Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mercisek! Ti miért választottá...

Mercisek! Ti miért választottátok a márkát? Mit szólnak hozzá mások? Tapasztaltatok-e furcsa reakciókat?

Figyelt kérdés
Én a kényelem, elegancia és a strapabíróság hármasa, meg az extrák miatt választottam. Általában tetszik az ismerőseimnek, de sokan cigányosnak, hivalkodónak vagy bűnözősnek titulálják, és jóval drágábbnak , újabbnak hiszik, pedig nem mai darab és nem is fekete. Az úton gyakran észreveszem, hogy félve néznek rá az emberek, mintha tényleg valami gengszter ülne bent, a Suzukisok meg valamiért folyamatosan előzgetnek. A közelben lakó kisebbség viszont mintha befogadott volna, és ha az autóval látnak, tök kedvesek, testvérnek szóllítanak és normálisan elbeszélgetnek velem, amióta megvan.
2013. nov. 10. 04:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne a tróger dízel zöldséges mercit vedd, és akkor nem cigányoznak majd. Nekem semmi bajom az A140-esemmel, csak mindig merivának nézik :D
2013. nov. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2007-es fekete, Lang S-osztály, 19-es AMG felnikkel. Hát nem éppen vagyok az emberek kedvence. Eleinte direkt rájátszottam, jó szórakozás volt nézni a negatív reakciókat. Azóta ezt kinőttem és teljesen hidegen hagy mások véleménye. Azért választottam a márkát, mert ez áll legközelebb az ÉN igényeimhez. Hihetetlen és szomorú, hogy Magyarországon ennyire meghatározó erejű, milyen autóból szállsz ki.
2013. nov. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Engem sem nagyon izgat, mit gondolnak mások a verdámról. Ha érdekelne, vettem volna valami jellegtelen tucatautót, nehogy megsértsem a lelki világát egyeseknek. Amúgy tényleg érdekes, hogy mennyit számít nálunk az autó, és milyen előítéletesek az emberek. Mondom ezt úgy, hogy egy 98-as E290 TD-m van, és nem volt egy milla sem. Sokan ezt is irigylik, volt aki azt hitte 8-10 milliós autó, de általában olyan 3 misi közé lövik be az árát. Miközben az új Suzi árából kettőt is nyugodtan vehetnének. Utolsó jól mondja, valahogy tényleg nekem is a Merci az, ami a stílusomhoz passzol. Szívem szerint egy S600-as bálnát vettem volna, csak hát a fenntartása kicsit sok lenne nekem. De a mostanit is imádom, szuper a váltója (automata 5 sebességes) és 10 litert még sosem evett meg, pedig többnyire városban vagy rövidebb vidéki úton járok..
2013. nov. 10. 14:32
 4/5 anonim válasza:

1990-es w 124 200.Én azért választottam, mert régóta tetszett a formája, a mai autókhoz képest egyenesen gyönyörűség, olcsó az alkatrész ha egyáltalán kell, ha már nem tudok, vagy akarok sokat költeni fiatalabb autóra, gondoltam olyat keresek, ami nagyon sok km.-t bír( nem ritka a milliós futásteljesítmény benzinesnél sem), meglehetősen méretes, biztonságban érzem magam, sőt, kifejezetten megnyugszom, ha beleülök.Tekintélyt parancsoló a megjelenése, és mégiscsak egy Mercedesből szállsz ki, ha odaértél valahová.Szerintem még a zöldséges is rendben van, ha nem tényleg lepusztult, mint ahogy a beceneve sugározza.Sőt, a 123-as egy legenda. :)

Hátránya, hogy afféle germános felsőbbrendűségi érzést próbál az emberben kelteni, ha ezt nem sikerül elfojtani, akkor adtunk a sztereotípia alá. :)

Persze ahogy írtad, a suzukisok viselkedése csak olaj a tűzre.Én is hasonlót tapasztaltam, sx-es, renault-os kisgyerekek próbálnak keménykedni.Minek?Mire? :)Gyakran visszaelőznek, és ha az említett érzés éppen felülkerekedik bennem, mert mondjuk kiscsávó már a harmadik az úton, akkor utána megyek, persze 150- nél oda a konzervdoboz "ereje"... :) A többség viszont normális követési távolságot tartva jön mögöttem, nem érzik kötelezőnek, hogy elém kerüljenek, mint mondjuk mikor kisebb autóval jártam, könnyen elengednek kikanyarodáskor.Sajnos a kisebbség is szereti, de ettől ne legyen már cigula autó, arról nem tehetünk, hogy rájöttek mi a jó.Többen kicsit nézegetnek a sötétített üveg miatt, de inkább legyek gengszter, mint liberélkretén renault espace-es gyógyapuka... :)

2013. nov. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Előző vagyok, javítás: liberál... :)
2013. nov. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!