Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Őszintén. Volt már aki úgy...

Őszintén. Volt már aki úgy ment át valamelyik vizsgán B kategóriából, hogy ismerte a vizsgabiztost, így biztos volt a siker?

Figyelt kérdés

Egy pár hetes "élmény" miatt kérdezem.

Voltam ugyanis rutinvizsgán, én voltam aznap a második vizsgázó, előttem egy kis fiatal lányka volt, nem vagyok rosszindulatú, de látszott rajta, hogy totál hülye a vezetéshez.

Kedélyesen beszélgettek, látszott, hogy nem tegnap óta ismerik egymást. A csaj mint mondtam előttem vizsgázott, így oktatómmal megnéztük mit művel, és majdnem röhögőgörcsöt kaptunk, nem tudta normálisan úton tartani a kocsit, a gyorító végén pedig olyat fékezett, hogy kiütött pár bólyát, és jóval a vonal után állt meg. Aztán mi jöttünk, nekünk sima ügy volt minden, át is engedett, és mikor azt az összesítő lapot (azt hiszem így nevezik) aláírtam, láttam, hogy az előttem lévő leányzó is megfelelt.

Mivel átengedett, meg nem akartam, hogy a forgalmin valamelyik ismerősét kapjam meg biztosnak, ezért nem kötöttem bele, de azért nem kicsit néztem.


Nektek erről mi a véleményetek? Nem felháborító, hogy nulla tudással átengedik, aztán meg ki tudja mikor durrantja meg hátulról a kocsimat a későbbiekben?

Volt már hasonlóban részetek?


2011. jún. 17. 15:37
1 2
 1/13 anonim válasza:
És az ilyen hülye p*csák(már elnézést) miatt is történnek a balesetek.Remélem a kedves oktató valamelyik rokonán gázol át az a csaj,nem rajtam.Büntetni kellene az ilyet.
2011. jún. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ez tényleg felháborító, de a jogsiszerzési rendszerben ez szerintem nem egy kirívó eset. Amennyire tudom, szinte minden 2. ember lefizeti a vizsgabiztost, és az sem különb ám semmivel sem ennél... :/
2011. jún. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ilyen sokszor előfordul, de nem csak a jogsi megszerzésénél.

Undorító és sok baleset azért keletkezik, mert az emberek nem tudnak vezetni.

19 voltam(másfél éve volt jogsim) , mikor mentem a városba kocsival. Elsőbbségem volt főúton és egy friss jogsis srác úgy gondolta, hogy ő bizony nem ismeri fel a 'macisajt' táblát. Totál kár lett a kocsim, 2 térd műtétem lett utána és eltört a karom.


Én a rutin vizsgán kihúztam a kerékcserét. Tudtam, hogyan kell, el is mondtam a vizsgabiztosnak (nő volt). Mosolygott, majd közölte, hogy én az a tipikus 'apucit felhívom lány vagyok', de azért köszöni a választ.

Én meg közöltem, hogy ne a saját példájából induljon ki. Ekkor kicsit megdöbbent .. de utána normálisan viselkedett. Utálom, ha hülyének néznek :/

2011. jún. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
4%

Érdekes az bizony...nekem is másfél éve van jogsim, fél éve hivatásos jogsim van (tehát C is megvan). Elég gyakran közlekedek autóval, motorral mindenhogy. Nem mindig a friss jogsis a hibás..múltkor úgy kijött elém egy nyugdíjas suzukis, ha nem rántom el a kormányt csúnya vége lett volna, pedig 50el mentem kb...a másik eset amikor valaki nem néz bele a visszapillantóba és lámpa előtt 2m-el belesatuzik a sárgába, amikor még én is átfértem volna.


Elég sok embertől venném el a jogosítványát és behoznám hogy 25 év alatt nő ne kaphasson jogsit.

2011. jún. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én ismerek egy nőt (35 éves), régen egy időben kb minden nap részegen vezetett. Egyszer 4 hónapra bevonták a jogsiját, de akkor is vezetett részegen, leszarta. Most már nem vezet részegen, de irányjelzőt még életébe nem használt, az 5 másodperces piroson simán átmegy városban 120-szal, kötelező haladási irányt, behajtani tilost magasról leszarja, cikázik a sávok között mint valami őrült, balra kanyarodó sávból simán kanyarodik jobbra. Szóval ennyit a nőkről. Idióta mind.
2011. jún. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

>> Én meg közöltem, hogy ne a saját példájából induljon ki. Utálom, ha hülyének néznek


Nem nézett hülyének, hanem csak kedélyeskedett egy kicsit. Te pedig paraszt voltál...

2011. jún. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

>> behoznám hogy 25 év alatt nő ne kaphasson jogsit...


Elsőre furcsán hangzik, bizonyára az jogvédők meg állatvédők felkapják a fejüket - de a lényeg: évente sok száz magyar ember életét mentené meg !!

2011. jún. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ennek is megvan a maga jó oka, de én még nem hallottam olyan oktatóról, aki ne követelte volna ki a maga "hálapénzét". Egyszerűen nincs olyan. Külön börtön-komplexust kellene építeni a számukra...
2011. jún. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én a héten vizsgáztam. Sikerült. Elsőre. Senkinek a zsebébe nem dugdostam pénzt. Szóval, aki azt állítja, hogy mindenki várja a hálapénzt, egy kicsit nézzen már magába, és gondolja végig, miért látja ilyen keserűen az életet. Mindenki saját magát szivatja meg, ha csak a negatív dolgokat jegyzi meg és adja tovább a környezetének.


Ha bárkit érdekel, tudom ajánlani az oktatómat, aki sosem fogadná el a csúszópénzt.

2011. jún. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Lehet, hogy ennek is megvan a maga jó oka, de én még nem hallottam olyan oktatóról, aki ne követelte volna ki a maga "hálapénzét"."


Akkor egy nagyon beszűkült világban élhetsz


"Egyszerűen nincs olyan. Külön börtön-komplexust kellene építeni a számukra..."


Ráadásul a szavak jelentésével sem vagy tisztában... Szégyen...

2011. jún. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!