Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lakott területen kívül 90...

Jocoo021 kérdése:

Lakott területen kívül 90 Km/h a maximum sebesség, ha egyéb jelzések nincsenek. Vagy én tudom rosszul?!

Figyelt kérdés

Mai nappal vizsgáztam Pécsen.

Országúti vezetést húztam. Elindultunk Harkány felé.. Ki értem lakott területen kívülre. 85-90 Km/h-val mentem. Majd váratlanul félre állít Sz.Kálmán vizsga biztos. Bukásomat azzal indokolta meg, hogy nem gyorsultam fel 90-re és csak 85-90 közötti sebességgel haladtam. Röhejes, hogy lehúzzák az embert.

Egy kis apróság még, hogy a vizsga előtt az irodában már a kartonomat nézve azt mondta nekem, hogy " Még pár bukás belefér.. "


Akkor a jogszabály alapján ha valaki lakott területen kívül megy 85 Km/h-al akkor az szabálytalan? Én nem éreztem annak.



2017. ápr. 10. 18:12
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
70%
Ez a sztori ebben a formában annyira non-szensz, hogy el sem hiszem.
2017. ápr. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 crudy ***** válasza:
60%
Ha már csak egy esélyed van akkor azt ajánlom kend meg a vizsgabiztost mert nem jó buli az a vizsgálat. Nekem is az utolsó esélyem volt h meglegyen és adtam neki pénzt. Persze előtte kikértem az oktatóm véleményét h mit gondol rólam, mennyire vagyok alkalmas a vezetésre. Azt mondta h teljesen sőt egy két bukásom azért volt mert életszerűen vezettem. Tudatában h a hozzáértő alkalmasnak talált csak a tárcámnak fájt a dolog de a lelkiismeretemnek nem. Azóta se volt balesetem.
2017. ápr. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:

Miért lenne nonszensz?!

Ha nem érezném jogtalannak és nem így és ezért buktatott meg amit leírtam akkor nem panaszoltam volna be.


Másik válaszra rá térve : Ha meg meg kísérelném, hogy meg kenem pénzzel akkor meg lehet pont azért buktat meg vagy felfüggeszt.

2017. ápr. 10. 19:35
 14/40 anonim ***** válasza:
100%

Az ötödik forgalmi vizsgán két vizsgabiztos ül hátul, az a legrosszabb alkalom vesztegetéssel próbálkozni.

Vannak helyek, ahol nagyon megy a vesztegetéssel vizsgázás, és vannak helyek, ahol nem... Az oktató már emlitette volna a lehetőséget, nélküle kizárt, meg sem szabad próbálni.


85-90 nem nevezhető lassú tempónak, föleg, ha nincs senki, akit feltartana a tanuló. 95-nél meg gyorshajtásért lehet megbuktatni.

Ugyanakkor ez valóban annyira hihetetlen, hogy nem véletlenül kételkednek, hogy más oka is volt a bukásnak.

Ezzel sajnos nehéz mit kezdeni, viszont arra nagyon kíváncsi leszek, hogy reagál a hivatal a panaszodra.

2017. ápr. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 crudy ***** válasza:
Igen bocsánat, a lefizetés menete (ahogy tudom) h azt megbeszéled az oktatóval és ha belemegy akkor igazából ő keni meg a vizsgabiztost. Ha azt mondja h erről tudja h nem lehet akkor ciki. Nekem mindenesetre bejött.
2017. ápr. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem volt más amiért jogosan meg buktathatott volna. A korábbi bukások után nem is reklamáltam. Mert tudtam, hogy hibáztam. Ha hibáztam volna most és megbukok akkor nem teszek panaszt, magam ellensége sem vagyok. Ok nélkül nem történt volna az egész amit leírtam.


Nyilván azért van aki nem hisz ebben, mert valóban hihetetlen ezért meg bukni ,de sajnos megtörtént. Szabó Kálmánnak és a feleségének eléggé rossz a hírneve Baranya megyében (ugyanis ezen környékén vizsgáztatnak, Baranya megyéhez tartoznak)

2017. ápr. 10. 20:06
 17/40 anonim ***** válasza:

Ilyenért nem létezik hogy buktatnak, vagy igen?

Ha meg is akart buktatni, nem hiszem el, hogy a vizsgabiztos egy ilyen hülyeséget volt képes beadni neked. Vagy tényleg így történt? Mert akkor az hatalmas pofátlanság.

2017. ápr. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
Hányszor kell még leírjam, hogy ez így történt?! Már a vizsga előtt a kartnomat nézte és azt mondta a szemembe, hogy "pár bukás még belefér" akkor szerinted ez a vizsgabiztos azon volt ,hogy reálisan bírálja a dolgokat?!
2017. ápr. 10. 20:26
 19/40 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben satuféket nyomtam volna és kiszedtem volna az autóból a vizsgabiztost, hogy intenzíven elbeszélgessek vele. Nyilván nem ez a jó megoldás, és nem is tanácsolom senkinek, de a pofátlanságnak is van határa, az ilyen nyomorultak másból nem tanulnak.
2017. ápr. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
0%
És miért nem gyorsultál fel 90-re? A 80-85-ös tempó vajnyi kevés. Szabálytalannak nem szabálytalan, de bukáshoz elegendő. Ha nem gyorsulsz fel, azt hiheti, hogy félsz a sebességtől és a vezetéstől. Ennyi.
2017. ápr. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!