Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ülésfűtés utólag? Vélemények,...

Ülésfűtés utólag? Vélemények, tapasztalatok? Mennyibe fáj?

Figyelt kérdés
csak az első 2 ülésbe akarok.
2010. jan. 18. 21:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha csak ilyen ráhúzható "huzatot" veszel az nem drága, néhány ezer.

De az igazi kárpit alá behelyezhető az nagyon izmos anyagilag.

2010. jan. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szivargyújtós van most is az jó meleg de szeretnék egy "gyárit"
2010. jan. 18. 21:53
 3/12 anonim válasza:
69%

A bab sok mindenre megoldás, csak sokat kell enni belőle.

Komolyan, menj fel a homasita oldalára, ott nézz körül, bár írod, hogy van. Akkor viszont mire gondolsz? Szövet fel, bontott be, szövet vissza, drót összeköt?

2010. jan. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én sima ülést kerestem magamnak egy bontóban, és egyböl egy pár fütéssel ellátottat ajánlottak. Ha jól emlékszem, talán 40 ezret kértek a párért. Bár az 7-es BMW-be járt, és tökéletes börkárpitja járt. El tudom képzelni, hogy egy emberközelibb kategóriás autó ülése nem kerül ennyibe. De ezzel a nehezén túl vagy, már csak a megtáplálás szabályozását kell megoldani hozzá, ez gondolom, egy szakembernek nem nagy gond.
2010. jan. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen a saját üléseimbe szeretnék berakni vagy berakatni a gyárit meg sem merem kérdezni hogy mennyi.

Az E-bay-en a bontott Vw ülésfűtés kapcsoló majdnem 5000ft.

a gyári fűthető ülés(konpletten) az meg bontottan 80.000ft

én szeretném a 2 első ülést megúszni kb 40000ft-ból.

2010. jan. 19. 10:23
 6/12 anonim ***** válasza:

Ezek alapján nekem olcsóért ajánlották.:)) Bár nincs nagy tapasztalatom az effélében, de két útvonalon indulnék el: az egyik, hogy sorra telefonálgatnék minden autóbontót, ami az eszembe jut, vagy a neten megtalálok, egyenként felvázolva mindnek a problémámat. Sosem tudhatod, hogy hol leszel szerencsés. Egyébként, ha VW-be kellene, akkor abba bőven fogsz találni ajánlatot.


A másik lehetőség, hogy megkeresel valamilyen alakokat, akik állandóan autók körül sündörögnek, autókereskedőt, vagy az autópiacon vannak ilyenek, ezek közül a dörzsöltebbek mindenről tudnak mindent, sokat dumálnak és ígérgetnek, de legtöbbször mindnek van egy-egy haverja, amelyik nemrég hozott "olaszból" vagy "németből" párszáz ezt vagy azt. Ismerik egymást, pillanatok alatt eligazítanak, ha üzletet sejtenek. Persze, garanciára majd ne számíts, de belőlük aztán tényleg olcsóért kicsikarhatod, és még nem is biztos, hogy rossz cuccot kapsz.:)


Együttérzek veled, szeretem, ha valaki ilyen szinten foglalkozik az autójával, én is épp egy 25 éves Mazdának akarok adni egy utolsó esélyt. Hozzá sem lehet kapni semmit, még a gumi is ritka méret.:))


Szorítok neked, és remélem, hogy tudtam segíteni.

2010. jan. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
szerintem vegyél egy ráhúzhatósat mint a homasitán van szedd szét szedd ki belőle ami kell menj el egy kárpitoshoz bontasd szét az ülés alsó részét tedd bele a fűtést és varrasd vissza az ülést. vagy csináld meg te otthon ha van kézügyességed ;)
2010. jan. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
index fórumon volt ez a kérdés már.Keress rá. Ott utólagos beépítéssel foglalkozó cégeket is ajánlottak.
2010. jan. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Miki67 válasza:

Megoldható, ráadásul egyáltalán nem horribilis összegért.

Itt nézz szét szerintem:

[link]

2011. szept. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Mist194 válasza:

Sajnos az "olcsóbb" kisautókat formázott üléssel szerelik, ami azt jelenti, hogy a borító szüvetet és a szivacsot egy formába préselik, s azok "összegyógyulnak".

Ezeknél tehát nem lehet a szivacs és a szövet közé végleges fűtőbetétet rakni. Marad a rárakható, ami örökké félrecsúszik, és sajnos 2 szezonnál többet nem bírnak ki, mert az ülőlap és a háttámla fűtőelem lapjai fűtőhuzallal vannak összekötve, ami rideg és eltörik.


Azokba az autókba, amelyiknek a szövetborítása nincs egyberagasztva a szivaccsal, lehet utángyártottat beszerelni. Ezek jellemzően 15-25 EFt körül vannak, 1/2 fokozattal. Házilag is beszerelhetők. Vannak ún. karbonszálasak, amiket méretre is lehet szabni, drágábbak, lehet, hogy jobbak.

2017. ápr. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!