Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokda Fabia 1.2 TSI vagy...

Sokda Fabia 1.2 TSI vagy Suzuki Swift 1.2 GL vagy Dacia Sandero 1.2 Ti melyiket vennétek?

Figyelt kérdés

Szeretnék autót venni a tavasszal.Ez a 3 autót néztem ki magamnak.

Ha választanotok kellene melyiket vennétek a 3 autó közül?


2016. febr. 20. 11:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

9-es vagyok


Persze, ebben igazad van, minőségben és összerakottságban a francia autók brutál rosszul teljesitenek, főleg ha odatesszük egy német mellé. Ezért olcsók a franciák, nameg azért mert egész Európában németautó imádat van. Igen leirom én is, nem vennék se Daciat, se Renaultot, mert Audim van, de zavar hogy ennyire leszólja mindenki a franciákat, akinek csak utazni kell az autó, és nem érdekli hogy miben ül, nekik tökéletes a Dacia meg a francia márka bármelyike is (Peugeot meg Citroen is egyre komolyabb autókat gyárt).

2016. febr. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nekem is volt franciám. Soha többet. Traileres gyerek épp szállított és kérdeztem kik a legjobb ügyfelei? Mondta az F-esek Fiat-Ford-Francia-VW smerettségi körből és saját tapasztalatból is ezek a leg ganébb autók. 5 éves motorcserés TSI. 4 éves Motorcserés pdti. Szerencsére ismerősöknél. Alfás kollégának 20.000 nél motorjavítás.

Citromomról hosszas rémtörténeteket tudnék mesélni.

Megane? Emeljük meg, fordítsuk ki a kereket és már jöhet is a nőgyógyász a kerékdobból történő h7 cseréhez.

2016. febr. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Sztereotípiákat nagyon vágod látom. Miből is van a legtöbb a magyar utakon? Ja hogy pont Fordok és franciák, meg VW-k (VW-t nem sorolják az F-esek közé, ezt te találtad ki). Normális hogy az robban le amiből sok van.
2016. febr. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Koaxk Ábel ***** válasza:

Szinte soha nem szoktam francia autó védelmébe kelni, de most:


"Megane? Emeljük meg, fordítsuk ki a kereket és már jöhet is a nőgyógyász a kerékdobból történő h7 cseréhez."


Elárulom neked, hogy az én BMW-mbe is ki kell fordítani a kereket és onnan lehet hozzáférni az izzókhoz, de egy rutinos embernek ez kb 5 perc munkát jelent, még mindig jobb megoldás mintha le kéne bontani hozzá a fél autót.


Elsőre nekem is nagyon érdekes megoldásnak tűnt, de rájöttem, hogy annyira nem is bonyolult és így legalább megoldották azt ami a motortérből közvetlenül nem hozzáférhető.


Amúgy a bömösnél nem kell megemelni az autót, gondolom, hogy a Megane-nál sem.

2016. febr. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Válaszolok a kérdésre, mert úgy látom nem tisztázott egy két pont.

Nekem Dacia Sandero-óm van (1.2 Arctic) és a családom teljesen meg van vele elégedve. Az 1.2 motor kb.25 éves konstrukció. A Skoda és a Suzuki motorja ehhez képest új. Habár a suzi tud jó motort csinálni, így azzal szemben nincs kételyem.


Az ódzkodnék a Dacia-tól, mert francia tecnika. Tény és való, hogy francia, de a Renault-ban megfordult és jól ismert alkatrészek kerültek bele. Szóval hamarabb vennék Dacia-át, mint Renault-ót.

Az 1.2 Renault motor szépen viszi a karosszériát, habár szereti a hasát. Úgy 6,5-7l körül eszik, ami szerintem picit sok. Futómű abszolút kényelmes, szépen tart és követi a kanyar ívet, nem nyúlik és nem puha, de nem is kemény. (szerintem ezt találták el a legjobban). Külsőre az új swift nekem tatás, szürke kisegér, gyakorlatilag felcsicsázták picit az előző swiftet. A skoda szerintem jó, csak ha megnézem a konfigurátorban, hogy 3,5m HUF lenne az, amit a Daciaban megkaptam 2,6m HUF-ért, akkor ledöbbentem. A swift alapára 3,2-3-3m HUF. Tehát ha hitelre veszed a kocsit, akkor nem számot az a jó milliós difi.


Hátrány: A váltó nem egy német tecnika, akad recseg az ember keze alatt, ha nem akkor nyúl hozzá, mikor a hajtómű úgy gondolja. :) A Dacia üléskárpit anyaga nem valami jó. De kedvező áron a márkakereskedés pofás üléshuzatot tud adni. (ezt meg is vettem)

2016. márc. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!