Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék autót venni, de még...

Szeretnék autót venni, de még tapasztalatlan vagyok e terén. Mit gondoltok első autónak ez milyen lenne?

Figyelt kérdés

[link]

2 hete volt a forgalmi vizsgám és tegnap kaptam meg a jogosítványom. Szeretnék egy saját autót és nem tudom, hogy ez megfelelő lenne e egy kezdő vezetőnek? Kérem véleményetek. Ha ebben az árkategóriában van jobb akkor szívesen meghallgatóm javaslataitokat!



2015. febr. 11. 19:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
35%

Fiam, hallgass már az itt kommentelőkre basszus! Egyértelműen benzinest vegyél első autónak! Dízelt csak akkor éri meg, ha évi 25-öt mész minimum! Ami a fogyasztásban kevesebb, az az alkatrész árakban és meghibásodásokban bőven több! Dízelnek több baja lehet! Azonkívül sokkal több bennük a km! A 900 ezres H Astrát meg felejtsd el mert attól meg akar szabadulni a rossz nepper, mert szar! Amúgy is nehéz és belül kicsi az az autó! Vezettem az összes Astrát, a H pont egy szar kiadás a többihez képest! Első autónak vegyél F Astrát vagy G Astrát, C Vectrát, első Focust, BMW 318i-t vagy 20i-t, Audi A3-mat, Škoda Fabiát de csak az 1.4 16V motorral (a többi rémesen gyenge)! Amúgy a Fabia rendkívül jó autó, kellemes csalódás, nagyon jó és könnyű vezetni! Nézhetsz még Seat Cordobát, VW Polót. Octavia 1-et nem ajánlom, jó autó, de nem egy kezdőnek, egyszerűen nem fogsz neki örülni. Rázós, hangos. Octavia 2 már rendkívül jó autó, hatalmas fejlődés, de abból a normális állapotú 1,6-1,8 milliótól indul. Írtam sok lehetőséget, válogass! BMW-től meg nem kell félni, hogy sokba lesz mert a 3-masnak és ezeknek a kezdő motorokak (18i, 20i) nem igazán van fenntartási költsége! A durva fenntartási költség az 5-ös BMW-től felfele és a 30i motortól felfele kezdődik! ;)

Válaszodra számítok! ;)

2015. febr. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
63%

Kezdődik, megjelentek a Bmw ajánlgatók (ezek nem látják, hogy a kérdező nem azt a kategóriát preferálja???). Csak azt ne vegyél, mert a gatyádat is ráköltöd és bukta lesz eladni. Se Audit, mert az is kva drága habár abban az a jó, hogy a VW-kkel kompatibilis sok alkatrészük, amik olcsóbbak.

Ezeket rokonoktól, ismerősöktől tudom, nekik vannak ilyen autók, de ők tele vannak pénzzel és még így is drágállják a fenntartásukat ezen autóknak.

Maradj meg a Focusnál, nagyon nagyon jó autó és nem drága tartani!

2015. febr. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
ne vegyél 10 éves kor felettit semmilyet se, mert csak költhetsz rá állandóan, mindig jön elő valami hülyeség az öreg kocsin. ez tapasztalatból mondom.
2015. febr. 12. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ford dízelt még mindig ne.

Kell neked egyáltalán a kombi? Nem elég egy praktikusabb kompakt? Mennyi pénzed van rá?


Vegyél egy Golf-ot, Astra-t így látatlanban

2015. febr. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

mert mi van ha hoszabb az auto ?

nekem majd 6m, pedig g3 on tanultam, utanna meg 1 kölcsön trabim volt, mégis be tudok vele parkolni :) igaz volt 2 mazda meg 1 omega is. de hozza lehet szokni

2015. febr. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Jelenleg 1.2 M van rá, de még tudok hozzá tolni. Összegezve nagyon a felső határ 1,5 M.

[link]

vagy

[link]

2015. febr. 12. 19:11
 17/18 anonim ***** válasza:
g4 1.6 tol az isten mentsen meg, bár ezekben az opelekben sem bizok, az egyik kamionos ismerősnek van a csaladba több is, olyan ember aki figyel ert az autokhoz, és bizony mindel voltak gondok, ugy h konkretan se töled se hozzad...
2015. febr. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
2004 utáni Focus remek konstrukciók, akárcsak az Astrák. De tényleg csakis benzinest vegyél.
2015. febr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!