Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy használtató kereske...

Gaobr14 kérdése:

Vettem egy használtató kereskedésből egy balesetveszélyes suzukit, mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Nem rég (még egy hónapja se) vettem egy 2000-es évjáratú suzuki swiftet. Ma pedig elvittem egy szerelőhöz átnézetni és azt mondták hogy a kocsi balesetveszélyes és a javíttatása több mint 100 ezer lenne. Amikor megvettem a kocsit nem hívták fel semmilyen hibára a figyelmem. Mit tehetek most? Visszakérhetem az árát? Kérhetem hogy javíttassák meg?

2013. aug. 23. 15:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Már vártam, mikor jelenik meg az első suzukifóbiás idegbeteg...
2013. aug. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Tudod a koszos volán busz tönkre teszi az ember elméjét :)
2013. aug. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Én úgy jártam hogy alairtam az adás vételit és utána rápecsételték hogy nem vállalnak jotállást vagy garanciát vagy nemtudom mi ....a neve..persze ezt csak akkor vettem észre amikor gond volt az autoval és ránéztem az adásvételire hogy mi is van benne.
2013. aug. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Vagy megcsináltatod, vagy túl adsz rajta, még mielőtt egy forintot is ráköltenél. Egyébként konkrétan mik a hibái?
2013. aug. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

bal első helyzetjelző nem jó

bal rendszámtábla fény nem jó

két első nyúlvány csere

két hátsó nyúlvány csere

küszöb csere

hűtő alatti keresztnyúlvány csere

féltengely gumiharang csere

két első lengőkar szilentjeinek cseréje

hátsó kipufogó csere

katalizátor előtti leömlő csere

összes hátsó fém fékcső csere

fékfolyadék csere

2013. aug. 24. 10:27
 16/21 anonim ***** válasza:

Uhh, nekünk még most 6 év után sincs ennyi probléma a Swifttel, viszont ilyen lámpa hibák ezen is vannak és még nem javíttattuk ki :D


Téged jól átvágtak. :/

2013. aug. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Mennyiért vetted ezt a suzukit?
2013. aug. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

-A helyzetjelzőnek és a rendszámtáblának, ha csak az izzója nem jó, azt pár száz ft-ért meg lehet csinálni. Ha valami vezeték probléma is van, akkor már más a helyzet, az úgy drágább.

-A küszöbnek 6ezer ft körül van darabja. Régi le-új fel + festés. Keress valami jó maszek karosszériást. De amíg nem megy a kocsi műszakira addig ezt még hanyagolhatod is.

-Féltengely gumiharang 2ezer ft körül van. Ezt mihamarabb cseréld le, ne hogy a féltengely is tönkremenjen. Ezt akár egy te magad otthon is megtudod csinálni, ha van egy kis érzéked hozzá, de egy kicsit babra munka lesz.

-A fékfolyadékot is megúszod pár ezer ft-ból, de ha már ott jársz, nézesd meg a fékpofákat és a dobokat, hogy kell-e cserélni/szabályoztatni. A fékcsövek is pár ezer ft-ból kihozhatóak.


A többiről nem tudok nyilatkozni, de előtte inkább nézz körül egy bontóba, hát ha onnét is be lehet valamit olcsóbban szerezni.

Ha a motorjának nincs semmi baja, akkor én inkább apránként megcsináltatnám.

2013. aug. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Amiket felsoroltál nem vészes hibák...csak a felhajtás nagy.

Neki kell állni, és csinálni.

aki használt autót vesz, jó ha félre tesz száz-kétszáz ropit, mert annyi kell a felújításhoz.

azt mondod, majd egy hónapja vetted...akkor már át is van írva, előtte voltál eredetvizsgálaton..úgyhogy nyelő..szép lassan elkezded a hibákat helyrehozni..kérdés, meddig jó a műszaki?

2013. aug. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
A motorvezérlésre is kell vagy 30 ezer FT. Feszítőgörgő, vezérműszíj, vízpumpa és szerelési díj.
2013. aug. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!