Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Saab vásárlásánál mire kell...

Saab vásárlásánál mire kell odafigyelni?

Figyelt kérdés
Kb. 500-600 ezrem lenne rá, első autó lenne. Mióta tudom, hogy a Saab létezik, nekem csak ilyen autó kell. Mivel mondják, hogy nem túl megbízható kocsi, mire kell vásárláskor odafigyelni? Ebben az árkategóriában főleg 1996-ostól 2000-es évjáratúak vannak, a 9-3 és a 900 a legszimpatikusabb, a 9-5 szerintem túl nagy, de még az is szóba jöhet. Minden tanácsot nagyon szívesen fogadok.

2015. jún. 17. 18:38
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Jobbágy Zsolt

Az észérveket elfogadom, de a 65%-os válaszolón és John_McClane válaszán kívül olyanok nem jöttek, hanem inkább olyanok, amik engem oltogattak, hogy milyen hülye vagyok, csak mert egy barom beírta hogy S.Z.A.R. ezért nem fostam össze magam tőle azonnal és nem mondtam, hogy igaza van.


@John_McClane

köszi a választ. A fullost amúgy úgy értettem, hogy megbízható, nem úgy, hogy milyen extrák vannak rajta, az extrák nem különösebben érdekelnek. Valóban nem szeretnék sokat költeni egy autóra, éppen ezért elgondolkodom még, milyet vegyek, köszi a tanácsot.


18-as

Örülök, hogy neked szerencséd volt vele, és hogy ilyen jól bevált az autó. Persze, hogy nem ronda kocsi, szerintem a legszebb. Stílusos, nem jön szembe az utcán ilyen bármikor, ha látok Saabot, mindig megnézem. Havonta egyébként mennyit költesz a fenntartására?

2015. jún. 18. 21:49
 22/31 anonim válasza:

18-as vagyok


Készülj fel, hogy nem a leggazdaságosabb autó :) Nekem 13 liter-t eszik 100 km-n, de én nem takarékosan vezetek. :) Ezen kívül a fenntartása megegyezik egy átlagos autóéval.

2015. jún. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim válasza:

Én egy 2007-es 9 3-mas 1.9 tid Sport Combit vezetek. Használtan vettem 1 éve, eredetileg Németországban helyezték forgalomba. Ebben csak 130 000 km volt (saját szerelővel nézettem meg, hogy valós-e, mert nem akartam elhinni).

Az Eurotax értéke 2 400 000 körül van.

Én elvittem egy "használt autóknak kötelező szervíz"re, tudod ékszíj, olaj, szűrők stb., amit alapból kicseréltetsz újra, bármilyen autót veszel. Azóta egyszer sem kellett hozzányúlni.

Pedig én eléggé szeretem a kütyüket, van is benne bőven a kormánykapcsolós bluetooth kihangosítótól, a kb. 8"-os színes gyári GPS, tolatóradar, tempomat.


Mindenesetre azt gondolom 10 évesnél öregebbet nem érdemes venni (más márkából sem).

2015. jún. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim válasza:

Szia kérdező! Először is, nagyon elszomorít,hogy ennyi felfuvalkodott nincstelen senki dumál be a kérdésed alá,ráadásul baromságokat. 1.: A SAAB mindíg is egy prémium felső-középkategóriás autómárka volt. 2.:Még mindíg az,és az is lesz. 3.: Egyáltalán nem "hulladék" stb.

Nagyonis jó alapanyagokból rakják/rakták össze őket. Jó megjelenésű,viszonylag ritka autó, sőt az alkatrész ellátás sem vészes. Presztízse van. A 9-5ből a dízeleket nem ajánlom, sőt egyikből sem. Ha Saab=Benzinest!

Kényelmes,nagy terek, jó megjelenés, robbanékony benzinmotorok. Ezek jellemzik a SAAB-okat.

Hogy ezeket mért tudom? Mert Saab tulajdonos vagyok!

9-5 Griffin (3.0 V6 benzines.) Csak ajánlani tudom !

Egy dologra kell figyelni: az automaták váltóit át kell nézetni, meg kasztni,stb ami minden autónál. Dízelt tényleg ne!

Plusz még egy dologra kell figyelni: Az ilyen idiótákra nem hallgatni. Tudod milyen ez az ország, 94es Astrát vezetnek és fújolnak az ilyen öregebb luxusautókra..

