Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Turbobenzin de melyiket?

Viper5757 kérdése:

Turbobenzin de melyiket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Autóvásárlást tervezek,de nem szeretnék nagy autót , viszont 60lóerős szivóbenzint sem.

Megmondom öszintén kicsit viszont tartok a turbós autóktól, az esetleges nagyobb javitási költségek miatt.


Az lenne a kérdésem a turbócserén/javításon kívűl, vannak más olyan költésgek(javítandó, cserélendő alkatrészre gondolok), amik eltérnek a szívóbenzinesektöl?

Illetve melyit turbós Motor megbizhatóbb?

A TSI-kröl nem sok jót hallok , esetleg a Fiat T-Jet motorja ? Vagy a Mitsubishi MiVec Turbo?

Bárkinek bármilyen tapasztalata van ezekről vagy úgy összességében a turbóbenzinesekről , kérem segítsen nekem.


Előre is köszönöm.

A



2016. jún. 3. 07:56
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen , ezt néztem már én is , csak ugye semmi tapasztalatom nincsa turbós autokkal kapcsolatban és ezért érdeklődök ahol tudok.
2016. jún. 3. 10:16
 12/22 Tomcatters ***** válasza:
38%
Turbós autók közül nem igen találsz ennél megbízhatóbbat, ez a mivec rallyeart 1.5 turbo motor nem egy kényes darab .. ha rendesen csereled benne majd az olajat mindenhol ,akkor nem igen lesz vele gondod :)
2016. jún. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

"Vegyél egy 1.9 tádit(90-110-130 le) , az a világ teteje és minden autónál jobban gyorsul és természetesen 1 tankal körbe utazod vele az egyenlítőt :D " hmm már azt hittem hogy valami értelmes válasz jön ezzel pedig nem is mondtál hülyeséget.csipszelve ezek közül mindegyik jobban megy a mazdádnál(miért is ne lenne csipszelve mikor nagy tartalék van bennük) :)


Amúgy a kis colt truboval,ha tetszik és csak benzines akkor az tényleg nem mehet rosszul azzal a kis kasznival.Már ugye ha tetszik neked a kis játékautó külső.Turbótól szerintem nem kell félni,hogy tönkremegy csak be kell tartani a turbó szabályait. Viccesek a kisautók mikor a nagyoknak okoznak meglepetést :) Azt gondolják,hogy valami 40-50LE-s kis autó aztán hopp jön a meglepi :D Fogyasztása is normálisan használva talán 8-8,5 körül megáll.

2016. jún. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%

Biztos,h 100xjobban fog menni a mazdámnál chipszelve,de akkor is csak egy ..... marad ,mint mondtam,nekem bőven elég az en mazdam teljesítménye .. nincsbenne magasnyomasú ,kettőstömegű se turbó

Csumi ;)ha meg menni akarok veszek egy turbó benzinest még ha le is enné a fejem azt is meglehet cipszelni

Egyébként nagyfaterom kamion söfőr ,emlékeztetrá a tdi hangja és füstje

2016. jún. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönök mindenenkinek minden válszt,tanácsot. Jár mindenkinek a tisztelet ;)
2016. jún. 3. 11:09
 16/22 Tomcatters ***** válasza:
38%
Még annyi,hogy, ha megveszed az autót v bár melyiket.... azonnal motorolaj, es szűrőcsere, bár mit is mond az előző tulaj .
2016. jún. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
38%

Az 1.4 T-Jet az egy egyszerű de jó motor. Nincs magasnyomású közvetlen üa. befecskendezés így -1 hibalehetőség. Ezáltal nem kokszolódnak a szívószelepek se. A vezérműláncot se szaggatja, mert szíjas vezérlésű.

A TSI-t szerintem felejtsd el.

2016. jún. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
A TSI amugy sem volt ugymond tervbe , sokat olvastam róla és sok a negativ tapasztalat róla ,azt elhiszem hogy jol mennek az autók vele de sok a hibalehetőség. Köszönöm a választ neked is.
2016. jún. 3. 12:08
 19/22 anonim ***** válasza:
Sima TDI ről volt szó,abba nincsenek olyan drága alkatrészek mint az újakban. Az új Turbóbenzineseket legalább annyira drága fenntartani mint a dízeleket.
2016. jún. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%

És ??? Nem kell magyarázkodni :)

Leírtam ha versenyezni szeretnék pl egy csipxelt sima tdi vel,akkor vennék turbó benzinest . Sima tdi be is van ketzőstömegű ami tönkremehet ,turbő es adagoló.. turbo benzinesbe csak a turbó :) mitsu evo subaru sti... stb

Es nincs nyergesvontató hang ... valami hasonló ..


[link]


Szó szerint elkap a röhögőgörcs.. mint egy tüdőbajos szamár .. igaz ez pd de sima tádi is dettó ugyan ez

2016. jún. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!