Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üzemanyag minőség és benzinada...

Üzemanyag minőség és benzinadalék. Kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés

Nagyon sokfajta véleményt olvastam interneten, illetve hallottam ezt is azt is emberektől. Hol mellette, hol ellene érvelnek.


Saját tapasztalat (Fiat Punto 1.2 16V HLX):

Mikor adalék nélküli benzint teszek az autóba, indítás után a melegítő üzem után mikor visszaáll alapjáratra a motor, enyhe kilengésekkel mutatja a mutató a 700 rpm-et. Ezen kívül az utastérben is tompán hallható óraketyegés szerűen hallatszanak a hidotőkék. Olajat egy grammot sem eszik, fél éve volt teljes motorgenerál. Ezenkívül - lévén, hogy 16 szelepes - eléggé be kell pörgetni a nyomatékért, ha neki akarok iramodni városon belül.


Amikor beletöltöm a kúton vehető adalékos, 100-as benzint, nem azonnal, de 10-20 km megtétele után érezhetően megváltozik az autó viselkedése. Alapjáratot szépen tartja, és alulról is jobban húz, mondjuk még így sem közelíti meg az otthoni 8 szelepes szuzit, de észrevehető. A legnagyobb különbség az viszont, hogy a motor járását a gépháztető előtt állva is alig hallani így. Teljesen lecsendesül.


Ugyanez van, amikor a 95-ös benzinhez töltök kék SPURI adalékot. (100-ashoz SPURI kombót még nem próbáltam.)


Fogyasztáskülönbséget eddig nem nagyon mértem a két mód között, bár a Punto az én súlyosan sportos lábammal is elvan 7,8 - 8-al városban. Nyáron klímával max 9.


Nektek mi a véleményetek/tapasztalatotok erről? Írják sokan, hogy csak placebo, meg pénzkidobás, de nekem ha más miatt nem is, a motor üzemi zajkibocsájtását tekintve eléggé pozitív "csalódás".


28/F (első saját autó)



2017. febr. 11. 10:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
54%

A benzinnek semmi, de tényleg abszolút semmi köze nincs a hidrotőkékhez, de első autósként még elnézzük neked ezt a megállapítást.

Alapjáraton van legkisebb jelentősége az "adalékoknak" a benzinben meg az oktánszámhoz.

"Fogyasztáskülönbséget eddig nem nagyon mértem a két mód között"


Hát persze, hisz nincs is.


"Írják sokan, hogy csak placebo, meg pénzkidobás, de nekem ha más miatt nem is, a motor üzemi zajkibocsájtását tekintve eléggé pozitív "csalódás". "


Jól mondják. Ehhez az autóhoz tök felesleges a 100-as

benzin, de ha szeretnél továbbra is pozitívan "csalódni" és nekem megér ennyit, akkor tankold bátran. Ártani nem fog, az biztos.

2017. febr. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
* nekeD
2017. febr. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Lehet nem vagyok túl jártas a modern motorokban, nagypapámmal mikor még javában szerelt autókat csak régebbi típusokon dolgoztunk. :(

Hidrotőkés autót nem is igazán látott a műhelye szerintem.


Azt magyarázd meg nekem, mert nem igazán értem, hogy miért van adalékmentes, normál benzinnél dízeles csattogása a motornak? Kollégáim is rákérdeztek, mikor elhagytam a SPURI-t, hogy mi baja az autómnak? Ilyen hangjának kell lenni? Utána újra töltöttem bele, és teljes csend. :(

Még ha magamat ki is veszem az egyenletből a placebo hatás miatt, kollégáimnak egy szót sem említettem róla, mikor mi van benne. :(


Hideg motornál, főleg az első 10-12 másodpercben tudom, hogy zajosabbak a hidrotőkék, míg fel nem épül az olajnyomás, de nekem adalék nélkül melegen is olyan kattogással jár, mintha egy órásmester üzletében lennék.


Most a válaszod után abszolút nem értem az összefüggést... -.-'

2017. febr. 11. 10:45
 4/25 anonim ***** válasza:

Szerintem megadtad a pontos választ is. Az én minőségi japán autómban is próbáltam mindent, még spurit is..

De ami bevált, az a shell nitro+100-as. Tökéletes sima 700-as alapjárat, pöccre indulás bármilyen hőmérsékleten.

Csak százast tankolok külön adalékok nélkül.shell/omv

2017. febr. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy mi a baja az autódnak, de ha abból indulunk ki hogy a benzinen múlik ez a "hang-dolog". akkor az összes 1.2-es Puntónak ugyanúgy kéne csattognia. De ez mégsincs így...

Vajon ki halad forgalommal szemben az autópályán? Az az egy valaki aki azt tapasztalja hogy mindenki szembe jön? Nem hiszem... Remélem érted az analógiát?!


Vajon ki és hogyan újította fel azt a motort? Mit cserélt ki? Mit bontott meg és mit nem? Csupa, csupa költői kérdés...

2017. febr. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Tomcatters ***** válasza:
En ilyen utolagos adalekot sosem hasznaltam,de nem is fogok, az uzemanyagban benne van mindenfele adalek ami kell a motornak :D
2017. febr. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Tomcatters ***** válasza:
Egyebkent en szinte kizarolag csak OMV MaxxMotion 100 tankolok :D
2017. febr. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen kocsim van, soha nem tapasztaltam a gondokat amiket írsz.. Télen 6-6,5 el járok most, nyáron 5,5-6. A legolcsóbb 95-öst töltöm bele 70 ezer km óta.


Menni km van ebben az autóban, hogy motorgenerál kellet neki? Tudok több 3-400 ezret futottat bontatlan blokkal.


Ha szólnak a tőkék az olaj probléma lesz. Az autó gyári olaja fél szintetikus 5W40 vagy 10W40.

2017. febr. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Én vagyok a 3. tulaj.

210 000 km-el vettem, mikor elhoztam semmi baja nem volt, olajcsere, kifolyt valami méz állagú szutyok, aztán utána elkezdett kéken füstölni, havi 4 liter olajat megevett, majd mikor szétszedték, mondták, hogy egy ép szelep sincs benne, és az 1-es hengerben a dugattyú lyukas.

(Volt még más is, az alvázon karosszériaglettel voltak lefedve a lyukak, majd becsiszolva és lefestve, úgyhogy az alvázat is újra kellett építeni. Konkrétan életveszélyes volt, mert bármikor történhetett volna bármi az alvázzal.)


Természetesen fel is hívtam az előző tulajt, mikor ezek kiderültek (adásvételtől kb. 1 hónap ha eltelt), és már azzal fogadott, hogy megadja az ügyvédje telefonszámát, de tudjak róla, minden le van zsírozva, hogy ő védve legyen, és fogadjam el, hogy csalóknak áll a világ Mo-on. :( Nyugodtan vigyem bíróságra, megvannak a kapcsolatai.


Megvételnél semmi füst, semmi gyengélkedés, és míg meg nem volt a generál, addig sem volt gond az erejével.


Most eredeti olasz Selenia 10W40 van benne. Egy grammot se eszik azóta.

2017. febr. 11. 12:50
 10/25 anonim ***** válasza:

Én megvagyok elégedve a kocsim fogyasztásával, úgyhogy jó nekem a 95-ös.

A 100-as talán akkor ér valamit ha 2.0 vagy annál nagyobb benzines kocsid van

2017. febr. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!