Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen módszerekkel jeleznek...

Milyen módszerekkel jeleznek a magyar rendőrök egy autónak hogy álljon félre?

Figyelt kérdés
2016. szept. 13. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyalogos rendőr esetén, ha veled szemben áll: bal kézzel vízszintesen balra mutat (az ő szemszögéből), jobb kézzel óramutató járásával ellentétsen köröz könyékből, ha jól emlékszem.
2016. szept. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Beviz Elek ***** válasza:
53%
Ez vicces, de mögéd mennek és felkapcsolják a fényhídat (pedig ez valójában nem azt jelenti hogy állj meg). A másik mókás dolog hogy szerintük ilyenkor ott ahol vagy le kell húzódnod és megállnod, függetlenül hogy autópályán, kanyarban vagy vasúti átjárón vagy-e.
2016. szept. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első kettő leírta a leggyakoribbat . Van olyan módszer is hogy kinyújtanak egy kerek piros-fehér tárcsát és azzal integetnek a padka felé.Ez általában nem rendőrautó kinézetű álcázott kocsikban ülő rendőrök csinálják.
2016. szept. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A legtöbbször én is a villogós módszert láttam, pedig arra nem is kéne megálljak. Engem is levillogtak, persze hogy megálltam, jól meg is ba**tak, hogy kilóg a kerék az autó alól :)
2016. szept. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amúgy ez a rengeteg levillogtatás csak pár éve jött divatba.

Amennyiben így állítanak meg, tuti, hogy vékonyodni fog a buxa.

Normál esetben szerintem: bal kéz balra mutat jobb kéz felfele, szembe állva.

2016. szept. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem csak a síp a vicces! :)


"(2)15 Ha a rendőr a forgalmat nem útkereszteződésben irányítja,

a) a járművek megállítására

aa) karjának vagy fehér szegélyű piros tárcsának függőleges feltartásával, piros vagy fehér fény körbeforgatásával, illetőleg síppal ad jelzést,

ab) menet közben a megkülönböztető fényjelzést használó gépkocsiból, illetve motorkerékpárról ad jelzést, karjának, fehér szegélyű piros tárcsának, piros vagy fehér fényű lámpának fel-le mozgatásával, illetőleg hangszórón vagy a megállásra felhívó szövegű felirattal;

b) a megkülönböztető fényjelzést használó gépkocsiból vagy motorkerékpárról, illetőleg rendőrségi helikopterről hangszórón keresztül adott, a követendő közlekedési magatartásra vonatkozó utasításának megfelelő módon kell az úton közlekedő jármű vezetőjének eljárnia.

(3) A rendeletben meghatározott egyéb közúti jelzések és a forgalmi szabályok csak annyiban irányadók, amennyiben a rendőr jelzésével nem ellentétesek.

(4)16 Az (1), (2) és a (3) bekezdésben foglalt rendelkezések értelemszerűen irányadók a szolgálatban lévő katonai forgalomszabályozó, a katasztrófavédelmi hatóság közúti ellenőre, a vám- és pénzügyőr, a tűzoltó, valamint a forgalmat ellenőrző közlekedési hatóság közúti ellenőre által adott jelzésekre is.

(5)17 A közterület-felügyelő a jármű megállítására a (2) bekezdés a) pont aa) alpontjában foglalt jelzést adja. Az ilyen jelzés észlelése esetén a járművel meg kell állni."

2016. szept. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!