Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW 540i első autónak?

BMW 540i első autónak?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, mindenképpen v8-at szeretnék.

az e39 szériára gondoltam, de kiegyeznék egy nagyon szépen rendberakott e34-el is.



2013. nov. 6. 15:10
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
90%
280 lovas hátsókerekes autó 12-15 literes vegyes fogyival, tökéletes első autónak.
2013. nov. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
én leszek a tulajdonosa az autónak, de nagymamám lesz az üzembentartó, így annyiba fog kerülni a kötelező, mint egy kiskocsinál.
2013. nov. 6. 15:18
 3/38 A kérdező kommentje:

8,5-9 litert eszik országúton 90-nél.

Városba viszont tényleg bekapja a 16-ot, de nem gond úgy is csak hétvégére kell az autó, bicajjal szoktam közlekedni hétköznap a sok béna sofőr miatt nem bírják az idegeim a városi tötymörgést ezért letettem városi kocsikázásról.

amúgy nem nagy szám az a 290 lóerő, a felét megeszi úgy is az automata váltó, ez kell hogy kényelmesen, magabiztosan lehessen közlekedni vele.

2013. nov. 6. 15:20
 4/38 anonim ***** válasza:
Tesó, ha biztosításra nincs zseton, akkor inkább ne fogj bele egy V8-ba. Sokkal nagyobb költségek merülnek fel egy ilyen autónál, mint az az évi 30-40 000 forint differencia a biztosításban ( az is csak az első két évben ).
2013. nov. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

hát figy, azt a 30-40 ezret én inkább megfogom, ha nem haragszol meg érte :D

Az azért elég sok pénz.

most igazából nem érdekel semmi csak a szerelés, meg az autózás, arra keresek most, hogy vehessek egy normális kocsit, aztán tudjam szerelgetni meg csinosítgatni.

2013. nov. 6. 15:24
 6/38 anonim ***** válasza:

Nem haragszom meg :)

Nekem hasonló kategóriás autóm van, igaz csak 272 lóerős. Éves szinten 1 milla körül tankolok, és még nem is megyek sokat. Ennyiből vehetsz bele 1 db Bosch planár lambdaszondát. Vagy jobb esetben két tükörlapot.

Hidd el nekem, egy ilyen autónál 30-40 000 forint, az filléres tétel. Ha neked ez is számít, akkor ne fogj bele ilyen autóba.

2013. nov. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
Nekem csak 1,6-os 124 lovas gépem van de bőven másfél milla fölött tankolok. Te garázsban tartod? :D
2013. nov. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

ja, de gondolom a 272 lóerős, az a 3.0 duplaturbós BMW dízel, az azért más kategória.

azt hallottam azokkal vezérlésproblémák szoktak lenni.

nekem nem kéne dízel BMW, nem tudom rendesen használni, néha elborul az agyam aztán pörgetem, meg forgatom, aztán mehetne bele új motor :D

viccet félretéve ezek azért már régebbi biciklik, az E39 es is több mint 10 éves a legjobb esetben, tonnaszámra van hozzá bontott alkatrész, csak be kell szerelni, perszem ég így is összejöhet apránként többszázezres szervizköltség, erre számolok is.

2013. nov. 6. 15:33
 9/38 anonim ***** válasza:
69%

"8,5-9 litert eszik országúton 90-nél. "


Álmaidban maximum.


De aki olyan hülyeséget képes leírni, hogy asszonyga' idézem:

"nem nagy szám az a 290 lóerő, a felét megeszi úgy is az automata váltó" azzal kár komoly vitába szállni.


Arra meg majd rohadtul rá fogsz csodálkozni, hogy a "hegyekben álló bontott alkatrészt" milyen áron mérik :) Mondjuk csak vegyél rá 4 új nyári gumit és kaptáltak 15 évnyi zsebpénzednek :)


De hajrá, valakinek a régi lehajtott 540-eseket is el kell sózni, legalább az eladó boldog lesz!

2013. nov. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:

Neem. A 272 lóerő az dupla turbós benzines Volvo :)


Az oké, hogy van hozzá tonnaszám bontott alkatrész, de vna amit majd nem tudsz megvenni bontottan pl azért mert a 40i azért nem olyan eszeveszetten gyakori. Vagy azért , mert van amiből nem veszünk bontottat. Szilentek, féktárcsa, olaj, váltóolaj meg lehetne még sorolni...

Az is csalóka, hogy az autóalkatrészen meg a racing-bazáron hegyekben állnak a bontott cuccok hirdetései. Ha meg valami globálisan gyorsan fogyó alkatrész kell, akkor meg megy a pislogás, hogy a 24. hirdetésnél sincs, elkelt csak elfelejtették törölni a hirdetést :)


Ha a kérdés nekem szólt, akkor a kocsi általában garázsban van, de nem mindig.

2013. nov. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!