Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Saab vásárlásánál mire kell...

Saab vásárlásánál mire kell odafigyelni?

Figyelt kérdés
Kb. 500-600 ezrem lenne rá, első autó lenne. Mióta tudom, hogy a Saab létezik, nekem csak ilyen autó kell. Mivel mondják, hogy nem túl megbízható kocsi, mire kell vásárláskor odafigyelni? Ebben az árkategóriában főleg 1996-ostól 2000-es évjáratúak vannak, a 9-3 és a 900 a legszimpatikusabb, a 9-5 szerintem túl nagy, de még az is szóba jöhet. Minden tanácsot nagyon szívesen fogadok.

2015. jún. 17. 18:38
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
500-600 ezerből milyen kocsit lehet venni, ami már "fullos", tehát nem nagyon kell rá költeni?
2015. jún. 17. 21:51
 12/31 anonim ***** válasza:
11%

te most komolyan azt hiszed,hogy pont te leszel az a szerencsés,aki kifogja az aranyhalat?!?!?!?!Talán van olyan saab ami jó,de hidd el azt nem te fogod kifogni.......főleg nem 5-6százezerért!!

Szeretnéd,hogy kifejtsem miért szar?!?nézzük a legalapabb dolgot:nem hiszem hogy szeretnék olyan márkát venni ami már évekkel ezelőtt csődbe ment és megszűnt....

2015. jún. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

5-600 000-ért nincs fullos autó, amire nem kell költeni.

Az aranyszabályok:

-minél fullosabb, extrásabb és bonyolultabb technikát tartalmaz az autó, annál több pénzt kell beletolni

-ahogy öregszik egy ilyen autó, úgy kell rá egyre többet költeni

- ha ez még olcsó is akkor garantáltan sz0póágon vagy


Egy öreg JÓ és fullos autó az tartja az árát. Ennyiből talán kapsz egy jó állapotú kevés extrás 1.6-os benzines B Vectrát, amire nem kell majd költeni, mert már ki volt lakatolva.


Ennyiért a nagy benzineseket,dízeleket, automatákat, ritka és problémás autókat( pl Saab) felejtsd el, ha nem akarsz gazdasági katasztrófát.


Ha viszonylag kényelmes és "jól felszerelt" autó kell, akkor ennyiért már találsz pl Volvo 850/S70-et 2 literes szívó benzinnel és kréziváltóval. A C4-es 100-as Audik is egyszerűek és megbízhatóak ( csak ne K-Jet-est vegyél :D ). 6 kilóért kapsz valami egyszerűbb de jól telepakolt nem szétrúgott BMW E36-ot, meg lehetne sorolni reggelig az autókat. Majdnem minden márkának van már ebben az árban kapható megbízható és talán jól felszerelt változata.

2015. jún. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Egy jó kis kormányváltós 601-es trabi. Az nagyon fullos! :)
2015. jún. 18. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

" hogyan kerülhetném el, hogy egy lerobbant tragacsot vegyek meg."


Sehogy, plane nem ennyiert. De ha szopni akarsz, akkor tolem...

2015. jún. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Persze, vedd csak meg!

Majd visszanézünk később, amikor vég nélkül írod a "mitcsináljak" a "holkapokilyet" és a "mivelpótolhatom" kérdéseket.

Az egészben az a megfoghatatlan, hogy mi a bánatnak kéred ki a mások véleményét, ha úgy sem vagy hajlandó elfogadni az észérveket?

2015. jún. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
a 16-ossal tökéletesen egyet értek!ezért tényleg kár volt feltenni a kérdést,hogy ha nem a számidra tetsző választ kaptad,akkor rögtön jön az,hogy az nem úgy van és mi vagyunk a hülyék,és te akkor is olyat veszel!!!hát akkor sok sikert meg szép életet!!!!!
2015. jún. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim válasza:

Milyen sok negatív válasz, aztán a válaszolók talán ha fele vezetett egy Saab-t életében. Nekem bizony van is egy 93 Coupém és rosszat nem tudok róla mondani. 700 ezerért vettem, de tudtam hogy néhány dolgot ki kell rajta cserélnem. Még ráfizettem 200 ezret (a klima kijelzőjét rögtön, karbantartás és új lengéscsillapítók + gumi). Azóta hibamentesen üzemel. Mondhatjuk hogy szerencsém volt, mert az autó Svájci tulajdonostól volt, aki folyamatosan szervizeltette és vigyázott rá. A szokásos karcok a karosszérián előfordultak, de az lett volna a furcsa ha nem lett volna karc 200 ezer km után. A bőr szép állapotnak örvend én mondjuk ápolom rendszeresen. Másokra nem szabad hallgatni, mert lehet soha nem veszel autót.


Hülyeségnem tartom azt, hogyha valaki azt állítja, hogy ronda. Nem másoknak veszünk autót hanem magunknak. És ha te a Saab-t szereted, akkor Saab-t veszel és magasról letojod a többieket. :)

2015. jún. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
ez valóban így van,hogy mindenki azt vesz amit akar.....csak akkor nem kell kikérni mások véleményét!!!
2015. jún. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Ne haragudj 54%-os válaszoló, de amit te mondtál, az egy nagy büdös 0 volt, kb. annyi értéke volt, mint amikor egy kutya ugat. Elmondtad hogy szar, oké, hogy miért, azt nem tudtad megindokolni, csak leoltottál, hogy hülye vagyok, miközben én téged nem sértettelek meg. "Talán van olyan saab ami jó,de hidd el azt nem te fogod kifogni." - miért nem ÉN nem fogom kifogni? ha tudom, mikor ne vegyem meg, vagy hogy mikor vehetem meg az adott autót akkor kifoghatom. látszik, hogy a válaszaidból süt a lenézés és a kicsinyesség. Ha segítő szándékkal írtál volna, akkor normálisan leírtad volna a kocsi hibáit, valamint hogy mennyi az az összeg, amitől már lehet jót kapni. Vagy linkeltél volna nekem olyat, amit már meg lehet venni, de te csak kötekedni jöttél ide.
2015. jún. 18. 21:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!