Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy használt autót és...

Vettem egy használt autót és a kereskedő beszámította a régi kocsimat. Lejelentettem az okmányirodában, hogy a régi kocsimat eladtam egy kereskedőnek. De kis idő múlva jött a baj, az új vevőnél hengerfejes lett az autó! Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
Hozzá tenném, hogy a régi kocsimat jó állapotban adtam el (számítattam be) A kereskedő eladta a régi kocsimat.3hónap eltelt az eladás óta, felhívott a kereskedő! Hogy baj van a régi kocsival, mert hengerfejes lett az új vevőnél, és mivel az új vevő rajta akarja leverni a javítási díjat, ő meg szeretné tovább számlázni rám! Van valamiféle jogi kötelezetségem szerintetek? Mert szerintem semmi közöm ahhoz, hogy a kereskedő, vagy az új vevő 3 hónap alatt mit mókult a régi kocsimon! Nem bizományban volt a kereskedőnél az autó, hanem beszámította és megvette tőlem a régi kocsimat!
2015. jan. 24. 20:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
hagyjuk már a hülyeségeket, semmi féle módon vagy bármi nem kell fizetnie az eladónak ... se a kereskedőnek, azért van a rohadt adásvételi amin minden ott van...elismerte az autó állapotát stb ..és úgy vette át az autót..ezután hiába.. annyi van ha jól tudom , ha az autóval még is van vmi probléma , de vételkor nem derült ki , csak ugye a vétel után , és betudja bizonyítani a vevő , hogy ez a probléma már felemrült vétel előtt is , és az eladó nem tájékoztatta róla, akkor van gond , de az , hogy 3 hónappal vétel után hengerfejes lett...ehhez aztán már senkinek semmi köze szóval menjen a fenébe........
2015. jan. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Az eladó szavatosságot kell hogy vállaljon 12 hónapig. De a szavatosság arról szól, hogy mindent elmond, és nem titkol el semmilyen rejtett hibát. 3 hónap alatt simán elfogyhatott a hűtővíz, nem töltötte utána, megfőtt a motor, hengerfejes lett. Pereljen be, majd igazságügyi szakértő megbontja a motort, és megállapítja, hogy mitől. De ha koros volt a kocsi, és sok km-es, akkor meg simán benne van, ez a hiba bármikor előjöhet. Ezt a kockázatot mindenkinek érteni, tudnia kell, hiszen nem új kocsit vásárolt.
2023. febr. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!