Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megvennétek ezt az autót a...

Megvennétek ezt az autót a fiatoknak?

Figyelt kérdés
Szóval: Fiam kinézett egy 2004-es Audi A6-os kombit, ami elég szépen néz ki. Látszik hogy vigyáztak rá, és minden létező extrával meg van pakolva a navigációtól elkezdve az elektromos bőrüléseken át az állítható futóművig, stb. Még azok is fel vannak jegyezve, hogy mit és mikor cseréltek, mellé a számla és az ár odaírva! Szakszervízben lett szervízelve, és a km óra állása 99,9%, hogy valós. Szerintem 209 000 km (kerekítve írtam) nem olyan rengeteg, de nem is kevés. Látom hogy őrülten akarja, de az autó 1 600 000 Ft, és neki csak 1 100 000 Forintja van erre. Ti odaadnátok a hiányzó összeget? Nem kérte (eddig), csak én szeretném felajánlani. Élete első autója, szerintem 18 évesen szinte önerőből megvenni egy ilyet elég szép teljesítmény. Még a teljesítmény miatt félek, ugyanis elég brutális lóerők meg köbcentik vannak a fedél alatt, most pontosan nem tudom hogy kb. mennyi lehet. De én bízok benne, ugyanis elég nyugisan vezet és betartja a szabályokat, ismeri a KRESZ-t. Legalábbis az én és mások jelenlétében nagyon jól vezetett. Szóval szerintetek odaadjam azt a hiányzó 500 000 Forintot? Talán le tudjuk még alkudni, de azt szerintem csak a teljes összeggel a zsebünkben lépjük meg.
2013. okt. 6. 22:20
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Fontos a bizalom, és hogy hideg fejjel, helyén kezelje a dolgot. Ha jó a viszony kettőtök között, miért ne adhatnád oda.Én is odaadnám a fiamnak.

Az tény, hogy nem éppen egy 18 éves srácnak való autó, de vállalható.

2013. okt. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

Alapból én is azt mondanám, amit a többiek és lebeszélnélek.


De az ember életében csak egyszer fiatal. Az ilyen jó és tiszta előéletű autó is ritka. Bolondul érte. Én megvenném neki. A brutális lóerők miatt azért lehet, hogy félteném, na nem az autót. A KRESZ-t lehet, hogy jól ismeri, de még tapasztalatlan. Elég, ha csak egyszer bújik bele a kisördög és megtörténhet a baj.

2013. okt. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak!

6 éves kora óta gokartozik, 7 éves kora óta krosszmotor és quad, és 12 évestől roncsderbizett is, szóval rutinos gyerek, nem féltem. Az én autómba már belerakott egy 20-ast, egy apró karcolást okozott egy szűkre nyitott kertkapu, ezt én is láttam. Amúgy nem felvágásra kell neki, 4 éves kora óta négykarikás, imádja az Audikat. Tisztán az autóra van 1,1 millió, átírásra, kötelező cserékre még el van rakva 400 rugó. Ezt beleneveltem, hogy 300 000+ tartalék alatt eszébe ne jusson megvenni egy kocsit, mert lehet csak nézegetni fogja. Átnézettük márkaszervízben, azt mondták, hogy ritkán látnak ilyen szép állapotú autót. Egyedül a teljesítmény miatt féltem, de én bízok benne. Jó, lehet hogy odalép neki, de fiatal, hát hadd csinálja, amíg uralja az autót. Egyébként van saját keresete, és karban is tudja tartani az autót, csak most vett egy méregdrága számítógépet, valami Macbook Pro-ról, vagy miről hadovált.. És elég csúnya összegbe fájt, 9-essel kezdődik, és hat számjegyű az összeg. Lerobbant kocsival nem is engedném elindulni. Én megbízok benne, és tudom hogy nem felvágásra veszi az autót, kényelmes, biztonságos autót akar, amiben van tartalék. És persze a kedvencét, Audit. Inkább megveszem neki ezt, mint egy olcsó Suzukit, ebben legalább kasztni ami megvédi, ha esetleg tényleg baj van. Szóval szerintem megkapja a pénzt, még átgondolom.

2013. okt. 7. 14:38
 14/31 anonim ***** válasza:
44%

Na, ha autót akar venni, de elüti a pénzét egy számítógépre, akkor nálam el is ásta magát jó mélyre. Nem épp határozott a gyerek. Ha én autóra gyűjtenék, akkor eszembe se jutna számítógépet venni, főleg nem ennyiért. Egyébként attól, hogy gokartozott és motorozott, még nem biztos, hogy jól vezet. Vezetni mindenki tud, csak sok embernek egy ezres Swift is sok lenne. És valljuk be, a gokartnak köze nincs egy autóhoz, legfeljebb annyi, hogy 4 kereke van. Hát még a közlekedéshez...


