Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Árt az autónak a kettesben...

Árt az autónak a kettesben való elindulás?

Figyelt kérdés

Szóval, 1-ből kettőbe való váltás nekem nem megy, szinte leáll az autó. Kényszerből használnom kell most ugyanis egy manuális váltós autót. Arra gondoltam kihagyom az egyest majd kettesbe indulok és olyan 50 körül váltok 4-est vagy hármast. Ez egy kétezres Opel benzines. A másik, hogy ugyanezt birja egy 1.3-as Suzuki?


4 személyre vizsgáztatott automatám nem kényelmes 4 fő részére hosszú távon és csak én nekem van jogsim szóval manuálissal kell mennem.


2017. ápr. 18. 10:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

A közlekedés nem játék! Ha ennyire nem megy a váltás, vagy más hagyd is inkább abba, mert a saját életed mellett, az utasaid, es a többi közlekedő életét is hamar veszélybe sodrod....

Váltást, vezetést nem tudod igy a GYK-n keresztül megtanulni, ahhoz gyakorolni kell.

2017. ápr. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is picsogni fogsz, hogy bántanak, ha elbaszol valakit mert a váltóval szórakozol és nem figyelsz az útra?
2017. ápr. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem menj ki egy forgalomtól mentes útszakaszra és ott gyakorolj akár egész nap! Az egyest se váltsd el túl hamar és a lényeg hogy mikor 2-be kapcsoltál ne leugorj a gázpedálról azért hanem finomat érzéssel.
2017. ápr. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, árt. Kivéve, ha nyerges vontatót vezetsz pótkocsi nélkül, azzal 4-be is indulhatsz.


Amúgy ne ugorj le a kuplungról, amikor már betoltad 2-be. Hanem csak szép finoman engedd rá, egy leheletnyi gázzal.

2017. ápr. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nekem nagyjabol friss jogsis haverom a szokatlan valto miatt (ahoz kepes amin tanult) 1es helyett 3asba tette indulasnal. Sikerult vele elindulnia de nem kicsit tonkrevagta az autot. Orral erezni lehetett
2023. márc. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Bár ez autófüggő, de általánosságban kb 1000 fordulat közelében mehet a kettesbe váltás. És nem kell agyongyorsítani a ketteshez. Finomabban kell felengedni a kuplungot mint nagyobb fokozatnál.
2023. márc. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!