Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy autóversenyző mennyivel...

Egy autóversenyző mennyivel tud jobban vezetni mint egy rutinos/átlagos sofőr?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy össze sem lehet hasonlítani a kettőt annyira "fényévekkel" jobb egy pilóta autókezelési szempontból vagy nincs akkora hatalmas különbség?

2017. márc. 14. 13:24
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
98%

Az attól függ mit tekintesz a jó vezetés kritériumának.

Ralph Schumacher pld. hiába versenyzett az F1-ben, a civil életben pld. képtelen volt párhuzamos parkolásra, mindig a felesége parkolt le helyette.

2017. márc. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
15%
autóversenyzők nagy része nem túl tehetséges csak pont annyira mint egy átlag sofőr de töménytelen gyakorlás révén ügyesebbek és apunak volt pénze finanszírozni pl:bugáter zsotyát,de van egy réteg aki tehetséges na ők valóbban fényévekkel előrébb vannak
2017. márc. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
97%

Ez erősen tehetség kérdése, van, akinek elsőre megy minden, van, aki évtizedek után se tudja fejben összerakni a vezetést.

De ismerek olyan kamionsofőrt, aki úgy tolat hátrafele, ahogy én sosem fogok tudni. Gyorsan, cikkcakkban..

2017. márc. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 A kérdező kommentje:
1-es ezt nem is tudtam Ralphról... Most nyilván nem Senna magasságokra gondolok mert az a réteg tényleg a legjava, hanem az ilyen Audi TT kupák meg Blancpain GT Series, nem tudom mennyire vagytok jártasak a témában. Ezekben a sorozatokban elég sokan jelen vannak és nem tudom, kicsit furcsa, hogy mindenki annyira kiemelkedő vagy csak a pénz számít-e ennyire. Ezért is tettem fel a kérdést.
2017. márc. 14. 13:47
 5/64 anonim ***** válasza:
97%

"hogy mindenki annyira kiemelkedő vagy csak a pénz számít-e ennyire."

Ugyebár, logikailag, négy eset lehetséges.

- Valakinek nincs se tehetsége, se pénze - nincs miről tovább beszélni,

- Van tehetsége, de nincs pénze - nem lesz ott egyik sorozatban sem.

- Van pénze, de nincs tehetsége: nem fog licenszet kapni, mert egyrészt rontaná a sorozat presztízsét, ha egy Eric Moussambani szintű "Angolná" engednének rajthoz állni, ráadásul veszélyt jelentene a többiekre.Saját autóval elmehet egy zárt pályára, ott a haverokkal meg a többi hasonlóan pénzed de tehetségtelennel versenyezhetnek egymás között, de profi sorozatba nem kerül be.

- Az ideális eset: van tehetség és van pénz. Ők vannak ezekben a sorozatokban.

2017. márc. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
88%

#5#

Az autóversenyzésben elég sok az átlagos képességű vezető, akik jorészt csak a pénzüknek köszönhetően szállnak versenybe. Az autoversenyzés nem csupán a F1-et jelenti, de kisebb csapatoknál ott sem rendkívüli, hogy valaki pénzzel vásárolja be magát a csapatba. Természetesen nem az élcsapatokról van szó, ott van a sok "töltelék" csapat, akiknek esélyük sincs bele szólni a nagyok dolgába. Rally, országúti versenyeken meg ezrével indulnak amatőrök, ők is versenyzők. A profi autóversenyzők között meg nem kevés van, aki alig vezet közúton - nem azért mert nem tudna, de folyamatos rohanásban van, helikopterrel elrepül a cél közelébe, ahol várja a soför, aki házhoz szállitja. Az igazán jó versenyzők átlag fölötti reflexekkel bírnak, gyorsan, és jól döntenek, ezzel nyernek sokszor ezred, század másodperceket, versenyeket

2017. márc. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
96%
Az autóversenyzőknek biztos, hogy sokkal jobbak a reflexei, mint egy átlagos sofőrnek, ez hasznára lehet a közutakon is. Meg egy esetleges megcsúszást is nagyobb eséllyel korrigálnak, mint egy átlag sofőr. Hogy az autót hogy kezelik, azt nem tudom, biztos van olyan pilóta, aki a közutakon is csak padlógázzal közlekedik, és az nem túl jó az autónak.
2017. márc. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
91%

Na most mit értünk autóversenyző alatt? F1 pilótát vagy valakit aki "ilyenolyan" versenyeken indul?

Az biztos hogy az F1-be nem lehet akárhogy bekerülni ill. bent maradni úgy hogy az ember nem fizet a csapatnak, csak akkor ha valamit felmutat az ember. Ahhoz "valamit felmutass" tudni kell vezetni, nem jól, hanem piszkos jól. Ahhoz hogy piszkos jól vezess kell a tehetség ÉS a rengeteg gyakorlás. Ha most a kérdésed lényege az hogy te személy szerint tehetséges vagy-e, hát azt nem fogod így kitalálni és mi sem mondjuk meg neked. Ezt akkor tudod meg ha versenyezni kezdesz.

2017. márc. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül F1 pilótára mert ők ahogy mondtad valamit már letettek az asztalra ergo nagyon jók.

Olyanokra akik szintén versenyzésből élnek de nem olyan szinten mint egy Forma 1 versenyző. Erre írtam a Blancpain Gt szériát példának. Az ilyen - olyan versenyeken indulóknak meg általában csak a hobbijuk az egész, mellette van más foglalkozásuk.

2017. márc. 14. 16:26
 10/64 Alex Fly ***** válasza:
100%
A járműkezelési technikájuk biztos, hogy jóval fejlettebb, mint egy átlagos sofőré; hiszen ebből élnek. De hogy egy nagyvárosi forgalomban, a képességeik helyett a szabályok által korlátozva mire mennének, az már más kérdés.
2017. márc. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!