Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines vagy Dízeles kocsin...

Benzines vagy Dízeles kocsin jobb megtanulni vezetni?

Figyelt kérdés

2017. febr. 8. 07:56
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem releváns.
2017. febr. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy normális oktató mellett jobb megtanulni vezetni, az már másodlagos, hogy neki benzines, vagy dízel autója van.

Vannak különbségek a dízel és a benzines autó kezelésében, ha benzines autó van (lesz) otthon, érdemes benzinesen tanulni, de ismétlem ez másodlagos szempont.

2017. febr. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én inkább úgy nézném, hogy először egy kíváló oktatót kapjak, aki normálisan megtanít vezetni. Ezután jöhet az autó. Én dízelesen tanultam, egy nagyon jó Ford Focuson, és mikor beültem a mi benzines VW-be, volt pár fennakadásom. Nehezebben megy az elindulás benzinessel, főleg, hogy a dízelesnél alig engedtem fel a kuplungot, az autó már kapott egy lendületet, és így nem fulladtam le. A miénknél egyidejűleg kell nyomni a gázt és felengedni a kuplungot, másképp lefulladsz, vagy rángatni kezd a kocsi.

Bár, nem tudom honnan, de hallottam, hogy manapság a legtöbb tanulóautó dízeles. Lehet tévedek.

2017. febr. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Benzinesen, de egyébként tök mindegy. Amekkora szórása van nekik amúgy is, akármelyik lefulladhat, akármelyik érzékenyebb lehet a kezdő botlábra stb., nem lehet meghatározni.
2017. febr. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Colix válasza:
dizel-el könyebb.
2017. febr. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Az énekes Vazul válasza:

A többiek jól beszélnek, az oktató a fontos. Amúgy ha a kocsi 2000-es évjárat előtti, akkor dízellel, afölött meg mindegy, mert a turbó miatt mindegyik nyomatékszegény az alsó tartományban, vagyis nincs elég nyomatéka.

Nagy hengerűrtartalmú motor a neked való, abban gazdagon van nyomaték. De jobban jársz, ha minél régebbi autót vezetsz, mert azon lehet igazán megtanulni vezetni. Minél puritánabb és minél kevesebb a 3 betűs rendszer benne. Ha azt tudod vezetni (gondolok itt régi Ladára, Skodára, Opelre szervó nélkül, stb.), akkor bármit el fogsz tudni.

2017. febr. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az oktatót nem vesszük figyelembe, akkor mindenképpen a benzinesen érdemes tanulni. Ugyanis akik dízelen tanultak, jellemzően nem tudnak elindulni utána egy kicsi benzines autóval.
2017. febr. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindegy tulajdonképen.

A dízel mivel nyomatékosabb, kevésbé hajlamos lefulladni, ha valaki az elején még nem kellően finoman kezeli a kulpungot. De ha leugrasz a pedálról, az is ugyan úgy lefullad. Nagy különbség szerintem nincs.

2017. febr. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!