Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lada vs. Suzuki! Melyiket...

Lada vs. Suzuki! Melyiket vennéd meg?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy csak e két márka közül választhatsz:


Suzuki 1.3 Swift

Lada


Melyiket vennéd meg és miért?



2013. aug. 23. 21:38
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
Mind2 márkából vannak jobbak, ésrosszabak is, így értelmetlen az összehasonlítás meg az egész kérdés.
2013. szept. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
azonos évjáratnál elgondolkodnék, de elsősorban állapot és nem márka lenne a döntő, de mivel a legújabb Lada is túl régi, ezért Suzuki. Egyébként ha mást is lehet, akkor egyik sem.
2013. szept. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:

Lada, 1.6 swift motorral :)

Nem vagyok oda a swiftért, volt a családban és már untam.

De akkor is a legésszerűbb választás a stift.


Valaki itt emlegette, hogy 10 év alatt 6-9 millió egy swift vagy lada fenntartása és hogy ennyit van,aki cigire is elkölt.

A legtöbb ember napi 1 doboz cigit termel be. 800 forintos cigi esetén ez 10 év alatt 2 920 000 ft, ami messze van még a 6 milliótól. De érdemes leszokni, mert így nagyobb eséllyel élsz majd 10 év múlva, hogy megvehess egy majdnem 3 millió forintos autót.

430 forintos benzinnel (jelenlegi áron), 5 literes átlagfogyasztású autóval (1 literes swift átlagfogy.), évi 15 000 km (átlag magyar polgár) megtétele esetén 3 225 000 ft üzemanyagot pöfékel el. De ha visszamegyünk 10 évet, akkor 225 ft volt a benzin, úgyhogy aki akkoriban vett egy új swiftet ( [link] és máig fenntartotta, az eddig kb. 2.5 milliót költött üzemanyagra és az órájában kb. 150 000 km lehet. Plusz a biztosítás, alkatrészek, gumik, stb. az nincs 1 millió forint sem 10 év alatt, ezért most kb. 3-3.5 milliónál járunk, amitől még messze a 6 millió. De emlékezzünk csak, a bagózás is majdnem ennyiben van 10 év alatt (a piálás még többe).


Ha leírunk valamit, akkor azt bizonyítani is kell. A bizonyításban is lehetnek hibák, az enyémbe is bele lehet kötni, mert mi van, ha kizárólag városban swiftezik a delikvens (akkor 7 literes a Swift 1-es átlaga, viszont a kisebb távok miatt az éves átlagkilométer leesik a felére és ugyanott vagyunk költségben), vagy mi van, ha 2 doboz cigit szív el naponta valaki (nem vagyok orvos, de 10 éven át, napi 2 doboz cigi elszívása után szerintem nagyobb gondjai is lesznek annál, minthogy nem tud-e autót venni).

2013. szept. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
54%
Na akkor tisztázzuk már, hogy ez a szemétrakás suzuki is csak 80-nál eszik 6 litert ha vereted és mész vele 120 130-cakkal akkor beveri az a 12 litert is meg egyébként is csak egy guruló sörös doboz elvisz a-ból b-be. A Lada az meg élményautó is és tegyük fel pl van 300-ezred annyiért elég jó Ladát ki lehet fogni mondjuk első tulajtól kevés km-rel.
2013. okt. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
92%
Na akkor tisztázzuk, hogy az a régitípusú Swift amelyik 80nál 6L-t 130-nál 12L-t eszik eléggé ótvar állapotba van (Ha csak nem egy GTI-ről van szó)! Az én 1.3 V8as-om 8L-nél még nem evett többet akár mennyire is hajkurásztam... A Lada meg alaphangon bevágja a 8L-t! Lehet hogy a suzuki nem egy "élményautó", de MINDIG elvisz A-ból B-be! Ezt nem kell minden utcasarkon szerelni, mint a szovjet csodát. 300ért pedig már igazán jó állapotú Swiftet is ki lehet fogni. Szóval mielőtt írsz előtte tájékozódj és gondolkozz el egy cseppet. ;)
2013. okt. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:

hat sracok en csak magamnak hiszek. van egy 1.0 swiftem, es szo szerint gombokert tartom fenn, normalis hasznalat mellett kozuton volt hogy 4,5l alatt elmentem

varosba ha esszel megy az ember akkor 5 liter


ez kb annyit jelent hogy a ladaval elmesz 4000ft-bol 100kmt, suzukival meg 200-at, es nekem megeri, mindenhova kocsival jarok mikor masok izzadnak hogy mibol fognak tankolni


es ez nekem megeri, mert kocsi van a hatsom alatt

mas kerdes hogy egy 12-15 eves swift metalfenyezessel alukerekekkel normalisan karbantartva siman egy normalis AUTO latszatat kelti mint egy regi kocka lada

