Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lakott területen kívül 90...

Jocoo021 kérdése:

Lakott területen kívül 90 Km/h a maximum sebesség, ha egyéb jelzések nincsenek. Vagy én tudom rosszul?!

Figyelt kérdés

Mai nappal vizsgáztam Pécsen.

Országúti vezetést húztam. Elindultunk Harkány felé.. Ki értem lakott területen kívülre. 85-90 Km/h-val mentem. Majd váratlanul félre állít Sz.Kálmán vizsga biztos. Bukásomat azzal indokolta meg, hogy nem gyorsultam fel 90-re és csak 85-90 közötti sebességgel haladtam. Röhejes, hogy lehúzzák az embert.

Egy kis apróság még, hogy a vizsga előtt az irodában már a kartonomat nézve azt mondta nekem, hogy " Még pár bukás belefér.. "


Akkor a jogszabály alapján ha valaki lakott területen kívül megy 85 Km/h-al akkor az szabálytalan? Én nem éreztem annak.



2017. ápr. 10. 18:12
1 2 3 4
 21/40 crudy ***** válasza:
100%
85-90 el ment és kétlem h ajánlott sebesség táblája volt, főleg mert monda h semmilyen. Így a 85-90 teljesen ideális sebesség. Nem mész lassan illetve nem fenyeget h átléped a szabályozást
2017. ápr. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:
Ma tudom meg, hogy a Közlekedési Felügyelet miképp dönt a panaszolásommal kapcsolatban. Az fix, hogy nem fogom ennyiben hagyni. Lakott területen kívül 85 és 90 között tartottam a sebességet. Jobb külső sávban haladtam. Belső sáv üres volt. Mögöttem senki sem volt, többször is megnéztem a tükröket. Ergo nem tudtam senkit feltartani a 85-90 közötti sebességgel. Ennyi erővel lakott területen belül is sokakat megbuktathatnának, ha 50 helyett 40-45el halad. :D
2017. ápr. 11. 07:04
 23/40 anonim ***** válasza:
0%
Ahol lehet menni 50-nel és te 40-45-tel mész az bizony bukással is járhat, erre nekem annó felhívta a figyelmemet az oktató, hogy a területen megengedett és az útviszonyoknak megfelelően a szabály szerinti maximális sebességgel kell haladni.
2017. ápr. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%

# 23


Ez mondjuk a büdös életben nem állná meg a helyét egy vita esetén, mivel a KRESZ sehol nem írja, hogy a megengedett maximális sebességgel kellene haladni. Sőt, pont, hogy az a megengedett MAXIMÁLIS sebesség, tehát annál gyorsabban soha semmilyen esetben nem lehet haladni.


Azt még megérteném, hogyha a tanuló 90 helyett 55-el "mer" csak menni akkor megbuktatják, de a 90 helyett 85ért bukás az teljes nonszensz.

2017. ápr. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
pontosan. Hol van a kreszben, hogy 50-es tablanal 50-nel KELL haladni? vagy 90-es tablanal 90-nel. Annak meg aki azt irja, hogy a 85 lassu haladas, es az miatt bukott meg, kerdem en, ha 60-nal halad az mi?
2017. ápr. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:

"Ahol lehet menni 50-nel és te 40-45-tel mész az bizony bukással is járhat"

Igen, ha a vb egy szemét. De akkor ha 51-gyel mész akkor gyorsan hajtottál és azért buksz.


"a területen megengedett és az útviszonyoknak megfelelően a szabály szerinti maximális sebességgel kell haladni."

Nettó hülyeség. Csak ilyen van a kreszben: "(5) Nem szabad a járművel indokolatlanul olyan lassan haladni, hogy az a forgalmat akadályozza."


De amúgy az az 5 km/h kb. a sebességmérő hibáján belül van.


A következőn 2 vb lesz, ott csak nem játsszák el ezt.

2017. ápr. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

Egyenlőre azt várom, hogy mit reagálnak a panaszomra. (Megfogom veletek osztani a választ)

Teljesen igaza van az előző két kommentelőnek is, nincs előírva hogy 90-el kötelező menni. Kihangsúlyozom, mögöttem nem jött senki ,véletlen sem tudtam volna feltartani a forgalmat. Illetve 85 és 90 közötti sebességgel nem tudom miért tartanék fel mást?! Más kérdés ,hogy akinek már van jogsija nem tartja be a sebesség határokat és pl ahol 90 a maximum ott simán megy 100-110 Km/h-val, ha nem többel.


Kíváncsi leszek az 5. vizsgára ahol két VB ül majd bent.. Ha ott is eljátszanak valami hasonló bohozatba illő dolgot akkor jogi lépéseket teszek.

2017. ápr. 11. 09:15
 28/40 anonim ***** válasza:
Egy dashcam-et tegyél be a kocsiba (akár olyat ami az utat és az utasteret is veszi).
2017. ápr. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
Közlekedési Felügyelet azt a választ adta ma nekem, hogy beszéltek az oktatommal arról, hogy jogosnak találta-e a bukásomat, mire ő evidens a vizsgabiztos mellé állt ahogy a vizsga közben is.
2017. ápr. 11. 17:32
 30/40 crudy ***** válasza:
Es mivel indokolta?
2017. ápr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!