Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » T i lefizettétek jogsin a...

T i lefizettétek jogsin a vizsgabiztost? Ha igen mennyivel, és hogy? Várom a sztorikat

Figyelt kérdés
2010. máj. 10. 10:33
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
54%

Szia.

Ahhoz, ahhoz, hogy hogy vezetsz köze sincs annak, hogy lefizeted e a biztost. Ha lefizeted és utána ül melletted szülő vagy valaki más még minimum egy évig aki megtanít vezetni (mert az oktatók kb 0át tanítanak) akkor jobban jársz. Én anno fizettem 14et, nem vagyok rá büszke de az már 7éve volt azóta folyamatosan van kocsim és hála Istennek még egy koccanásosom sem volt. Viszont van barátom aki nem fizetett és azóta már kocsit is borított stb, el is vették tőle 6 hónapra. Ha magától megy át az ember, talán bátrabb, azt hiszi tud már vezetni, pedig nem. Akárhogy is döntesz, ne az alapján vezess soha ahogy az oktatód tanított. Ha úgy érzed van már rutinod, akkor várj még két évet és utána kezd el manőverezni. De a közlekedési helyzetek 95%át nem az oktatókocsiban fogod megtanulni, ahol a jól begyakorolt vizsgaútvonalon kell végigmenni.

Most kb. 20e körül van egy vizsga, és mindíg az oktatónak kell adni. És sajnos vagy nem sajnos, ha az oktatód rákérdez az utolsó órán és te nemet mondasz, akárhogy vezetsz 100%, hogy nem fog sikerülni a vizsga. NEM azt mondom, hogy fizess, én is ellenzem ezt a dolgot. Azt mondom, hogy a vezetési tudásod nem attól lesz jobb hogy 20 vagy 25 órát vezetsz oktató mellett, akinek úgyis csak az a fontos, hogy keveset menjetek a magas benzinárak miatt, és sajnos ma Magyarországon a vezetési oktatási rendszer alapját is üres pénztárcájú vizsgabiztosok döntik el. Jobban jársz, ha megszerued mihamarabb a jogsit, és megkérsz valakit aki már rég óta vezet, hogy az első 200 alkalommal ha vezetsz üljön melletted. Ha ő mondja a hibákat, meg hogy mire figyelj jobban meg fogod jegyezni, mint azt, hogy megbuktál, mert a parkolásod 41 centire volt, a padkától, vagy, hogy megbuktál, mert a nem vártad meg míg a gyalogos már a másik oldali járdán van, mert bármikor visszafordulhat stb mert ilyen bukási indokok szoktak lenni.

2010. máj. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
72%
ja és még hozzá teszem, hogy amikor meg"vettem" a jogsim akkor került hozzám a kocsi, azóta több mint 120ezer km-tert tettem bele baleset nélkül. Van aki vagy tud vezetni, vagy nem. Nem a pénzen múlik.
2010. máj. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
74%

Vezetni nem a vizsgán meg az oktatonál fogsz megtanulni!!!

Enyi erövel be magolhatnáda kreszt aztán apával is kimehetsz vezetgetni!!!

Ezek pénzröl szolnak meg minden!!! Fizes ezért azért!!!

Haveromnak meg ismonták fizetni kéne mert a biztos olyan!!!

4szer kaszálták el mire fizetett és lásatok csodát át ment!!!

Nem vezett rosszúl és meg van jogsija már vagy 6-7 éve és nem volt még egy kisebb koca sem!!!

Csak kell a statisztika mindig!!!

Jól vezetsz ügyes vagy ugy is lessz hiba ha te belekerülsz azok közé akiket meg huznak!!!

4-böl egy mindig bukik!!!!

és megint fizetsz!!!

A suk ittas vezetőt meg a sok nagy csávot akik nem tudják hol menyivel kell menni na ezektöl félj és ezekenk már meg van a jkógsija is!!!

2010. máj. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 psytom válasza:
77%

Múlt héten rutinvizsgáztam, régi barátunk az oktató. Kihúztam az Y megfordulást, és kb az 5. percben leállított a vizsgabiztos: NEM VOLTAM ELÉG KÖRÜLTEKINTŐ. Itt nem arrol van szo, hogy ha lefizeted akkor becsületes vagy. 5 éve vezetek elég sűrűn, mindegy ennek nincs köze ehhez. Ha olyan vizsgáztatót huzol ki aki köcsög, annak kell egy 5ezres. Más esetben 10ezer, mert az oktató is levesz belőle. A forgalmi vizsga 10/20ezer lesz:D

ennyi, ez sajnos így működik Magyarországon, kell mindig buktatás a statisztikának.

2010. máj. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
77%

Én is sok esetet hallottam, hogy fizetni kell...

Én 2 hete tettem kismotorra vizsgát ott nem kellett átmentem és kész(ha kellett sem adtam volna)... De autósoknál hallottam nem egyszer ilyen esetről pl.: beírta a vizsgabiztos, hogy átment a felező vonalon és kész...pedig az oktató is azt mondta, hogy nem ment át...

sajnos lehet könnyebben jársz, ha fizetsz..

