Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lakott területen kívül 90...

Jocoo021 kérdése:

Lakott területen kívül 90 Km/h a maximum sebesség, ha egyéb jelzések nincsenek. Vagy én tudom rosszul?!

Figyelt kérdés

Mai nappal vizsgáztam Pécsen.

Országúti vezetést húztam. Elindultunk Harkány felé.. Ki értem lakott területen kívülre. 85-90 Km/h-val mentem. Majd váratlanul félre állít Sz.Kálmán vizsga biztos. Bukásomat azzal indokolta meg, hogy nem gyorsultam fel 90-re és csak 85-90 közötti sebességgel haladtam. Röhejes, hogy lehúzzák az embert.

Egy kis apróság még, hogy a vizsga előtt az irodában már a kartonomat nézve azt mondta nekem, hogy " Még pár bukás belefér.. "


Akkor a jogszabály alapján ha valaki lakott területen kívül megy 85 Km/h-al akkor az szabálytalan? Én nem éreztem annak.



2017. ápr. 10. 18:12
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mondod ez lehúzás. A vizsgabiztos azt csinál amit akar az én történetem ellenpélda volt.

1 hónap alatt raktam le a jogsit mert az oktatóm szabadságra ment, volt hogy napi 6 órát vezettem, igaz elejétől fogva jól ment.

Oktatóm ismerte a vizsgabiztost együtt ebédeltek, a vizsgám annyi volt hogy elvittem őket 1km-re egy benzinkútra kávézni és vissza. Persze oktatóm közrejátszott, hogy jelezte neki, hogy nem lesz gond ha átenged.. :) Igaz ennek 9 éve akkor még volt rutin is, mennyivel jobb... :D 25/L

2017. ápr. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
8 éve* :)
2017. ápr. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Tényleg a vicc kategória amikor 85-el megyek, tükörbe nézek mögöttem senki. Tehát véletlen se tudnék feltartani senkit. Mégis meg buktatott.
2017. ápr. 10. 18:31
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
Ez a pofátlan lehúzás kategória.
2017. ápr. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
Lehúzás.
2017. ápr. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Még 1x tudok próbálkozni, utána PÁV.

Úgy hallottam, hogy aki oda jut egy sor teszten megy át ha alkalmasnak látják utána engedélyt kap csak az illető hogy újra forgalmi vizsgát tegyen. Ez valóban így van? Mert szerintem ez is eléggé gáz így. Pl valaki vidékről fel megy Pestre PÁV-ra utána meg újra mehet a szemét VB-khez vizsgázni?!

2017. ápr. 10. 18:43
 7/40 anonim ***** válasza:
57%

1 hibapont: "nem törekszik a forgalmi, időjárási, látási és útviszonyoknak, a jármű és a rakomány sajátosságainak megfelelő sebesség megválasztására (indokolatlanul lassan halad)"


bukás: "nem képes felvenni a forgalom ritmusát, akadályozza a forgalmat vagy a vizsga időtartalma alatt túlnyomórészt lassan halad"


ergó, ha rendszeresen 85-tel haladtál akkor simán érthető ez

2017. ápr. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

Nem végig 85-el mentem.

Maximum hibapontot adhatott volna.

85-90 között ingázott a sebesség. Nem éreztem úgy, hogy ez bukást érne..

2017. ápr. 10. 18:50
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

" Bukásomat azzal indokolta meg, hogy nem gyorsultam fel 90-re és csak 85-90 közötti sebességgel haladtam."

Ha tényleg csak ennyi volt az indok és nem hallgattál el semmit (az ilyen történeteknél általában a vizsgázó ki szokott hagyni néhány részletet), akkor ez egy mocskos lehúzás volt.

2017. ápr. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Nem hagytam ki semmilyen részletet. A korábbi bukásaimat jogosnak éreztem. De a mostanit nem épp ezért tettem panaszt az illetékes Közlekedési Felügyeleten.
2017. ápr. 10. 19:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!