Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért panaszkodnak az emberek,...

Miért panaszkodnak az emberek, hogy ilyen drága az üzemanyag?

Figyelt kérdés
Törökországban pl. 500 ft/l, ott sem hiszem, hogy olyan jól élnének!
2010. máj. 11. 11:42
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:

HÜLYE PESTIEK!(Mindenkitől bocs, aki tovább lát, mint Bp.!) Ti aztán tényleg nem értetek semmit! Hiába kelek fel korábban, mert reggel 7-kor megy 1 (EGY) busz a városba, este 6-kor meg vissza. NINCS TÖMEGKÖZLEKEDÉS, VILI? Ti azt hiszitek, hogy a vidéki ember élete csupa kényelem. Ne mondjátok, hogy mi választottuk, mert nem élhet mindenki Budapest országban.

A faluban nincs orvos, nincs iskola, nincs posta. Mit csináljak, ti minden sarkon találtok egyet. De amikor a piacon a lenézett falusi munkájának eredményét vásárolod, akkor persze nem gondolsz ránk. IGENIS LÉTSZÜKSÉGLET az autó! És igenis nagyon drága a benzin.

2010. máj. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:23nak:


te magad hazudtolod meg magad. kell várnod 20 percet a buszra majd utaznod a buszon egy órát. itt a különbség a te és a vidék helyzete közt. a vidéki buszozás úgy néz ki, hogy vége a sulinak, vársz minimum egy órát, de inkább másfelet, majd buszozol legalább 40percet, szal a legjobb esetben is 20 perc előnyöd van csak hazamenetelnél. keljen fel korábban? én minden reggel 7 10-re értem be a suliba, a tanítás előtt 40 percel, amíg te a városi beérsz kb 7 40re minden reggel majd panaszkodsz, hogy korán kell minden reggel felkelned.


egyszer poénból menj el reggel 40 perc korábban, hazafele pedig várj poénból a minimum 40perc múlva induló busszal menj haza és megtudod, hogy milyen az, ha ritkán jár a tömegközelekedés.

2010. máj. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
7%

1 szó mint 100

Nekem OLCSÓ A BENZIN!

Kit érdekel az ár, én soha nem nézem hogy mennyibe kerül, lényeg hogy legyen benzinkút a közelben, ahol lehet itatni.

Felőlem lehet nyomorult 1000 Ft is literje!

A nép 25 ével ezelőtt is bőgött, hogy DRÁGA a benzin jaj most mi lesz! Csak siránkoztak.

Az hogy az emberek fösvények, de a piára, cigire , bulizás, az nem drága, mi?

Kívánom hogy legyen 50%-al drágább a benzin!

Én akkor is fogom venni!

Mert most igazán NEM DRÁGA A BENZIN.....

2010. máj. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 20:46


A vita igazából nem arról szól, hogy falu vs város. Mindenki tudja az érveket és ellenérveket. Én hoztam egy érvet, hogy a város sem olyan jó, mint azt a falusiak gondolják. Nem mondtam hogy rosszabb mint a falu, de itt sincs minden sarkon posta meg orvos. (egyáltalán minek kellene minden sarokra orvos, amikor egy ember jó ha félévente-évente jár orvoshoz?)


A vita az, hogy drága-e a benzin. És szerintem nem elég drága. Régen volt egy kísérlet, kb 3-4 éve, hogy 300 forint körülre emelték a benzinárat tesztből, hogy ez mennyivel veti vissza a forgalmat. A válasz az, hogy semennyivel. A magyarok seggéhez van nőve az autó. Ezek után akármeddig emelhetik, mert úgyis meg fogják fizetni.


megjegyzem, ha falun laknék én is autóznék, de csak akkor laknék falun ha lenne autóm és nem sírnék hogy drága, mert csak akkor költöznék le ha megtehetném, különben felköltöznék városba ha nem engedhetem meg az autót.

2010. máj. 12. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 06:13-nak


egy autót megveszel 1 millióból használtan, egy lakást meg városban alsóhangon 15ből, amennyije kevés vidéki embernek van, a házáért meg jóesetben kep 3-4 millát, szal vegyenek fel a vidékiek 10 milliós hiteleket, csak, mert a benzin drága?

2010. máj. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:

"Ez csak kifogás, mindenhol, még a legkisebb faluban is van tömegközlekedés (busz vagy vonat)! Ez inkább a kényelem, nem??? A kényelmet pedig meg kell fizetni! Te választottad! Akkor meg nem kell sírni, hogy drága a benzin! Egy havi bérlettel olcsóbban kijönnél."

Te sem falun laksz... Budapesstől, az ország naaagy közepétől, a világmindenségtől mindössze 35km-re, egy közepes várostól nem egész 10km-re hétvégén, este és napközben szinte lehetetlen kijutni a faluból. Reggeli munka/iskolakezdés (5-8 óra között), délután suli/munka végén (13-16 óra) van tömegközlekedés viszonylag sűrűn, kb heringjárat. Aki meg nem így dolgozik, az forduljon fel. Én a 9km-re lévő városba járok dolgozni autóval, ami közel 8(!!) litert fogyaszt. Egy bérlet 9350Ft. A benzin (22 nap x 18km x 8l fogyasztás x 340Ft/l a benzin) 10770Ft. A kényelem ára 1420Ft. Megéri? Meg hát. 250-270Ft-os benzinnél olcsóbb volt az autó...

És akkor még nem volt arról szó, hogy falun sem csak a földet túrja az ember. Képzeld! Mi is eljárunk szórakozni. Meglepő?

2010. máj. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
"minek kellene minden sarokra orvos, amikor egy ember jó ha félévente-évente jár orvoshoz?" Már megint nem látsz tovább magadnál. Ahol kisgyerekek vannak, ott nem csak félévente-évente járunk orvoshoz. Bár szeretnénk.
2010. máj. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
"de csak akkor laknék falun ha lenne autóm és nem sírnék hogy drága, mert csak akkor költöznék le ha megtehetném, különben felköltöznék városba ha nem engedhetem meg az autót." Képzeld el, vannak, akik faluba születnek és nem ide költöznek. Itt élnek a rokonok, a család, itt vannak eltemetve az őseink, itt vannak a gyökereink. Gondolom, ilyenről még nem is hallottál..
2010. máj. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
Ha veszek minden nap magamnak 300 ft-ért mikla csokit, MERT MEG AKAROM VENNI! akkor ne sírjak, hogy drága...mert mivel megakarom venni, megveszem, hiába 300 ft....
2010. máj. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
Utolsónak: Nem meg AKAROM venni, meg KELL venni. Azért van különbség. Mindenkit leszúrtok itt, aki szerint drága a benzin, hogy ne panaszkodjunk. Pedig nem panaszkodtunk, csak válaszoltunk a kérdésre.
2010. máj. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!