Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon, Európában...

Magyarországon, Európában miért nem szeretik az emberek a nagyobb autókat? Illetve, miért néznek furcsán azokra a nőkre, akik az ilyesmiket szeretik?

Figyelt kérdés

Engem, sokszor már zavar, amikor szóba kerül az autó és megkérdezik, hogy "minek neked ekkora", "nőnek, minek ekkora".


Nem tudom, én mindig a nagyobbakat szerettem, azok közül is csak a 4 ajtósakat.

Valahogyan, olyan elegánsnak.

Egy Skoda Superb büszke tulajdonosa vagyok, igaz nem a legújabb, 7 éves, de megállja a helyét.


Ha egyszer sok pénzem lesz, akkor Audi A8-asom lesz:)

Az igazi autó 5 méteres hossz felett kezdődik:)



Az én nagynak mondott autóm, fogyasztásban ott van,ahol egy 1,4-es benzines aprókák.De, emellett még teljesítményben is nagyobb.



A parkolási kifogásokat meg nem értem, aki rendesen megtanult vezetni az nagy BMW-vel is ugyanúgy letud parkolni, mint egy Corsával.

Mondjuk én Octavián tanultam.


A munkahelyemen a kollégáim is az autóval szekáltak,amikor már sikerült "feloldódnunk".

Nagyon meglepődtek, amikor kiderült, hogy a vállalati parkolóban azaz én autóm.Szerintük én "Twingós típus" vagyok.

Jókat nevettem rajta:D


Azt nem értem,hogy sokan miért a kisebb autókat preferálják.

Egyedül a pénz miatt esetleg érthető.

Na, de akinek van pénze, miért vesz aprókát?

A Skodám nem kombi, de Szilveszterre egy kanyarral betudok vásárolni, karton kólák,sör...stb.


Amikor autópályán megyek ott sem bőg a motor,hanem olyan, mintha alacsonyabb sebességgel közlekednék.



2017. máj. 6. 19:16
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
43%
kérdező melyiket választanád M3 limousine vagy 730d limousine
2017. máj. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

11#


Az utóbbit.

2017. máj. 6. 20:14
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Én pl azért mert nem szeretnék egy nagy gázolajjal üzemelő traktorral járni. Az autóm kisebb mint a skodad, de jóval erősebb, a kisebb súly miatt jobban kanyarodik vidámabb élvezhetobb. 77 kiló vagyok így beleferek az ulesbe, de több emberrel se vall szégyent, élvezek minden percet az úton és nem kell egy ronda skodaban toltenem az időmet.


Röviden ennyi, de a másik hogy a nagy autó értelmetlen, felesleges energiapazarlas. Neked nem gond mert úgy gondolod hogy az 1.4es kis autós is ugyanannyit eszik de a valóság más, 1 liter benzin kevesebb mint 1 liter Diesel, így a valóságban ha a 2 autó ugyanannyit eszik literre mérve a tiéd akkor is többet evett. És nem mindenkinek van komplexusa hogy nagy autóval jarjon.


Remélem segítettem megérteni a másik oldalt is.

2017. máj. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

"Az igazi autó 5 méteres hossz felett kezdődik:)"


Akkor ezek szerint egy lambo aventador sem igazi autó. Az nem baj, hogy 5-ször gyorsabb a skodádnál, akkor sem igazi autó. Marhára értesz hozzá látom...

2017. máj. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Lassan vehetnél már egy igazi autót kérdező.

(A Superb csak szaros 4,8 méter hosszú)

2017. máj. 7. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért gondolod, hogy jó a kocsid fogyasztása, mert benzinesekkel hasonlítgatod :D

Egy diesel Yaris felét-kétharmadát enné városban a Superbhez képest.

Ha úgyis munkába járásra meg bevásárlásra használod, egyszerűen nem praktikus ekkora kocsi. Csomó párhuzamos parkolóhely kiesik vele, mert ahonnan egy Corsa állt ki, oda te ezzel nem fogsz beférni. Az ajtót meg rádnyitják a merőlegesben, mert széles az autó.

A kisautóval is elintézed a szilveszteri bevásárlást, hacsak nem 4-en mentek :D Tudod vannak ledönthető hátsó ülések.

Szóval hacsak nem 100km-ről ingázol, nem látom a Superb értelmét. Az jár ilyennel rövid utakra, akinek a cég lízingeli, mert indokolatlanul drága.

2017. máj. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Dízel autót felesleges benzinessel hasonlítgatni. Ha az adott kisautók is dízelek lennének, akkor 4-5 literből elmennének, tehát töredéke lenne. Ha pedig benzines SuperB-d lenne, akkor enne városban vagy 10-12 litert.
2017. máj. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Másrészt városi használatra felesleges a dízel autó. Nem éri meg. A városi használat csak tönkreteszi ezt a motort, a szervize pedig egy vagyon lesz.
2017. máj. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"A parkolási kifogásokat meg nem értem, aki rendesen megtanult vezetni az nagy BMW-vel is ugyanúgy letud parkolni, mint egy Corsával. "

Valóban nem érted.

A parkolás, mint szempont, nem a vezetési tudás vagy nem tudás miatt merül fel, hanem a parkolóhelyek mérete miatt. A házunk előtti útszakaszon 5-6 kisautó szokott parkolni, ha odakeveredik egy-két nagyobb, akkor jó ha 4 elfér.

2017. máj. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
De ertsetek meg, neki van vállalati parkolója :))
2017. máj. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!