Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lakott területen kívül 90...

Jocoo021 kérdése:

Lakott területen kívül 90 Km/h a maximum sebesség, ha egyéb jelzések nincsenek. Vagy én tudom rosszul?!

Figyelt kérdés

Mai nappal vizsgáztam Pécsen.

Országúti vezetést húztam. Elindultunk Harkány felé.. Ki értem lakott területen kívülre. 85-90 Km/h-val mentem. Majd váratlanul félre állít Sz.Kálmán vizsga biztos. Bukásomat azzal indokolta meg, hogy nem gyorsultam fel 90-re és csak 85-90 közötti sebességgel haladtam. Röhejes, hogy lehúzzák az embert.

Egy kis apróság még, hogy a vizsga előtt az irodában már a kartonomat nézve azt mondta nekem, hogy " Még pár bukás belefér.. "


Akkor a jogszabály alapján ha valaki lakott területen kívül megy 85 Km/h-al akkor az szabálytalan? Én nem éreztem annak.



2017. ápr. 10. 18:12
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
A vizsgalapon mi áll? Elvégre az számít egyfajta bizonyítékként.
2017. ápr. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

Nem lett megindokolva a döntés. Számomra az gyenge kifogás és nem indok, hogy 30 éve ismeri a Közlekedési Felügyeleten illetékes személy az Oktatómat.


A vizsga lapon az az egy dolog lett behúzva : " Nem képes felvenni a forgalom ritmusát, akadályozza a forgalmat, vagy a vizsga időtartama alatt túlnyomórészt indokolatlanul lassan halad. "

2017. ápr. 12. 14:34
 33/40 anonim ***** válasza:

Manapság már nem lenne nehéz feladat bekamerázni, bemikrofonozni a tanuló autókat, és a költsége sem lenne horribilis összeg.

Nem is értem, hogy miért nem tették kötelezővé, pedig már vannak iskolák, ahol az oktatás is úgy zajlik, és a tanuló vissza tudja nézni.

Várható volt, hogy a panaszoddal nem kezdenek semmit.

Van egy állításod, szemben a vizsgabiztos véleményével, tanú meg nincs.

Az oktatók nem fognak a vizsgabiztosok ellen tanúskodni, azzal maguk alól vágnák ki a fát, ezért kellene felvenni a visgákat

2017. ápr. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

Pontosan.. Ha rögzítve lenne az egész vizsga akkor nem lenne az, hogy az egyik oldal ezt a másik mást mond. Megnézik a felvételt és az alapján kiderül, hogy mi jogos és mi sem.!


De nyilván könnyebb úgy pénzt kihúzni az emberekből ,ha nincs rögzítve semmi ezáltal hiába mond bármit a "tanuló" mindig is KEVESEBB lesz ő mint az oktató vagy a VB. Egyetlen dolgot tehet maximum, hogy át megy másik megyébe vizsgázni.

2017. ápr. 12. 15:00
 35/40 anonim ***** válasza:

[link]


Telefonodra felteszed, kiteszed a vizsga alatt az ablakba és jóvan, sebességet is méri GPS-el, utat is felveszi, hangot is felveszi. Mi kell még?

2017. ápr. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

#35#

Az ilyen látványos elökészületre a vizsgabiztos reagálhat úgy is, hogy "azért is megbukik", és meg tudja csinálni.

Nem látványosan kell demonstrálni a bizalmatlanságot. A kötelező videó és hangfelvételt kellene bevinni a rendszerbe.

2017. ápr. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

Én ezt inkább úgy közelíteném meg, hogyha mindenről van felvétel akkor már nem lehet ilyen mondvacsinált kamu indokkal bárkit megbuktatni, mint, hogy feltartotta a forgalmat. Mert akkor felvétel elő és látni, hogy 90-es táblánál 85-el ment. Aki szerint ez egy tanulótól a forgalom fenntartása ... Nos ez védhetetlen indok.


Ha meg hibázik buktassák is meg, erről szól a vizsga. De minden mondvacsinált dolog kiszűrhető vele.

2017. ápr. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Alapvetően a GPS szerinti km/h felvétellel csak magát szivatná jobban meg, mert az óra szerinti 85km/h az GPS szerint csak 70vége. Arra meg simán rá lehet mondani, hogy bukta. Forgalom nem volt, az út belátható volt, és még sem mert 90-nel menni az tanuló ergó nem indokolatlanul lassan halad.

Sebesség túllépési hibapont +10%-nál van, tehát városban 55-nél, országúton 99-nél.


Ez az én saját véleményem.

2017. ápr. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:

Befizettem az újabb vizsga díjat, most az időpontot várom. Az oktató VB illetve a közlekedési felügyelet egyik tagja lesz a VB mellé rendelve…(Persze, ha kérem. Mikor panaszt tettem akkor mondta, hogy ha kérem beül ő is a vizsgámra, amúgy simán egy vb lett volna)


Most már kíváncsian várom mikor lesz a vizsga és hogy fognak bírálni…

2017. ápr. 14. 16:27
 40/40 anonim ***** válasza:
Volt már vizsga?
2017. máj. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!