Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért panaszkodnak az emberek,...

Miért panaszkodnak az emberek, hogy ilyen drága az üzemanyag?

Figyelt kérdés
Törökországban pl. 500 ft/l, ott sem hiszem, hogy olyan jól élnének!
2010. máj. 11. 11:42
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim válasza:
28%

ma 12:33

"Mi falun élünk, nekünk létkérdés az autó."

Ez csak kifogás, mindenhol, még a legkisebb faluban is van tömegközlekedés (busz vagy vonat)! Ez inkább a kényelem, nem??? A kényelmet pedig meg kell fizetni! Te választottad! Akkor meg nem kell sírni, hogy drága a benzin! Egy havi bérlettel olcsóbban kijönnél.

2010. máj. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
ausztriában mennyibe kerül, és mennyi az átlagjövedelem...
2010. máj. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim válasza:
92%

Nyíregyházáról egy pesti út oda-vissza 10 000 Ft felett van egy felnőttnek. Ha autóval megyünk, és csak ketten utazunk, kb. 8 000 Ft-ot spórolunk, úgy hogy ráérősen, 110km/h-val megyünk. A bérlet szintén 10 000 Ft egy hónapra Pesten. Ha mindenkinek megvesszük, kb. 30 000 Ft-nál járunk. Benzinre ezzel szemben kb. 20 000 Ft- ot költünk egy hónapban, ha végig egy városban maradunk.

Úgyhogy lehetőleg ne próbálja már senki megmagyarázni, hogy a falun élőknek tömegközlekedni kéne, meg hogy túl az autó nem létszükséglet, stb. Igenis, az. Kezdve azzal, hogy olcsóbb, mint ha tömegközlekednénk, folytatva azzal, hogy az idő is pénz, nem is kevés, amit meg tudok spórolni azzal, ha autóval járok. Ha kevesebb időm megy el utazással, többet tudok dolgozni, így többet is keresek. Aki ilyeneket javasol, az csak pesti lehet, aki még soha nem próbált vidéken tömegközlekedni. Ha Nyíregyházán délelőtt busszal járva próbálok ügyeket elintézni (munkaügyben), alkalmanként 40 percet kell várni a buszomra (városon belül közlekednék!), de nem egyszer volt példa másfél órás várakozásra. Volt, hogy inkább gyalog mentem, amikor láttam, mikor jönne a busz. Jó időben még elmegy, esőben, szélben, mínusz 10 fokban, tűző napsütésben kevésbé. És ha Nyíregyen ez van, akkor milyen falun? Nem beszélve arról, hogy most számoltak fel egy halom vidéki járatot. Gondolkozzatok már egy kicsit!

2010. máj. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
89%

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:40nak.


látszik, hogy semmit nem tudsz a világról. ahol én élek (szabolcsi kis falu, viszonylag jó tömegközlekedéssel), ott a buszok hétvégén úgy járnak, hogy megy egy reggel 7 kor a legközelebbi városba, majd vissza egy 2órakor, több választási lehetőség nincs. hétköznap se százas a buszközlekedés, mert 2 óránként jár, jellemzően úgy, hogy tuti lekésd, így várj még két órát.


van egy osztálytársam akinek meg hétköznap kemény 3 busza van, egy reggel 7 kor, egy délben és egy este 6 kor. nah így nem létszükség az autó? ha még magadban mész, akkor jó a busz, de gondolj bele, mi van ha család is van már? mi van, ha a gyereket is kell vinni vásárolni ruhát mondjuk?


jobb lenne először kitekinteni a magyar valóságra is, nem csak élvezni a nagyvárosi életet. hogy miért nem költözünk városba? talán azért, mert MINDEN ide köti a szüleimet.

2010. máj. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
Kedves hozzászólók! A kérdés úgy hangzott drága-e szerintünk a benzin? Nem úgy hogy az autó luxusnak számít-e! Persze hogy az valamilyen szinten, hiszen annyi adó és egyéb költség terheli, de ETTŐL FÜGGETLENÜL NAGYON DRÁGA A BENZIN!!!
2010. máj. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
jövedéki adó nélkül 230ft/l alatt lenne a benzin
2010. máj. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
én nem panaszkodom, mivel minden liter nekem 550 Ft. nettó hasznot hot :DD
2010. máj. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
92%

Aki szerint nem drága az vegyen már nekem is basszátok meg.


A sok paraszt megint nem látja a fától az erdőt


Ha az üzemanyag drágább akkor a szállítmányozás is drágább, és ha van kocsid, ha nincs, kenyeret és tejet muszáj venned.


és ha nem az utazáson, hát ezen szopod meg.


Komolyan mondom minimum IQ szinthez kötném a regisztrálást mert már a f*szom televan a sok hülyével, aki szerint olcsó a benzin, meg az Audinak volt először 1000 lóerős autója, ami Ferrarit alázott meg még sorolhatnám.


Aki nem ért a témához azt nagyon szépen megkérem hogy takarodjon innen az Egyéb kérdések > Humor kategóriába és ott ontsa magából a hülyeséget, és ott pontozzon le másokat, csak azért, mert nem egyezik a vélemény, vagy az ízlés.

2010. máj. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
88%

"mert mindenhol van tömegközlekedés. Max egy kicsit több idő, de akinek fontos az ideje az fizet, ez ilyen játék."

Nem, kedvesem, nem mindenhol van tömegközlekedés. Gyere el egy isten háta mögötti faluba és majd rájössz, milyen is az, amikor mindenért (orvosért, iskoláért, hivatalos dolgokért stb.) autóba KELL ülnöd!

2010. máj. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
utolsó: biztos hogy meg lehetne oldani tömegközelekedéssel is, max. korábban kell felkelni / többen kell menni vásárolni / sokkal kényelmetlenebb. DE meg lehet oldani, ha nagyon akarja az ember. Nehogy azt hidd hogy a városban minden itt van egy köpésre. Pesti vagyok és a suliba én is több mint 1 órát utazom oda is meg vissza is. A különbség csak az hogy nekem 20 percenként jár a busz hozzá. De ha pl dokihoz megyek évente egyszer, akkor oda majdnem 2 órát utazom, ugyanennyit vissza.
2010. máj. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!