2013. okt. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 Bajer ***** válasza:
64%
Ladát vennék, de van is egy, régi Swiftben kétszer ültem, túl fapados. A Ladák kényelmesebbek, a fogyasztás 7,5 alá nem vihető, de rendszeres karbantartással nagyon is megbízható kocsi. Sokszor mentem vele sztrádán, soha nem érintett leállósávot. Az más, hogy sokan a gondozatlan Ladák lerohadására alapozzák a véleményüket.
2014. okt. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:

Szerintem a Suzuki jobban is gyorsul hisz az 1.0(53 Le) gyorsul kb úgy mint az 1500 ös(75 le) lada tapasztalat és akkor milyen lehet az 1.3 as swift ? Az már kenterbe veri főleg a 16 szelepes..

egyébként a Lada élmény autónak oké de mindennapokra nem hiszem, hogy jó lenne hosszútávon. :)

Tehát nem vagyok a Lada ellen de a Suzukit tartom reálisabb választásnak.

2016. máj. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:

11/58 Válaszolónak küldeném! EMBER! Tudsz te egyáltalán a Ladákról valamit?!

Azon kívül hogy az olaszoktól vették át?

Javasslom hogy olvass utána a Lada történelmének,pl:Rögtön a legelső változás,hogy a motor nem OHV,hanem OHC szelepvezérlésű,a másik dinamó helyett generátort kapott.



Nade hogy a kérdésre is válaszoljak.

Hogyha Fanatikus vagy szeretsz retrózni/szerelni

akkor Lada,de ha azt akarod hogy megbízható legyen elvigyen a-ból b-be gond nélkül akkor visszont Suzuki.

2017. márc. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:

Ha feltételezzük hogy mind a 2 autó kitűnő állapotnak örvend akkor a LADA,leginkább a 2107-2106-os okat választanám, ültem OT-s ladákban illetve tökéletes állapotban lévő suzukikban /igen 1.3/ is, vezettem is őket.De a LADA valahogy sokkal kényelmesebb illetve valahogy a kormányzása is sokkal jobb, nekem legalábbis.


A szerelésigényük körülbelül azonos,minket soha nem hagyott cserben a LADA-sem,egyszerűen be kell tartani az olajcsere periódusokat, ha valami tönkremegy nem a legolcsóbb hitvány szarral kell helyettesíteni,illetve nem kell az adott alkatrészek teljes tönkremenetelét megvárni, és akkor nemfog cserbenhagyni. Egyébként ez szerintem minden autóra igaz ahogy a suzukira is...


Fogyasztásra valóban valamivel többet eszik a LADA mint a suzuki,de nem sokkal,a suzuki megeszik 5,5-6 litert,míg a LADA 6,5-7 litert /feltételezve hogy mind a kettő jó állapotú,és nem fülre meg egyéb paraszt módszerekkel lettek beállítva/.



És igen tapasztalatból írom mind ezt, volt felújított LADA is a családban ami egyébként mai napig megvan,14-éve lett felújítva ekkor még belehetett állítani a gyújtást/karburátort hogy bőven 7 liter alatt evett kb 500,000 km lett beletéve a felújítás óta,és most kéne felújítani ismételten,most valóban megeszi a maga 9 lietrjét.

Cserben sosem hagyott senkit, bár az utóbbi időben már egyre gyakrabban volt hogy 2-3 hengerrel kellett hazajönni télen,de lerohadni akkor se rohadt le sehol.


Suzuki is van a családban,mikor új volt valóban alig evett 6-6,5 litert de ez is változott kb 200.000 környékén már az is kopott annyit hogy a bő 7-7,5 litert megette,hogy most 350.000-környékén mi a helyzet,őszintén nem tudom,bár füstöl rendesen, szerelőnél igen gyakran jár, 3x robbant le mind a 3 alkalom elektromos hiba.



Megjegyezném ha valakinek azért ellenszenves egy autómárka mert sok cigánynak volt, azoknak van egy rossz hírem, Suzuki/BMW/Audi na ezeken a márkákon belül jelenleg sokkal több a cigány tulaj mint ahány Ladás cigány valaha volt...

2019. márc. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!