Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autót lenne a legmegfel...

Bariii kérdése:

Melyik autót lenne a legmegfelelőbb számomra szerintetek (lehet hülyeség)?

Figyelt kérdés

Üdv! Lehet kiröhögtök, de nemtudok választani, hogy milyen autót vegyek. 2 választásom lenne.

Daewoo Nexia 1997 kevés kilóméterrel(250e ért) vagy

BMW E36 316i(350e-ért)

Tudom, nevetséges, hszen egy "prémium" kategóriás autó és egy olcsó kórai között kérem,hogy segítsetek választani. Viszont ami a mérvadó az az, hogy kb 350.000 lenne a max amennyit rá akarok költeni. Ennyiért egy olcsó nexia, vagy egy bmw? Ebben az árban lehet egyáltalán kapni olyat ami nem esik szét? Kíváncsi vagyok tapasztalataitokra! Biztos sokan vettek már drágábban- olcsóbban behozottat, főleg BMW-t, na ők kérem nyilatkozzanak! :)

Légyszi olyanokkal, hogy inkább swiftet vegyek, vagy F Astrát ne mert már sokszor hallotam(nem bántás jók azok is tudom).

Arra kéne az autó főképp, hogy barátnőmmel elmenjünk ide-oda, haverokkal leugrani balcsira meg esetleg iskolába járni hébe hóba(mármint vele :D).


BMW pl: [link]

NEXIA pl : [link]

Köszönöm szépen válaszaitokat előre is!! :)

19/F



2015. dec. 9. 22:23
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

A kérdező volt az aki a barátnős témát felhozta, mivel azt is írta kérdésében, hogy a barátnőjét hurcolná ide-oda. Én erre reflektáltam, hogy nem biztos hogy a szülei jó szemmel néznék azt, hogy egy bontószökevényben hurcolja a lányukat a 19 éves fiú (akinék a kocsi is öregebb).


18:

Te vagy az aki irigy. Irigykedsz az új kocsisokra, azt mondod hogy nekik 10 éves a téli gumijuk stb. Egy kicsit nézz magadba, mielőtt másra próbálnád ráaggatni ezeket a tulajdonságokat. Hogy lennék már irigy az ilyen bmw-re? Na ne röhögtess már. Egyik kollégámnak X6-osa van, de az övére sem vagyok irigy, mert több milliót költött pár év alatt a dízel motorjára - pedig újonnan vette -.


Én nem hordok 10 éves gumikat, 1 hónapja vettem 260.000-ért téligumi szettet a kocsimra - ami nincs 1 éves. Szóval tessék, láthatod hogy nem mindenki 10 éves gumikat használ akinek új kocsija van.


De ha Te boldog vagy a régi bmw-ben, akkor legyél csak, nincs ezzel semmi probléma. Csak ne gondold magadat mások fölé amiért bmw jel van a kocsidon, mert annak már csak a neve bmw.

2015. dec. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 veterán vas ***** válasza:
30%

Ha neked az egész kérdésből az momentum a legfontosabb, hogy a barátnőjét vinné alkalmanként ide-oda, akkor szerintem nem sikerült megfogni a lényeget. ;)

Például azt is írta, hogy a haverokkal leugrana a Balatonra. Ezen a vonalon aggódhatnál, hogy vajon nem fertőzött-e a Balaton vize?

Továbbá azt is említette a kérdező, hogy hébe-hóba iskolába járna az autóval. Itt akkor kitérhetnél az oktatásügyben felfedezhető anomáliákra.

Szóval értelmesebb lett volna ha a feltett kérdésre válaszolsz, nem pedig az aggódó szülő szerepében tetszelegsz.

/szerintem/

2015. dec. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

"Te vagy az aki irigy. Irigykedsz az új kocsisokra, azt mondod hogy nekik 10 éves a téli gumijuk stb. Egy kicsit nézz magadba, mielőtt másra próbálnád ráaggatni ezeket a tulajdonságokat."


Jobb vagy, mint Hofi. Isten nyugasztalja a legjobb humoristát.

Tudod mire lennék maximum irigy? De arra se irigy csak inkább vágyakozó és remélem 1X én is elérem.

Pl. erre: [link]

Erre se azt mondom irigy vagyok csak "fáj rá a szívem".


Hidd el dolgoztam pár évet autószervízben ahol vizsgaállomás is volt egyben. Tudom milyen lefingott kacatokat visznek műszakira az emberek!


De legyen igazad ez az Alpina B7 is bontószükevény és öregebb a lányod pasijánál.

Te egy tipikus olyan valaki vagy, aki benyalta tövig a "fogyasztói társadalmat", belőled élnek a multik!



