Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerülhet egy vezeték...

Mennyibe kerülhet egy vezeték kicserélése az autó motorterében? Szerintetek garanciába tartozik az alábbi?

Figyelt kérdés

Van egy fiatal Kia Picanto-m amit nem olyan rég vettem, 7 év garanciával. Szélvédőmosó folyadék feltöltése közben vettem észre a motortérben, hogy van egy vezetek aminek a szigetelése megrongálódott és kb 1-2 centi területen állnak ki fehér poliészter vagy ahhoz hasonló kötőanyag, ami gondolom a fekete burkolat és a vezeték között fut.Az elektromos vezeték maga nem látszik.Szerintetek garanciálisan kicserélik a vezetéket a szakszervizben? Ha nem, mert nyestkárnak mérik fel ( amit erősen kétlek mert zárt garázsban szoktam hagyni az autót estére) akkor mennyibe kerülhet egy ilyen vezeték kicserélése, javítása?

Szerencsére nincsen áram kimaradás vagy komolyabb baj, a kocsi kiválóan működik, de hosszú külföldi útnak nem mernék így elindulni. Köszönöm szépen a válaszokat!


2015. márc. 25. 10:08
 1/2 joco5582 ***** válasza:

Ha garanciális és érvényes is a garancia, mindenképpen vissza kell vinni, de sajnos kevés esélyt látok arra, hogy komplett kábelkorbácsot cseréljenek. A 7 év garancia bizonyos alkatrészekre vonatkozik, és azokra is meghatározott esetekben. Ha a szervizkönyv alapján találnak kizáró okot akkor nem fogják elismerni a garanciát se. Például nálunk a kilométer állás stimmelt, de nem pont egy éven belül cseréltettük le az olajat, az egyik évben :).

Így leginkább a szervizen, illetve a garancia apróbetűs részén múlik a javítás.


A legtöbbször garanciában sem cserélnek kábelkorbácsot, hanem átvezetékelnek egy-egy szálat. Azt lehet mondani, hogy bármilyen hihetetlen is, de ez egy jó megoldás, mert biztonságos. Kibontani mindent, és visszaépíteni nem mindig sikerül utólagosan, és lehet hogy szerelés közben valami "más romlik el".


Szerintem azt lenne érdemes tenni, hogy begurul egy diagnosztikai központba, és megvizsgálgatja a kérdéses vezetéket. Ha a javítás költséges akkor szakvéleménnyel visszamenni a szervizbe és próbálkozni\érvelni.


Remélem segítettem,

Egy hasonló "vezeték problémás" autótulaj :)

2015. márc. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!


Amikor írtad, hogy a km óra állás stimmelt de nem pont egy éven belül cseréltétek le az olajat egy adott évben, azt pontosan hogy kell érteni? Tudtommal vagy egyszer egy évben kell cserélni motorolajat vagy 15,000 km-ként (attól függően, hogy mi érkezik el előbb)?

2015. márc. 25. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!