Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora fizetés mellett...

Mekkora fizetés mellett szabad felvenni hitelt autóra?

Figyelt kérdés
Egy újabb Audi A4-es álmaim autója, de soha nem lesznek félrerakott millióim, ezért csak hitelből tudom megvalósítani ezt az álmomat.
2017. jan. 20. 00:31
1 2 3
 11/21 Koplárovics Béci ***** válasza:

"#7 ...persze ..ha nem eszik..nincs ruhája nem fürdik ..nem dohányzik, cigizik, iszik ...persze igy minden lehetséges ;)"


Annyit mondtam, hogy azt rakja félre, amit amúgy az autóra költene. Ha megveszi hitelre/lízingre, akkor ugyanezeket kötelezően kifizeti. Tehát akkor nem eszik, nem fürdik, nem vesz ruhát 5 évig. De: egy kétmilliós hitel/lízing 5 évre kb 45000-es törlesztőt jelent (talán még magasabbat is). Egy autó szervízelése-karbantartására évi 200 000Ft elég jónak mondható (biztosítás, adó, szervizek, kopó dologok, stb). Ezzel 3 év alatt van meg a kétmillió (36x45000+3x200 000=2 200 000). És akkor még nem volt szó arról, hogy az üzemanyag drágább, mint a bérlet (a mai kamatok mellet a pénz lekötése, akár csak az önerőé, nem hoz kb semmit pluszban, ezzel nem számoltam).

2017. jan. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

mivel nem irtál le mindent alapvető analógiát irok autóvásárlásra..


Hitel futamideje 5 év pl


2013as audi a4 ami elfogadható bár sok a km benne 5m huf.

2008 as audi a4 jelenelg 3m ft


tehát 5 év alatt 2m huf értékvesztés.


Meglevő pénzed 2.2m ft..

akkor 2 autóra 200e átirás apróságok.


hitel összege: 3m huf, 10% kamattal számolva 4.5m huf kb. tehát 1.5 millio a kamat itt lehetnek eltérések de korrektnek tunik.


tehát 5 év alatt az autódra költesz:

4.5m ft ami kamat és tőke + 160x5= 800e a biztisotás és telj adó aproságokra még ennyit számolj akkor 800e ft.

4500+800+800= 6.100.000.- HUF

6.1m huf / 5 / 12 = 101e HUF

ja kötelező biztoi legyen 4000 / hó akkor 105 a vége, üzemanyag nélkül, minimum !!


na 5 év alatt, ezt fogod kifizetni.

Ebben uzemanyag nincs, ha nagyobb baja van azért egy 4-500e huf legyen félretéve.


A lényeg, hogy havi 105e ft ha nem számottevő, akkor érdemes lehet egy 4-5 éves sokat futott lelakott audira beruházni, 5 év után meg 1 millióval több lesz ha eladod a zsebedben mert csak 2 millió volt az értékvesztése.


ebből következik:

Havi 105 legyen ami nem számít tétel. Ezt ki tudod bármikor fizetni ha véletlen nincs melod nincs semmi. Érdemes azért többet félretenni mert ha valami gazd helyzet változik azt is viseld, ezért én olyan 140e ft nem számítra számolnék ami felett még tudsz félretenni.


Ha minden jól megy amire kicsi az esély akkor 5 év mulva elmondhatod havi 90ért volt ilyen audid és vehetsz ujat.


Ezt az analogiát kövesd ha autót akarsz venni, gyakorlatilag ez mondja meg hogy érdemes e venni.

2017. jan. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
ohh hanyag voltam elnéztem, 2 millió alatt mennek a 2008as audik, igy az rész módosuljon hogy ha eladod 5 év mulva az audidat akkor megit csak 2 milliod lesz, de még szinte annyi se, mert az átirási költséget nem számoltam ergo havi 105e ft lesz a minimum amit a gépjárművedre fogsz költeni, üzemanyag nélkül és ha nem hibásodik meg, de audinál ez a világ hetedik csodája lenne :)
2017. jan. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Lízingelni kell, és egy olyan 500 ezer forintos fizetés/ havi bevétel kell mellé minimum, mert annak legalább a fele az autóra fog menni. Persze ez is csak akkor, hogyha melletted van mondjuk a párod, aki azért még besegít pénzügyileg is a háztartásba. Másképp 250 ezer forintból nem tudsz olyan színvonalon élni, ahogy azt illik egy új Audi tulajának :)
2017. jan. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Én kb 2 és fél év múlva akarom cserélni a kocsim. (még egyszer műszakiztatom) Már teszem félre a lóvét. :) Viszont nekem nem kell A4 meg hasonló kategória... Elég a megbízható a-b be jutás, de minél hosszabb ideig. Azaz nekem minél fiatalabb kocsi kell nagyon kevés km el. Nos a határ a 3milla amit adok érte (majd akkor ha aktuális). Ebbe viszont lesz hitel is, maximálisan 1milla! Annyit megér. Mondjuk ha a jelenlegi akkor 19 éves kocsim kibír még +2 évet akkor kp ra veszem meg. :) Nekem azért is fér bele a hitel, mert minimum 15 évre tervezem a kocsit, azaz nem akarom lecserélni 3-4 év múlva. De neked is mérlegelni kell mi az amit bele tudsz tolni hogy ha van hitel az a lehető legkevesebb legrövidebb ideig tarthasson.
2017. jan. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Felejtsd el.