Az meg kicsit se zavarjon én is meg más is megírta az e36 már kezd "kult kocsi" lenni és vehet 200ért de pikkpakk 1misibe lesz és ha nincs 1 misije felejtse el, mert csak egy szobor lesz a kertben!


Szerintem fogalmad sincs mennyit kell költeni az öreg verdákra és az öregek között is volt biztonságos. Ezek meg 4T warjuk ahol még fékszervó sincs és dobfékes meg alvázas.

Pl. egy 320i re is pikkpakk feldobhat M3 féket meg istenfaxát és légzsák meg abs volt már e36 ban az asc meg rendelhető volt és az asc -s "abs kocka" már 4körös volt! Csak a sima abs kocka volt 3körös.

2015. dec. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

kimarad 1 "nem" szó


Ezek meg NEEEMMM 4T warjuk ahol még fékszervó sincs és dobfékes meg alvázas.

2015. dec. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Nem irigy, csak más a véleménye.

Felfogtad?

2015. dec. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom mi kerül ezen a kocsin ennyibe. Egyébként ne mosd össze a régi kocsit az oldtimer kocsival, mert én sem gondolom a kettőt ugyanazonnak. Azonban az említett bmw-re nehezen lehetne ráaggatni az OT címet. Az pedig hogy kultusz kocsi.. Én inkább úgy gondolom, hogy sokan szeretnének ilyen kocsit, mert az egyik legolcsóbb kocsi aminek bmw embléma van az elejére meg a hátuljára ragasztva, így egyesek számára olybá tűnhet hogy kultuszkocsi, de ez csak ámítás.

Lehet magyarázkodni körmönfontan hogy miért jó ez mint más, miért szeretik ezt az emberek, de ez a tényeken nem változtat: azért mert olcsó és bmw. Aztán erre valaki vérszemet kap és instant buy.


22: rád nem reagálok, ne csúsztass.

2015. dec. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Elözőnek üzenem az E30 is ott tartott 5-8éve, ahol most az e36.

Jó oké a '80 '90 beli DTM hozzájárult, bár tudom az e30-m3 nem épp sorhat és nem M50 blokk de ma sok E30ban dohog M50-52-54 és pár év azt nem lesz éppkézlább e36 se.


Igaz, ha már bmw és 3mas akkor e30 legyen, mert számomra a karikalámpa szép meg a szögletes hátsó.


Mellesleg sokan 100-200-300e ért vettből "kezdtük" csak locsoltuk rá a lovét és tudtuk mit vállalunk.

Kérdés a KÉRDEZŐ ezt tudja????



De továbbra se értem miért csak új kocsiba ülhet be a lányod, ilyen apósom lenne közölném a csajjal az apja nem ülhet be a kocsimba!

2015. dec. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Ha a kérdező komolyan akar occcóó e36 -t ezt nézze meg:

https://www.youtube.com/watch?v=IWEE5LSjU7w


Aki meg kételkedik a "kúúúltotóóó a harminchat" annak ez :

https://www.youtube.com/watch?v=5dWovwkRmnw

2015. dec. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megint!Elején mikor olvastam gondoltam h írom majd hogy köszönöm a kultúrált válaszokat, de mire a végére értem.... Azon, hogy felelőtlenek a szülei mert beleengedik egy ilyen szarba, meg hogy fésülködni sincs pénzem, meg hogy csóró vagyok besírtam :D Emberek, nem vagyok/vagyunk csövesek! Csak én szeretnék saját magam megdolgozni az autóért, és akkor sokkal jobban megtudom majd becsülni és jobb érzés. Az ősök szeretnének adni, de nem kell, mert én szeretném saját erőből megvenni iskola melletti munkákkal.

De akkor a többi értelmes választ végiggondolva marad a Daewoo. Majd ha lesz normális keresetem, majd veszek egy normális BMW-t.

Egyébként már régebben is akartam egy BMW-t, mert ez az autó nekem a TOP1(lehet sokat néztem a cobra11-et :D ), az autók Istene. És egyszerűen imádom(de nem azért mert azzal többnek érezném magam, különben nem is gondolkodnék a daewoon).

Tehát akkor marad egy 78.000 km-es Daewoo, egy 300.000+ km-es BMW helyett. És igen nekem a Ladán és a BMW-n(+1-2 autó) minden autó csak egy doboz és 4 kerék. :D Én a 2 kerék híve vagyok(DRZ 400E). Nekem az az életem, ezt csak arra használnám amit írtam a leírásban.

2015. dec. 10. 13:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!