Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi értelme lesz a vezetés...

Mi értelme lesz a vezetés nélküli járműveknek?

Figyelt kérdés
14 éves fejjel mondom ezt: szerintem ennek semmi értelme nem lenne, mert vezetni csodálatos dolog, és az autók is szerintem tökéletesek azon a fokon ahol most vannak. Ti hogy vélitek ezt?
2014. dec. 8. 19:45
1 2
 1/16 Koaxk Ábel ***** válasza:
95%

Én azt tudnám elképzelni, ha ez vegyesen tudna működni, azaz lehetne manuálisan is vezetni, de ha úgy adódik automatán is hazavisz.


Gyakorlati előnye: alkoholt fogyasztasz és igazoltan hazavisz a kocsi, nincs baleset, nincs bírság, nem kell sofőrszolgálat. :)

2014. dec. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

engem kiskoromban megcsapott a benzingőz illata azóta szerelmese lettem, nem bírom elviselni ezeket a hibrid vackokat, meg elektromos izéket, egy autót igenis a sofőr vezessen, aki meg nem képes vezetni, az fogadjon sofőrt ;)


Különben is, ha az ember hibázik, akkor a robot is hibázik, mert azt is embere készítik, ennyi

2014. dec. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Jah, mint a pusztító filmbe mi?:) Nos szerencsére ez már nem a mi időnkben fog elterjedni, bár ha elfog. Ahhoz nagyon modern útfelismerő rendszernek, és hibátlanul működőnek kell lennie ahhoz hogy lehessen használni. Bár én őszintén megmondom, egy gépre nem bíznám rá az életemet ha épp autópályán 130-al megyek vizes úton. Megeshet hogy a gép jobban döntene egyes helyzetekben, de az is hogy nem.
2014. dec. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

Még jó, hogy vannak akik másképp vélekednek mint te, különben még mindig lovakon járnánk, mert "jó ez így is" :)

Haza tud vinni az autó, ha:

- rosszul leszel és nem tudsz vezetni

- nagyon fáradt vagy

- ha olyan szinten lesz már a dolog, akár munkából elküldheted a kocsit, hogy szedje fel a gyereket a suli előtt, vigye el edzésre, majd menjen vissza a munkahelyedre, hogy te is haza tudj menni

- vezetni nem tudó személy is el tud intézni mondjuk egy nagybevásárlást

Sok helyzet van, amikor simán jól jöhet. Neked még persze szuper dolog a vezetés, de később egyre inkább elpazarolt idő lesz az autóban ülés, majd megtapasztalod. Ha valaki vezet helyetted akkor tudsz aludni, esetleg túlórázni egy laptop segítségével, és azt az időt sem a családtól kell elvenni.

2014. dec. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Taxiknál például lenne értelme, mert nem kéne a sofőrnek egész nap az autóban ülni, vagy ha ott is ül akkor sem kéne a forgalomra koncentrálnia. Autózni csodálatos dolog, igen, de akkor amikor naponta több órát kell eltölteni vezetéssel akkor már nem annyira szórakoztató. Az hogy a mostani autók tökéletesek, nem igaz. Nagyon sok tökéletlenségük van (még) úgyhogy nem állhat meg a fejlődés.
2014. dec. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Mindenkinek megvan a saját maga véleménye.


Én azt mondom, hogy néha jó, de néha rossz. A Nissan, a Toyota és a Google is próbálkozik ezekkel. a Google autók már több mint 1.000.000 km-t tettek meg ütközés nélkül, csak kiderült, hogy amint havas-latyakos lesz az idő a kocsi üzemképtelen. A Nissan 2020-ra már gyártani szeretné az önvezető autót.



Egy bizonyos ponton jó, hisz ha állandóan úton vagy, fárasztó nagyon a vezetés és jó, hogyha a kocsi átveszi kb 40 km-en keresztül a vezetést, és addig te el tudod intézni a laptopon az ügyeidet.

Én rábíznám a vezetést egy kocsira, ha az út száraz és jó minőségű lenne, de sosem aludnék a volán mögött, még ha magát vezeti is a kocsi. Legyen mert városi közlekedésben elkerülhetőek a balesetek, ráadásul városban a sebesség is kisebb mint egy német autópálya "NO LIMIT"-es sávjában ahol 250-nel mennek a kocsik. ha ott valami gáz van, akkor...


Ugyanakkor ez is jó dolog, hogy a kocsi elmegy ide-oda, és felveszi az embereket.. Például ez jó azoknak, akiknek a rokonaik távol élnek és idősek. Felküldöd értük a kocsit, és a kocsi hazahozza őket. Jó, mert nem neked kell megtenni a nagy távokat, és teszem azt karácsonykor, inkább küldenéd fel a kocsidat az idős nagyszülőkért, mintsem egy fél/egy egész napot utazz, hogy elhozd őket karácsonyra.

2014. dec. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

14 évesen milyen szépen megfogalmaztad.

Az önmagukat vezetni képes járművek korszakában is meglesz a választási lehetőségünk (remélem), hogy akarunk-e mi vezetni. Magam is szeretek vezetni, de előfordul, hogy egy 2 órás unalmas autópálya menet alatt jobb lenne kihasználni az időt és befejezni egy elkezdett munkát, vagy átnézni még egyszer a megbeszélés anyagát, vagy egyszerűen csak szundítani egyet.

2014. dec. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én már a Teslával és hasonlókkal is így vagyok, egyszerűen hiányzik belőlük az érzés.

Két autót használok, egy dízel 2.2-es Mazda 6-ot illetve egy 69-es Camaro 6,5 literes motorral... nem fut sokat, max 2-3000km/év de biztosan nem adnám oda semmilyen modern autóért.

Lehet a fenntartásából és amit benzint már benyelt vehetnék valami modern sportautót, csakhogy hiába van bennük nagyobb teljesítmény, meg jobban gyorsulnak, de nem adják vissza azt az érzést mint ez a több mint 40 éves gép.

2014. dec. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Utolsó:


És igen...


Van aki megvesz egy kocsit több mint 20.000.000 ft-ért csak mert kell és hamár ott van akkor nézzék is meg. De elég lenne fele annyiért venni egy Camaro-t, és azt 1000x többen nézik!

2014. dec. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%
A Tesla csúcsmodellje közel 1000 Nm (!) nyomatékkal rendelkezik, akármilyen fordulatszámon. Ha lepadlózod, az azért elég jó élmény lehet :D
2014. dec. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!