Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üzemanyag minőség és benzinada...

Üzemanyag minőség és benzinadalék. Kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés

Nagyon sokfajta véleményt olvastam interneten, illetve hallottam ezt is azt is emberektől. Hol mellette, hol ellene érvelnek.


Saját tapasztalat (Fiat Punto 1.2 16V HLX):

Mikor adalék nélküli benzint teszek az autóba, indítás után a melegítő üzem után mikor visszaáll alapjáratra a motor, enyhe kilengésekkel mutatja a mutató a 700 rpm-et. Ezen kívül az utastérben is tompán hallható óraketyegés szerűen hallatszanak a hidotőkék. Olajat egy grammot sem eszik, fél éve volt teljes motorgenerál. Ezenkívül - lévén, hogy 16 szelepes - eléggé be kell pörgetni a nyomatékért, ha neki akarok iramodni városon belül.


Amikor beletöltöm a kúton vehető adalékos, 100-as benzint, nem azonnal, de 10-20 km megtétele után érezhetően megváltozik az autó viselkedése. Alapjáratot szépen tartja, és alulról is jobban húz, mondjuk még így sem közelíti meg az otthoni 8 szelepes szuzit, de észrevehető. A legnagyobb különbség az viszont, hogy a motor járását a gépháztető előtt állva is alig hallani így. Teljesen lecsendesül.


Ugyanez van, amikor a 95-ös benzinhez töltök kék SPURI adalékot. (100-ashoz SPURI kombót még nem próbáltam.)


Fogyasztáskülönbséget eddig nem nagyon mértem a két mód között, bár a Punto az én súlyosan sportos lábammal is elvan 7,8 - 8-al városban. Nyáron klímával max 9.


Nektek mi a véleményetek/tapasztalatotok erről? Írják sokan, hogy csak placebo, meg pénzkidobás, de nekem ha más miatt nem is, a motor üzemi zajkibocsájtását tekintve eléggé pozitív "csalódás".


28/F (első saját autó)



2017. febr. 11. 10:19
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
65%
Tényleg nem számít a benzin... Nekünk is levitte a fogyasztást a Shell 100as, ráadásul az előző autónk csendesebb is lett vele. Ja, meg a Hondánk 1-2 literrel esuik kevesebbet, pedig nem v8as 4000 köbcentis. Tedd csak bele a Shell 100ast, jobb a blokknak is. A 95ös nehogy elfogyjon a többieknek!
2017. febr. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
89%
Ja és faterom Insignia-ja is kevesebbet fogyaszt a shell 100assal. Akkor most ez hogy van okosok?
2017. febr. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Tomcatters ***** válasza:
Nekem 2 literes cl7 accord szinten kevesebbet ker OMV 100 BOL ugy atlag 1 literrel :D
2017. febr. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Nekem 1.8-as Avensisem van, mostmar en is kiprobalom ezt a 100-as benyat.
2017. febr. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

"az uzemanyagban benne van mindenfele adalek ami kell a motornak "


Jó lenne ha így lenne,de kizárólag a szabványnak felel meg,

semmi több.

2017. febr. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

"A 100-as talán akkor ér valamit ha 2.0 vagy annál nagyobb benzines kocsid van"

Vagy akkor sem..... [link]

2017. febr. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Elolvastam a cikket. Tök jó. Akkor légyszi valaki mondja már meg, hogy miért fogyaszt kevesebbet 100as Shell-el egy 96-os Civic, egy 2000-es évjáratú Swift, egy 2010-es Insignia, és egy 2000-es évjáratú 600as túramotor. Van esetleg egy olyan különleges adalék, ami miatt MINDIG rosszul számolok? Egyfajta hallucináció?
2017. febr. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%
Hát.. olyasmi...
2017. febr. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
A napokban hengerfejeztem egy puntót, a víztér beledolgozott a hengerbe és fagyállót égetett. Levettem a hengerfejet és szemügyre vettem a hengerfalat, az 1-es és 4-es hengernél a fal megsérült. Fontolgattuk hogy össze se rakjuk mert gyakorlatilag kuka volt az állapota. Összeraktuk végül, és eléggé varrógép hangja volt hidegen, hasonlóan a dízeléhez, de ha bemelegedett fordulaton kicsit jobb hangja lett. Nem akarom szídni a gépet, de voltak hasonló gondok már a puntóval valamelyik mindíg varrógép hangú. Ami még lehetséges hogy amikor felújították a motort a hengerfejet is síkolták, ami azt jelenti hogy az égéstér kisebb lett és alacsonyabb oktánszámú üzemanyag elöbb eléri a gyulladási hömérsékletet és nem a gyertya szikrájától robban, ezt hívják kopogásnak.
2017. febr. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Jah, csak az nem alapjáraton hallható.
2017. febr. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!