2015. júl. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

No lám, csak egy kis türelem kell, és már itt is a megfelelő válaszadó. Gondolom úgy kellet a T. kérdezőnek a #24-es írása, mint egy falat kenyér.

Hízelgő, elismerő, minden szava pont olyan, amire Ő vágyott.


Mégis szép az élet Saab-al...... ;)

2015. júl. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
ez a válasz neked kellett mint egy falat kenyér, hogy beszólhass nekem. légy szíves írd le nekem azokat az észérveket, amiket te adtál. szánalmas vagy, hogy direkt azért beírtál ide, hogy b@s.zogass egy idegen embert.
2015. júl. 19. 19:45
 27/31 A kérdező kommentje:

@ 23:16

Köszönöm a választ.

Igen, én is benzineset szeretnék, de nem automata váltóst. Szerinted mennyi a minimum határ, amennyitől már lehet egy jó Saab-ot kapni? Egyébként ahogy néha olvasgatom az eladó Saab-ok leírásait, néhánynál érezteti a gazdája, hogy vigyázott rá, és süt az írásából, hogy nagyon szerette a kocsit.

Nyilván a vásárlást megfontolom és viszek magammal olyan személyt, aki ért az autókhoz. Ha látom, hogy valami nem stimmel vele, nem veszem meg csak azért hogy elmondhassam magamról, van egy Saab-om.

Viszont biztos, hogy ilyen kocsit szeretnék majd, mert számomra nagyon különleges. Nem lehet véletlen hogy HaHu-n amíg BMW-ből és a tucatautókból 6000 db eladó van addig Saab-ból csak 200-300. Ezért is érdekelne az alsó határ, hogy mennyit kéne költeni rá, amennyiért egy megbízható autót lehetne venni. Ha vennék kezdetben egy kisebb és olcsóbb autót, arra is ugyanúgy kell majd költeni, de ha a Saab tényleg nagyon drága, akkor egy másik kocsival fogok kezdeni, de utána 2 éven belül lecserélném egy Saabra. Az, hogy mások mit szólnak, nem érdekel, hacsak nem segíteni szeretnének és nem csak kötekedni.

Jó utat a Griffinben! :)

2015. júl. 19. 20:04
 28/31 anonim ***** válasza:
Jelenleg egy 22 éves, 9000-res SAABot hajtok, első kocsiként. Előtte apámé volt, aki mindig is maximálisan odafigyelt rá, nagyon autókímélő módon vezet, imádja a kocsit, de még ő is azt mondta rá, hogy SAAB-ot csak az vegyen, akinek sok elkölteni való pénze van. A legkisebb hibából is horror szervizszámla lehet, alkatrész egy vagyon, a 10 körüli átlagfogyasztás már alacsonynak számít. Természetesen az autónak van jó oldala is, eszméletlenül kényelmes, biztonságos (az első hónapokban teszteltem egy bkv busszal, karcolás nélkül szálltam ki az autóból), de a fenntartási költségei a horror kategóriát súrolják.
2015. aug. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 DinsdalePiranha ***** válasza:

Szia kerdezo! Ne vigyel magaddal embert aki ert az autokhoz... a kiszemelt autot vidd el vmelyik Saab szervizbe (Sziki, Racz mobil, Saab-box). Egyreszt lehet h ismerik is, masreszt kb. 5-10e forintert atnezik neked "saabos szemmel". :) Ha szar, ennyit buktal, ha csak kisebb gondok vannak, ez jo alkualap. (Ha az elado/kereskedo nem jarul hozza, akkor inkabb hagyd ott az autot...)


Ha jol valasztasz, nem fogod megbanni, en egy OG 9-3 tulaja vagyok 4,5 eve. Csodbe ment? Futyulj ra, egy kupac ceg gyartott hozza alkatreszt, meg sokaig nem lesz gond. Draga az alkatresz? Bullshit, korrekt aron kapsz mindent, a turbocsere/kettostomegu/gyujtaspanel lehet huzosabb, ezeket atnezeteskor jo esellyel eszreveszik.


Szoval hajra! :)

2015. aug. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
Nah aki azt mondja, hogy Saab-ból ne vegyél dízelt az sem ismeri a Saabot, elmondom, hogy a legjobb es legtakarekosabb motor az 1.9 TiD, kérdezz meg egy szerelőt aki ert is hozza. En Németországban vettem egy 9-5 125 ezerrel azota is hűen szolgál az 5 literes fogyasztás meg kimondottan áldásos...
2015. dec. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!