Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy autóversenyző mennyivel...

Egy autóversenyző mennyivel tud jobban vezetni mint egy rutinos/átlagos sofőr?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy össze sem lehet hasonlítani a kettőt annyira "fényévekkel" jobb egy pilóta autókezelési szempontból vagy nincs akkora hatalmas különbség?

2017. márc. 14. 13:24
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 veterán vas ***** válasza:

Neked és nekem egyértelmű, de van olyan, aki ezt megkérdőjelezi.


(bizonyára önmagából indul ki) :/

2017. aug. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 A kérdező kommentje:
Na és mi a helyzet azokkal a versenyzőkkel akik nem szoktak 200 fölött vezetni (ralisok, driftesek)?
2017. aug. 1. 19:07
 33/64 veterán vas ***** válasza:

A driftet nem nagyon venném ide. Először is egy drift futam,max. 10 perc, míg egy F1 verseny, közel 2 óra. Vagy pl. a drift talaja állandó és átlátható (lásd egy reptéri betoplacc) szemben egy 15-20km-es rally gyorsaságival ami átmegy tökön-dinnyén keresztül.

És ha más a tempó, más a talaj, más a táv, stb. akkor hogyan tudod összehasonlítani? Sehogy.

Különben éppen a rallyról mondják, hogy az örök improvizálás sportja. Ahhoz pedig tényleg egyik fontos tényező a jó reflex.

2017. aug. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
A driftesek is nagyon precízen kell tudják kezelni az autót, és egyszerre több dologra is nagyon oda kell figyeljenek, állandóan kormánymozdulatokkal, és a pedálokkal kell korrigáljanak. Aki erre képes, annál teljesen egyértelmű, hogy városban sem fogja magát összefhosni, ha ismeri a szabályokat.
2017. aug. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 A kérdező kommentje:
Ebben én is egyetértek viszont ha azt nézzük, hogy mennyi driftes van meg a gyönyörű csaj driftesek lényegesebben könnyebb lehet mint a pályaautózás vagy rali ahol sokkal kevesebben fordulnak elő nők.
2017. aug. 1. 20:45
 36/64 veterán vas ***** válasza:
54%
Válaszolnék az utolsó hsz-re, ha értelmezhető lenne.....
2017. aug. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 A kérdező kommentje:
Driftelni biztos könnyebb és sokkal egyszerűbb érvényesülni egy nőnek is mint az egyéb formula, túra autós, ralis kategóriába mivel ott alig lehet nőket látni, lényegesebben kevesebbet mint a driftbe. Múltkor is beszélt a rádióba az egyik ilyen driftes nő, hogy ő autóversenyző és nem tudom hányszoros magyar bajnok, de még soha nem hallottam róla.
2017. aug. 2. 16:08
 38/64 A kérdező kommentje:
Valamint hadd kérdezzem már meg Veterán Vas nevű felhasználó urat, hogy legalább versenyzett is valaha valahol vagy csak rengeteget olvasott, rengeteg versenyt nézett, hogy ennyire jártas ebben a témában?
2017. aug. 2. 16:12
 39/64 veterán vas ***** válasza:

Sosem állítottam, hogy "jártas" vagyok ebben a témában, csupán úgy gondolom az elmúlt néhány évtized alatt ragadt rám valami az autósport terén.

A vezetést kivéve, a rallysport valamennyi oldalát végigpróbáltam.

2017. aug. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 Alex Fly ***** válasza:

@ veterán vas: a 28-ra küldött válaszodra csak annyit, hogy írtam: profi gépkezelők. Egy jó versenyző mindig tudja, mi az a határ, ahol az autója a leggyorsabb de még irányítható. nos a közúti közlekedésben általában erre nincs szükség; a szabályok nem a borotvaélen táncolásra vannak kihegyezve...

Személyesen ismerek olyan embert, aki kerékpározásban (outi) országos bajnok, viszont a mindennapi közlekedés nem megy neki. És nem a járműkezelési technikával vannak problémái...

2017. aug. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!