Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiatal anyukának milyen autó...

Fiatal anyukának milyen autó praktikus kisbaba mellett ha még terveznek második babát is?

Figyelt kérdés

Pakolhatóság, parkolás, hátsó ülések helykihasználása, kényelem, városi használat.

Mini SUV mint a Mercedes GLA vagy az új Audi Q2,

Kombi mint az Audi A3

SUV mint a Audi Q3

Limuzin mint egy Mercedes CLA

Egyterű Mercedes B

Esetleg elegendő egy VW Golf vagy Mercedes A?

Napi használatban lenne az autó, maximális kihasználtsággal.

Eddig egy Mercedes A 160 volt, de az pici lesz kisbaba mellett. Sokszor anyukám is velem lenne (ő segít nekem).


2016. nov. 30. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Igazából mindegy, csak legyen nagy a csomagtartója, és legyen parkolóradar elöl hátul, illetve hátul kamerával.


Az ilyen Audi A3, Audi Q2, Mercedes GLA és társai parasztvakítások, nem családi autók. Semmire nem jók, mint az Opel Mokka, Volvo V40 és a többiek.


Én az egyterűre szavaznék, azoknak eléggé tisztességes a csomagterük. Nekünk Opel Zafira Tourer van, és teljesen megvagyunk vele elégedve. Mi is baba miatt cseréltük le az autónkat, ami egy Opel Astra J GTC volt, de babázáshoz kb. használhatatlan. Beraktam a babakocsi FELÉT, és a csomagtartó meg is telt.


Vagy valami batár kombi. Volvo V90, Mercedes E osztályból kombi, Kia Optima SW, stb. Bár nem tudom mi a pénzkeret.


Persze ha a kedves anyuka (nem feltétlenül te) fél a nagyobb autóktól, akkor inkább maradjon a Toyota Yaris, VW Golf, Mercedes A kategóriáknál. Csak ne lepődjön meg, ha egy családi nyaraláshoz autót kell majd bérelni, mert nem fér be semmi az autóba a hétvégi bevásárláson kívül. Legalábbis sosem értettem, hogy az ilyen kisautókkal hogyan családoznak az emberek. Gondolom kompromisszumokkal.

2016. dec. 1. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

#1: amelyik kismama új Q2-est nézeget, abnak a családjában nincs kompromisszum, valószínűleg kispapa nagyautójával nyaralnak vagy repülnek és mosolyogva bérelnek autót bármennyiért. Nem előítélet/ítélet, csak mondom.


A kérdezőnek: Honda Jazz

2016. dec. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Meglehet, hogy apukának van valami nagy bölény autója, de ez ugye nem derül ki a leírásból. De ettől függetlenül férjen már be egy babakocsi, meg lehessen kényelmesen ki be rakni a babahordozót, ülést, gyereket.
2016. dec. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm. Nagyon nagy egyterű nem lenne jó mert nehéz vele közlekedni a városban/parkolni.
2016. dec. 1. 11:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért egy Mercedes CLA sem olyan kicsi a 4.6 méter hosszúságával. Azzal sem lesz könnyebb a parkolás, mint egy egyterűvel, sőt, talán még nehezebb is. Az egyterűekben az a jó, hogy majdnem függőleges a hátuljuk, az ablak szinte a hátsó lökhárítónál van, így nagyon jól be lehet lőni, hogy hol van a hátulja. És nem sokkal hosszabbak egy CLA Mercinél.


Mindenképp a csomagtartó legyen a szempont, 2 gyereknél lesz már puttony, ott meg egy kisautó elvérzik. Menj el a szalonokba, nyisd ki a csomagtartót, ülj be előre hátra, ha valamelyik nagyon tetszik kérjél teszt vezetést.


Sok autó csalóka képről, ami nagynak tűnik, az a valóságban kicsi. Nekem a Volvo V40 hatalmas csalódás volt, kinyitottam a csomagtartót és vissza is csuktam azzal a lendülettel. A Volvo V70-hez meg oda sem mentem, mert az meg nem magyar pénztárcához van szabva. Megnéztük a Ford Focus kombit, az is kicsi volt. Hiába, egy kis, vagy közepes méretű szedánból nem fognak tankhajót csinálni. Nagy kombit nagy szedánból csinálnak.


Esetleg nézd meg a Ford B Max, C Max, S Max triót. A Galaxy lehet már túl nagy lesz neked. De a B,C,S Max közül valamelyik jó kell, hogy legyen.

2016. dec. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!