Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megvennétek ezt az autót a...

Megvennétek ezt az autót a fiatoknak?

Figyelt kérdés
Szóval: Fiam kinézett egy 2004-es Audi A6-os kombit, ami elég szépen néz ki. Látszik hogy vigyáztak rá, és minden létező extrával meg van pakolva a navigációtól elkezdve az elektromos bőrüléseken át az állítható futóművig, stb. Még azok is fel vannak jegyezve, hogy mit és mikor cseréltek, mellé a számla és az ár odaírva! Szakszervízben lett szervízelve, és a km óra állása 99,9%, hogy valós. Szerintem 209 000 km (kerekítve írtam) nem olyan rengeteg, de nem is kevés. Látom hogy őrülten akarja, de az autó 1 600 000 Ft, és neki csak 1 100 000 Forintja van erre. Ti odaadnátok a hiányzó összeget? Nem kérte (eddig), csak én szeretném felajánlani. Élete első autója, szerintem 18 évesen szinte önerőből megvenni egy ilyet elég szép teljesítmény. Még a teljesítmény miatt félek, ugyanis elég brutális lóerők meg köbcentik vannak a fedél alatt, most pontosan nem tudom hogy kb. mennyi lehet. De én bízok benne, ugyanis elég nyugisan vezet és betartja a szabályokat, ismeri a KRESZ-t. Legalábbis az én és mások jelenlétében nagyon jól vezetett. Szóval szerintetek odaadjam azt a hiányzó 500 000 Forintot? Talán le tudjuk még alkudni, de azt szerintem csak a teljes összeggel a zsebünkben lépjük meg.
2013. okt. 6. 22:20
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Semmiképp. Szervizelni, fenntartani és tankolni ki fogja, ha a vételárát se tudja egyedül tartani? Illetve 18 évesen minek kell ilyen autó? Kezdő jogsival bőven lesznek rajta javítandó hibák, ami egy efféle autó esetében nem kettő Forint. Az erő sem mellékes. Egy atomerőművet kezdő jogsival nem fog tudni megtartani, meg akkor sem, ha 4WD. Lehet lepontozni, meg azt is tudom, hogy irigykedek, mert nekem nem telik rá. De aki józan paraszti ésszel gondolkodik, az megérti.


Szóval egy ilyen beruházás előtt legyen a lábában bő 50 ezer km, utána esetleg.

2013. okt. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
53%
Ha jó tanuló és úgy gondolod, hogy megérdemli, és hogy tudna vigyázni az autóra akkor igen, add neki oda a hiányzó 500 ezret.
2013. okt. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Hat szerintem sem kezdo sofornek valo auto ez,masreszt meg te tudod hogy kit neveltel,ugylatom megbizol benne es ha mar megfordult a fejedben hogy kipotolod a penzet akkor nyilvan ugyerzed megerdemli....vegul is kinek segits anyagilag ha nem a fiadnak?! De azert mond el neki hogy aggodsz kisse,mert nem tudod hogy vezet mikor te nem vagy ott,es ez az auto mocskosul megy,es hogy azert gondoljon bele hogy teged megolne az a tudat hogy te segitettel neki megvenni a kocsit-ha tortenne vele valami-ugyhogy ne probalgassa az autopalyan hogy "mit bir".
2013. okt. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok én sem a fiad pénztárcájában turkálni, de ha nem lenne rendszeres jövedelme, amiből fenntartani és tankolni tudja, akkor inkább olcsóbb és olcsóbban fenntartható autót válasszon (feltéve hogy egyáltalán kell neki autó mindenáron).

Ha az én fiam lenne valszeg rábeszélném, hogy inkább lakásban gondolkozzon - ha eddig ennyit félre tudott tenni, akkor feltételezem van otthon autótok amit szombat este elvihet. Ha még gyűjt hozzá, vesz egy lakást valami olyan helyen ahol ki lehet adni már van valamije amit tényleg fel lehet mutatni. Meg kiadni, ami hozza a pénzt, nem viszi.

Én is nagy járműbu*i vagyok (1 autó, 4 nagymotor + egyebek), de be kell vallani, hogy bizony komoly összegeket "rá kell öntenie" az embernek a járműveire, akár üzemanyag, akár adók/biztosítás, akár a javítás. Nekem kb. ugyanolyan évjáratú Fordom van mint az említett Audi, ennek sem 2 fillér a javítása, hát még a 4 karikásé mennyi lehet...

2013. okt. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Nincs semmi baj az autóval. Szuzukival is szarrátörheti magát. A fej a lényeg. Ha tiszta, akkor arra használja amire való. Ha nem tiszta...akkor BKV...
2013. okt. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Ha megbízol benne, nyugodtan add oda.
2013. okt. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Ha tényleg annyira jó vétel az autó, hogy mostanában nem valószínű, hogy lesz még egy ilyenre lehetőség, akkor adnék bele, de ha ilyenekkel van tele a piac akkor felesleges, majd megveszi ha összejön rá a pénze.


Gondolom az átírásra, biztosításra, egyebekre külön félre tette a pénzt, és konkrétan az autóra kell az 1,1m, mert a papírozgatás lesz még legalább 200e forint.


Bár eleve az aranyszabály az, hogy a vételár 30%-a legyen meg tartalékban, mivel egy használt autóban mindig benne van a rizikófaktor... azért az nem szerencsés, ha úgy veszi meg az autót, hogy utána még egy olajcserére sem fogja futni.

2013. okt. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Én már csak a fentebb leírt anyagi dolgok miatt sem szállnék be egy ilyenbe. Olvass vissza, volt az elmúlt 1-2 hétben néhány A6-tal kapcsolatos kérdés. Ha nincs megfelelő önálló keresete ( és itt nem minimálbért kell érteni ) addig szerintem butaság belevágni egy ilyen autóba.
2013. okt. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Autót elve annyiért venszek, hogy a rendelklezésre álló összeg minusz 20%, hogy legyen pénz a helyrepofozásra. Amikor ennyi idős voltam, haverom vett egy BMW-t, az apja is beszállt. 4 évig használta, soha semmi nem volt rajta megjavítva, gumik csontra lekopva, végül a szerelő csak úgy adta át neki a kocsit, ha aláírja, hogy minden felelősséget a haverom vállal, mert a gép életveszélyes. Ennek a dolognak szvsz két kifutása lehet: a gép pár év alatt széthullik, vagy te fogsz belerakni még annyit amennyi a vételár volt, mert félted a srácot. Szóval a helyedben max arra adnék pénzt, ha megvette a gépet, és azt rendbe kell rakni.
2013. okt. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim válasza:
90%

Nem, egy 18 éves gyereknek amúgy is minek kocsi, pláne ennyiért és ilyen teljesítményű.

Ha meg az élemtódjához feltétlen szükség van egy kocsira, amit 18 évesen kétlek, akkor meg vannak harmad ennyiért is kiváló alternatívák, amit még fent is tud éppen tartani, így viszont szerintem több mint valószínű, hogy nagyrészben vagánykodás/felvágás miatt is kellene neki az Audi.

2013. okt. 7. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!