2010. máj. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Nekem másodjára meglett elsőre meghúztak, pedig nagy dolgokat nem csináltam, pl. a vasúti átkelőn túl gyorsan mentem át a vizsgabiztos szerint szerintem meg nem, hiszen 3-asba volt és pedált se nyomtam 30 körül volt az óra is, mellesleg egy iparvágány ahol már évek óta nem jár vonat. Meg, h figyelmetlenül kanyarodtam ki holott a kocsi még a fasorban sem volt, nemhogy fékezésre még lassításra sem kényszerítettem. Na, de ezt bizonyítsd be utólag, max. akkor ha előkeríted a kocsi sofőrjét aki igazolja, h nem kellett fékeznie. Másodjára simán minden gond nélkül átmentem. Vizsgabiztoson is múlik meg 1-2 bukás bennevan ha nagyon nincs pénzük akkor erre állnak rá. Néha le is szólnak ,h legyenek szigorúbbak. Van amelyik vizsgabiztos megvehető van amelyik nem.
2010. máj. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:
28%

Mindent szépen és jól leírtatok, hogy ki hogy jutott át csalással a vizsgákon, aztán ezt ne vegye senki mérvadónak, hogy tizenszázhatvannyolcezer gigamérföldet le is vezetett azóta mindenki. Az, aki meghalt vagy megölt 10 embert azóta, úgysem fog beírni (javarészt mert nem tud). NE vegyél jogsit. Szidd azt, aki nem enged át, szidd magad, szidd az anyámat. Nem érdekel, de NE vegyél félvállról ilyen dolgot. Köszönöm az emberek nevében. Lesz*rom, ha engem ütsz el, de elüthetsz akár gyereket is, vagy értékesebb embert, mint te. Olyat például, aki nem _vette_ a vizsgáit. Jogosítvánnyal ne szórakozzunk már!

Korrupt egy ország ez....és még hova tart?! Kezdem úgy érezni magam, hogy már csak én nem fizettem le senkit, és engem nem tudott megkenni senki...

Kedves 15 éve vezető tanácsadók: Úgy is van, okítsátok a fiatalokat az erkölcstelen viselkedésre. Gratulálok. Igazán érettek vagytok, meg felelősségteljesek.

(27/F)

2010. máj. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat! :)

Igen, nekem is ez a gondom, hogy a legtöbb vizsgáztató korrupt, és másképpen nem lehet átmenni, csak ha tényleg mindent 100%-ra csinál az ember, nekem még vannak kisebb hibáim azt beismerem, mert előtte még nem vezettem soha, de már bátran vezetek, és az oktató is azt mondja h. ügyesebb vagyok, mint az átlag, viszont kb 1 útvonalon van úgy 5 hibám átlagban. De azt is tegyük hozzá, hogy Pesten vezetek, ahol több dologra kell egyszerre figyelni.

Amúgy meg szerintem sem itt fogok megtanulni komolyabban vezetni, ez tény, de túl kell lenni rajta.

Most ott tartok, hogy lejárt az alapórám, és az oktató azt mondta, hogy fizessek 5 rongyot alkalmanként, 4 alkalom az 20 ropi, és szerinte ennél több kellene...

ha meg lefizetem 20 ropival a v.biztost, akkor meg garantált a siket.

Szóval nem azért fizetném le, mert nem tudnék anélkül átmenni, mert előbb utóbb biztosan sikerülne, csak pénzben nem mind1 sajnos.

a másik, meg hogy nemrégiben lebetegedtem, és nem tudtam elmenni órára, mert lázas voltam, és aznap reggel szóltam neki. Erre visszaszól egy ilyet, hogy jobbulást, de az 5 rongyot már ki kell fizetnem:P

szerintetek ez így működik? Előző nap nem tudtam, hogy ennyire szarul leszek, most ilyenkor tényleg ki kéne fizetnem, ok. megértem, hogy bukott egy embert, mert nem tudott mást beírni, de én sem tehetek róla..

Ha valaki tud valami okosat, megoszthatja:)

Köszi

2010. máj. 17. 11:27
 19/25 anonim ***** válasza:

Aki fizet annak el sem kell indulni a vizsgaútvonalon?


Ha mégis megbuktat FELJELENTED (egyben önmagadat is) vesztegetésért???


Úgy életszerű a dolog, hogy akárkit nem engednek át a legkorruptabb vizsgabiztosok sem...... esetleg diszkréten konzultálnak az oktatóval, hogy mekkora a kockázat.

2010. máj. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Aki tejelt nem is gondolja, hogy mellette elfogadhatóan vezetett? Akár tisztán is átmehetett volna?


(Vagyis csak azért fizetett, hogy BIZTOS ne kössenek bele mondvacsinált hibákba?)

2010. máj. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!