztam hosszú úton, mert új volt nekem a forgalomban való vezetés. Most autópályán csak hátradőlök és nézelődök.


Pályán a legfontosabb, hogy mindig nézegesd a tükröket. Németországban legfőképpen, de mindenhol előfordulhat, hogy gyorsan jönnek (200 fölött). Tehát hiába látod, hogy a másik még messze van, előzhetsz, lehet hogy pár másodperc alatt a seggedbe ér. Nézd sűrűn és figyeld a változásokat.


Én eddig nagyon gyorsat láttam, az egyik elé be is mentek, de szerencsére nem lett baj.

2013. júl. 19. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, azt hiszem veszek egy nagy levegőt, és elindulok a hétvégén.
2013. júl. 19. 18:00
 8/12 anonim ***** válasza:

Jó utat, ne izgulj, nem lesz semmi gond.


Ha gondolod, majd írd le, hogy hogyan ment, mennyit pihentél, mi volt neked nehéz, stb - mert másoknak is segitség lehet.

2013. júl. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Autopalyan konnyebb, mert kevesebb dologra kell figyelni, mint peladul varosban (jelzolampak, tablak, gyalogos, biciklis stb.)

Annyibol viszont nehezebb, hogy habar kevesebb dologra figyelsz, joval gyorsabban mesz, igy idod is kevesebb van a reagalasra.


Ami neked most uj lesz, az nem a vezetes elmenye, hanem a sebesseg. Folyamatosan 120-130as temponal elfeledkezhetsz arrol, hogy milyen iszonyat sebesseggel mesz, es amig peldaul a varosban a piros lampahoz csorogva megteheted, hogy a telora pillantasz, ha jon az sms, addig palyan 120nal egy ilyen pillantas az eletedbe kerulhet. Foleg a nemeteknel, ahol koztudottan mindenki nyomja neki :)


En a batyamat szoktam latogatni es elofordul hogy palyan megyek 3-4 oran keresztul. Mikor megallok, hogy benzinkut/pisi, akkor a lehajtonal a lassitasnal iszonyat fura, hogy minden olyan lassan tortenik, mintha lassitott felvetel lenne az egesz, mert a szemem, a labam, mindenem raall a magas sebessegre es ilyenkor lassitani szinte faj ;)


Szerintem is jo otlet a suru pihenok beiktatasa.


Sok sikert!

2013. júl. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Rendben van, akkor közkívánatra :-)

Minden simán ment, hála Istennek épségben hazaértem, bár kicsit lassabban. Néhány embertől, főleg kamionostól azért kivert a víz (amikor előzni akarják a másik kamiont, és bevágnak az ember elé, pont letojva azt, hogy le tudsz-e fékezni vagy bemenekülni a legbelső sávba...), de szerencsére nem történt baleset.

2013. júl. 24. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!