tedd félre fél évig a fizetésed megspórolható részét. Nézd meg mennyi jött össze, vond le az első nagyszerviz és az átírás költségét, és amennyi maradt, abból vegyél valamit a hasznaltauto.hu-n. Így nem mész csődbe, minden egyéb esetben ez nem garantált.

2017. jan. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

"...soha nem lesznek félrerakott millióim..."


Nem akarok prédikálni, de ha nem tudsz féretenni, akkor a hitelt miből fogod fizetni? Ugyan úgy össze kell rá gyűjteni a milliókat, sőt a kamat és egyéb költségek miatt még többet is.

Én kb. 1 millió Ft-ot tudok évente félrerakni. De még így se vennék fel autóra egy forint hitelt se. Használt kocsira meg pláne! Az autóval bármi történhet. Ellopják, nekimennek, összetörik, elromlik és költséges a javítás, stb. Arról nem is beszélve, hogy csak folyamatosan veszít az értékéből, de ez a bankot nem érdekli, a hitelt ugyan úgy fizetni kell.

Egy autó fenntartása se kevés. Tankolás, szerviz, új gumi, új akku, adó, biztosítás. Ez is éves szinten több százezer forint. Ha pedig ezekre a törlesztőrészletek mellett nem jut, annak nincs sok értelme, hogy csak áll a kocsi a parkolóban mint egy szobor miközben fizetsz gyakorlatilag a semmire.

2017. jan. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Szerintem vedd fel már most nyugodtan a hitelt. Szenvedni fogsz, talán el is veszi a bank a kocsit és lesz egy rakás tartozásod, elátkozod a napot mikor ilyen eszetlen dolgot tettél, de talán leülsz egy bor mellett az asztalhoz és egy papírra összeírsz mindent, legfőkéopen az anyagiakat.


Veszel egy újabb Audit hitelre,


Pozitívum:

-jól érzed benne magad

-tetszik a szomszédnak

-tetszik a csajoknak

-feltöltheted a képeket Audis csoportokba

-pörgethetsz az ujjadon egy Audi kulcsot

-ha hazamész meglátogatni a nagyszülőket és az ottani barátokat, akkor menőzhetsz hogy te milyen sokra vitted


Negatívum:

-milliókat buksz

-ha nincs egy filléred sem, a részleteket fizetned kell

-ha nem tudod fizetni, könnyes búcsút vehetsz a kocsidtől (és még utána is kopogtathatnak pénzért)

-vicces ha valami nagyon drága dolog tönkremegy benne, a kocsit letámasztod a garázsban mert nincs pénzed megcsináltatni, de a részleteket ugyanúgy köhögöd (az egyik barátom így járt)

-sírsz mikor ráeszmélsz hogy már 2 Audid lehetne, annyit tejeltél


Gondolj arra, hogy ha fizetsz egy 3milliós kocsira 4,5milliót, akkor a 1,5millió különbségből mit vennél magadnak? Én nem bohóckodnék el ennyi pénzt csak mert türelmetlen vagyok.


Én jól érzem magam a 20 éves roncsomban, szeretnék én is egy S6-ost (vagy csak S-line), már meg is vehetnék egyet kp-ra, csak fontosabbnak tartom hogy most a jövőmre koncentráljak, a pénzt úgy forgassam meg hogy később kevesebb munkával könnyebben összegyűjtsem az árát. A mostani megmarad hobbiautònak, az meg jó lesz munkáskocsinak, sok cucc fér az Avant hátuljába.

2017. jan. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ha nem termelőeszköznek veszed, akkor inkább álmodozz tovább, ne rontsd el saját sorsodat készakarva. Az egy dolog hogy, havonta jelentős összeget fizetsz a banknak, de erre jön még rá a kocsi üzemeltetési-, javítási költsége, és az értékvesztés (utóbbiról szeretünk elfeledkezni), no meg hiteles autóra általában cascót is kötni kell.
2017. jan. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Hitelt magán autóra soha.

Ha munkához kell (vállalkozás, nem munkába járás) akkor OK.

Legfeljebb a félretett pénzed feléből vegyél autót.

2017. jan. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!