Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üzemanyag minőség és benzinada...

Üzemanyag minőség és benzinadalék. Kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés

Nagyon sokfajta véleményt olvastam interneten, illetve hallottam ezt is azt is emberektől. Hol mellette, hol ellene érvelnek.


Saját tapasztalat (Fiat Punto 1.2 16V HLX):

Mikor adalék nélküli benzint teszek az autóba, indítás után a melegítő üzem után mikor visszaáll alapjáratra a motor, enyhe kilengésekkel mutatja a mutató a 700 rpm-et. Ezen kívül az utastérben is tompán hallható óraketyegés szerűen hallatszanak a hidotőkék. Olajat egy grammot sem eszik, fél éve volt teljes motorgenerál. Ezenkívül - lévén, hogy 16 szelepes - eléggé be kell pörgetni a nyomatékért, ha neki akarok iramodni városon belül.


Amikor beletöltöm a kúton vehető adalékos, 100-as benzint, nem azonnal, de 10-20 km megtétele után érezhetően megváltozik az autó viselkedése. Alapjáratot szépen tartja, és alulról is jobban húz, mondjuk még így sem közelíti meg az otthoni 8 szelepes szuzit, de észrevehető. A legnagyobb különbség az viszont, hogy a motor járását a gépháztető előtt állva is alig hallani így. Teljesen lecsendesül.


Ugyanez van, amikor a 95-ös benzinhez töltök kék SPURI adalékot. (100-ashoz SPURI kombót még nem próbáltam.)


Fogyasztáskülönbséget eddig nem nagyon mértem a két mód között, bár a Punto az én súlyosan sportos lábammal is elvan 7,8 - 8-al városban. Nyáron klímával max 9.


Nektek mi a véleményetek/tapasztalatotok erről? Írják sokan, hogy csak placebo, meg pénzkidobás, de nekem ha más miatt nem is, a motor üzemi zajkibocsájtását tekintve eléggé pozitív "csalódás".


28/F (első saját autó)



2017. febr. 11. 10:19
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

"Egyfajta hallucináció?"


Inkább placebó.

2017. febr. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Ez jó, tetszik. Ezek szerint ha 2 pohár vizet iszom, akkor végülis 1 pohár vizet iszom. Pénztelen csórók...
2017. febr. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
A pohár vizes példa kissé demagóg és ostoba.Az autó fogyasztása tucatnyi dologtól függ,ráadásul mindenben egyforma körülményeket és feltételeket kizárólag laboratóriumi körülmények között lehet produkálni.Így néhány decis fogyi különbség BÁRMIBŐL adódhat.Az pedig technikai tény,hogy kizárólag a magasabb oktánszámtól egy széria motor semmivel nem fog kevesebbet enni.Tömören ezt hívják parasztvakításnak.Üdv! Egy csóró. :-)
2017. febr. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Szia csóró. Nem néhány deciről volt szó, nem 1 autóról és nem 1 sofőrről. Annak viszont örülök, hogy tetszett a pohár vizes példám. Ez amolyan marketing-fogás volt. Amolyan... Parasztvakítás.
2017. febr. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is ugyanaz a tapasztalatom, mint neked. Én egy 14 éves Corollát hajtok, szintén első autó, szerintem ennél tökéletesebb kocsi nem létezik, amíg be nem tiltják a benzineseket, nem is akarom lecserélni. 1.4-es, 16 szelepes vvti motor van benne, hát mit ne mondjak, nem egy gyorsulóbajnok, elképesztő lomha, ha 3000 alatt váltok. Eddig 95-ös benzint tankoltam, de legutóbb nem üzemelt a kúton az a fej, így 100-as lett bele, és akkora a különbség, hogy meglepődtem rendesen. Sokkal dinamikusabb, a "régi én"-jéhez képest most úgy gyorsul, mint az állat. Az alapjárat sem ingadozik már, hanem stabil. A kocsiban ülve nem is hallom, hogy jár a motor, ha kiszállok, akkor is csak nagyon közelről. Úgyhogy szerintem teljes mértékben megéri 100-asat tankolni, annyival nem drágább, mint a sima, nekem egy teli tank 16 ezer volt.
2018. febr. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!