Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit javasoltok az alábbi...

Mit javasoltok az alábbi közlekedési helyzetben?

Figyelt kérdés

Péntek este 6 órakor megyek hazafelé autóval, lakott területen kívül 100-zal, egyszer csak bele áll a seggembe valami jármű, úgy vakított a lámpája, hogy ha bele-bele pillantottam a tükrökbe kb. olyan volt, mintha a szemembe vakuztak volna. A végén már 60-nal mentem, de nem tágított.

A napellenzőn a saját fejem árnyékát láttam, teljesen átvilágította az autóm, gyakorlatilag azt is láthatta, hogy egy egész család ül az autóban, akiket veszélyeztet...

Ja és végig megállni tilos, szemben meg folyton jöttek. A ködlámpára nem is gondoltam, mert refit nyomott volna, az autóm megvilágításból látnia kellett volna, hogy vakít. Nem is fékeztem, nem akartam egy kocsisor összefutást.

Mikor megelőzött, láttam hogy egy hobbi telekjáró volt, gondolom feltekert lámpákkal.


A kérdésem: elektromos tükröm van, ha teljesen ki vagy be hajtom őket, a rendőr mennyire büntet?

Ha behajtom a tükröt, mert semmit nem látok benne, a mögülem induló szabálytalan előzésben mennyire leszek hibás?



#lámpa #feltekert
2016. nov. 27. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehúztam volna az út szélére és leáltam volna. Az ökör meg előzzön meg.
2016. nov. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
En ilyenkor vagy lelassulok es elengedem, de ha ez nem lehetseges, akkor befekezgetek kicsiket elotte. Ha hatulrol megtol az o hibaja. Tudom, hogy nem szabalyos, de az ilyennel mi mast tudsz kezdeni. Gondolom reflektorral ment, kellemetlen tud lenni valoban.
2016. nov. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%

Tűrni kell, mert nem tudhatod mit miért csinál, vagy nem csinál.

Mindennapos ez a jelenség, egyszerűen előrébb hajolok, amíg meg nem előz...nem integetek, nem kapcsolgatok, pláne nem fékezgetek. Uganis ezt sem szabad.

Hagyni kell a francba.


Az azért érdekelne, hogy a rendőr miként fog megbüntetni ha behajtod a tükröd?

mi van ezzel a szabálytalan előzéssel?(behajtott tükörrel)


ugye friss a jogsid?


segíts megérteni, hátha tanulok valamit.

2016. nov. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

" Uganis ezt sem szabad. Hagyni kell a francba."


Gyorshajtani se szabad, megis 90%-ban mindenki csinalja. Ha zavar, es balesethelyzetbe sodor bele, mert ugy elvakit, hogy lesodrodot, vagy atsodrodok a szemkozti savba? Vegye eszre magat, hogy valami nem stimmel. En ezert fekezgetek. Nem azt mondtam, hogy 90-rol 60-ra, csak aprankent felvillantva a feklampat.

2016. nov. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Követési távolságot nem tartott, ha megállok és belém jön, engem megbüntettek volna?

Melyik veszélyeztetés inkább, a megállni tilosnál megállás vagy az elvakítás?


Ha nem lett volna megállni tilos, egy közepes fékezéssel megálltam volna...

2016. nov. 27. 12:59
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem kell megallni, eleg lassitani, indexeles jobbra es ezzel jelezni tudod, hogy elengeded. De ha nem tartja a kovetesi tavolsagot es beledmegy, o lesz a hibas.
2016. nov. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kis pöcök van a belső tükrön, lehajtod, és elsötétedik, de továbbra is látsz benne. Ennyi lett volna az egész, és mehettél volna 100-al tovább.
2016. nov. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen de a kulsobe is latni a reflektort.
2016. nov. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
A külső tükörből messze nem olyan zavaró tapasztalatom szerint, sőt, ha kicsit kifelé vagy befelé húzódok a hátamnál lévő autótól, van egy pont, mikor nem is látszik a lámpája a külsőkben.
2016. nov. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Most már a következő taktikát alkalmazom: belső tükröt felfele hajtom.

A két külső tükröt meg kihajtom merőlegesre, ilyenkor ki tud szállni a seggemből, vajon miért? :-)

2016. dec. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!