Szóval szerintem felejtsd el. Máshogy mutasd ki a szeretetedet. Ha nem vett volna számítógépet, már rég övé lehetne a gép.

2013. okt. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Mekkora az a teljesítmény, amitől ennyire félted? ( lehet átsiklottam felette, de nem emlékszem sehol motor/teljesítmény megjelölésre ).
2013. okt. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Azért vett számítógépet ennyiért, mert ahol dolgozik ott brutálisan erőforrásigényes tervező és egyéb programokkal kell dolgozniuk, és muszáj volt egy ilyen gépre beruháznia, és összespórolnia a lóvét. És a programok díját nem is írtam, kb. 5 ilyen Audit tudnánk venni a licenszdíjakból, szerencsére azt a cég intézi. Azthiszem 4,2-es V6-os, elég durva menetteljesítményekkel. Úgy döntöttem, hogy megkapja. Én maximálisan megbízok benne, meglátjuk mi lesz. Le is dobtuk a foglalót, holnap megyünk az autóért, és elintézzük a papírokat.:) Egyébként tévedsz, szinte az összes valamire való autóversenyző gokartban kezdte. Kiváló alapokat nyújt az autóhoz, megtanulod a kanyarsebességet, ideális íveket, kigyorsítást-fékezést, és hogy hogyan hozd vissza, ha elkezd csúszni.
2013. okt. 7. 19:56
 17/31 anonim ***** válasza:

Hajajj 4.2 V8. Remélem azért azzal is számoltatok, hogy városban normálisan hajtva 15-20 liter között fog enni.


Remélem nem nyúltok vele mellé, sok sikert hozzá! :)

2013. okt. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Persze, ezt is belekalkuláltuk. Tőlem kap még egy tank benyát, meg egy szett téligumit. Utána sok sikert az autóhoz.:D De ha nagyon a városban akar járkálni, akkor elviszi a kis Fordot, apuci kocsijáról meg lehet mostmár leszállni.:)
2013. okt. 7. 20:29
 19/31 anonim ***** válasza:

Tudom, mi válaszolók márcsak olyan ganajok vagyunk, hogy beleszólunk mindenbe, de ha egy cég drága tervezőszoftverekkel dolgozik, akkor előrevetíthetőek a nagyobb bevételek is. Namármost, akkor elég aljadék a cégvezetés, hogy a munkatársaktól várják el, hogy maguk gondoskodjanak a munkaeszközről, főként, ha az ilyen drága.

Ez csak úgy jön ide, hogy ha megveszi az autót és ki kell menni esetleg az ügyfelektől is, akkor elvárhatják azt is, hogy a saját autójával menjen, aztán csak gyűlnek majd benne a kilométerek, értelmetlenül. De a cégek nem fizetik ám ezt meg, sokan a rendes km amortizációt sem térítik. Nem mintha az a 9ft/km bármit is segítene. Ha a céges úton meg defektje van, akkor fizesse magának.

Egy ilyen autóval spórolni kell a kilométerekkel ahogy csak lehet, mert ha nem megy többet évi 10-15 ezernél, akkor még viszonylag könnyű lesz eladni pér év múlva és a meghibásodásokra is kisebb az esély, ha nincs agyonhasználva. Élményautózni lehet évi 10 e km körül is, vagy ez alatt. Főleg hétvégenként, amikor gyérebb a forgalom, a budapesti dugókban hétköznap amúgy sem egy élmény araszolgatni.

2013. okt. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Azt ne akard bemesélni nekem, hogy közel egymillió Forintos Apple számítógép kell a munkája elvégzéséhez. Ősrégi, 1 gb RAM, egymagos 2 GHz-es Windows gépen is simán muzsikál nagyjából minden. Egyébként se szokásuk a cégeknek Apple szarokat használni. Ha pedig feltétlen szükséges lett volna, akkor a cég kifizette volna neki, mert feltétel a munka elvégzéséhez.


Szóval egyáltalán nem gondolom, hogy ő ezt megérdemelné. Már csak azért sem, mert:

-miből volt pénze a számítógépre

-ekkora értékű számítógéppel nem WC-t pucolni szokás, gyűjtsön magának

2013. okt. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!