Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minális emelkedőn való elindulás?

Minális emelkedőn való elindulás?

Figyelt kérdés
Dízeles kocsin tanultam, és annál nem fulladtam le akkor, mikor mondjuk egy körforgalom bejáratánál kellett elindulnom (álló helyzetből). Benzines kocsink van, és annál ez megesik.. Ilyenkor ti már a kuplung felengedésének pillanatában nyomjátok a gázt, és ez lenne célszerű nálam is, vagy használjam mindig a kézifékes elindulást?

2017. máj. 20. 17:27
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ,,minimálist" szerettem volna írni.
2017. máj. 20. 17:29
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Vagy kézifékkel, vagy elég gyorsan indulok el, vagy kuplunggal megtartom az autót, és úgy indulok el.
2017. máj. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Add vissza a jogositványod.....
2017. máj. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Kezdőknek elegyszerűbb kis gázfröccs, aztán kuplung lassan fel + kevés gáz ráadással indulni.
2017. máj. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönönöm! :)
2017. máj. 20. 18:42
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Az a lényeg, hogy fogásponton tartsd egy pillanatra a kuplungot, miközben már nyomod a gázt.

Én még dízel autón is így csinálom.

Az mese, hogy ez kuplung égetés.

2017. máj. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Viszont nekem apa azt mondta, hogy kézifékkel célszerű, mert ha a fékről akarnám átkapkodni a lábam a gázra, nagyon gyorsan kellene csinálnom. Viszont ilyen lejtős rész lámpánál is van, és ott nem tudom, hogyan tudnám gyorsan megcsinálni a kézifékeset... Mert apának kb. másfél mp, de nekem nem megy még ilyen gyorsan.
2017. máj. 20. 20:22
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"mert ha a fékről akarnám átkapkodni a lábam a gázra, nagyon gyorsan kellene csinálnom. "


Figyu: állsz a féken és a kuplungon egyszerre. Elkezded emelni a kuplungot fogáspontig úgy, hogy közben állsz a féken. Mikor eléred a fogáspontot, elkezd mocorogni az autó, ekkor átemeled a lábad a gázpedálra, és gázt adsz. Nem lassan kell csinálni, de nem is villámgyorsan. Arra az egy másodpercre megtartod kuplungból az autót, és nem fog hátragurulni, mikor gázt adsz, indul is. Mondjuk ezt gyakorolni kell, elsőre nem biztos hogy menni fog.

Meg a kézifékes megoldás sem rossz, sőt, nagy emelkedőn erősen ajánlott.

2017. máj. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hát jó, majd kipróbálom. De ettől nem bőg fel nagyon a motor?
2017. máj. 20. 21:26
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem adsz túl nagy gázt, akkor nem.
2017. máj. 21. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!